Powody, przez które nie możesz pozbyć się trądziku. Koniecznie sprawdź, co robisz nie tak!

Trądzik Cię wykańcza? Nie poddawaj się - to nie koniec batalii o piękną gładką cerę!
Powody, przez które nie możesz pozbyć się trądziku. Koniecznie sprawdź, co robisz nie tak!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
30.06.2022

Jeśli pomimo mnóstwa antytrądzikowych kuracji, nieestetyczne zmiany na Twojej skórze ani myślą zniknąć, czy też choćby ulec zniwelowaniu, w żadnym razie nie warto załamywać rąk. To naprawdę jeszcze nie koniec tej batalii! Trądzik to po prostu poważny i bardzo złożony problem. Aby nareszcie go rozwiązać, trzeba zacząć stosować rozmaite triki, o których dotąd mogłaś nie mieć pojęcia. Tym samym koniecznie sprawdź, czy jest coś, co powinnaś zmienić, aby faktycznie raz na zawsze się go pozbyć. 

Zobacz także: Rozświetlająca malinowa maseczka, która sprawi, że będziesz wyglądała jak po wizycie w spa

Powody, dla których trądzik nadal nie chce zniknąć z twarzy 

Jesz za dużo tłustego jedzenia

Obfitująca w niezdrowe tłuszcze dieta to najlepsza przyjaciółka trądziku. Jeżeli masz masz problemy z cerą, a jednocześnie skłonność do przyrządzania tłustych potraw i regularnego pałaszowania fast foodów, trądzik w żadnym razie nie odejdzie. Tym samym, im lżej na żołądku, tym bardziej gładko na twarzy. Czym prędzej ustal swój nowy jadłospis!

Ciągle się stresujesz i frustrujesz

Złości, stresy i wszelakie niepokoje nie służą ani zdrowiu ani urodzie. Jeśli wciąż żyjesz w wielkim napięciu i czujesz się nieustannie sfrustrowana, jak najszybciej zacznij szukać dobrych sposobów na relaks. Jeśli tylko się uspokoisz i należycie odprężysz, trądzik znacznie szybciej zostanie pokonany.  

Używasz niewłaściwych kosmetyków

Może i Twoja półka łazienkowa ugina się od antytrądzikowych preparatów, lecz gdy po dłuższym ich stosowaniu nie zauważyłaś najmniejszej pozytywnej zmiany, czas podejść do niej z koszem na śmieci i bez wyrzutów sumienia wrzucić je do niego. Najwyraźniej nie znalazłaś jeszcze linii specjalistycznych kosmetyków, które byłyby idealne dla Twojej cery. Musisz spróbować je odszukać.

Zbyt często myjesz twarz

Osoby ze skłonnościami do trądziku nierzadko za często myją twarz, wierząc że dzięki temu, uporają się ze swym problemem skórnym. Sześć, czy siedem razy w ciągu dnia używają żelu do mycia i toniku. To naprawdę za dużo! Przynosi to więcej szkód aniżeli pożytku. Poranne i wieczorne oczyszczanie cery naprawdę wystarczy. Poza tym w ciągu dnia spryskuj twarz wodą termalną. 

Za rzadko myjesz włosy

Gdy zdarza Ci się nie odświeżać włosów regularnie i tłuste kosmyki, na których mnóstwo jest bakterii muskają Twoją twarz, trądzik nie zniknie. Mycie włosów to bardzo ważna część pielęgnacyjnej rutyny, zwłaszcza jeśli nosisz grzywkę.

Zobacz także: Jak Włoszki dbają o urodę? Znamy sekret ich fantastycznego wyglądu

Polecane wideo

Trendy w sukniach ślubnych. Jaką kreację wybrać na ten szczególny dzień?
Trendy w sukniach ślubnych. Jaką kreację wybrać na ten szczególny dzień? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie