Zamykanie naczynek – jak pozbyć się nieznośnych „pajączków” z twarzy?

Należysz do osób, które mają tendencję do „pajączków”, czyli popękanych naczynek, rozsianych na całej twarzy?
Zamykanie naczynek – jak pozbyć się nieznośnych „pajączków” z twarzy?
14.06.2022

Martwisz się, że Twoja skóra już nigdy nie wróci do dawnego wyglądu? Spokojnie, popękane naczynka to nie koniec świata – można je skutecznie usunąć przy pomocy mało inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na temat laserowego zamykania naczynek.

Kiedy zamykanie naczynek jest wskazane?

„Pajączki” to nic innego, jak pęknięte naczynia włosowate (teleangiektazje), które najczęściej pojawiają się na twarzy i nogach. Uszkodzenia zlokalizowane są tuż pod powierzchnią skóry, dlatego są tak wyraźnie widoczne. Duża ilość „pajączków” tworzy na skórze sieć, która tworzy efekt rumienia na twarzy. Przyczyny uszkodzeń naczyń włosowatych są rozmaite, m.in.:

 • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
 • trądzik różowaty,
 • uszkodzenie mechaniczne skóry powstałe np. po wyciśnięciu pryszcza,
 • częste gorące kąpiele i korzystanie z sauny,
 • spożywanie alkoholu,
 • narażenie na ekstremalne warunki pogodowe (bardzo wysokie lub niskie temperatury bądź gwałtowne zmiany temperatury),
 • ciąża,
 • geny.

„Pajączki” pojawiają się najczęściej u osób o skórze wrażliwej i trądzikowej. Niezależnie od przyczyny, najskuteczniejszą metodą zamykania naczynek na twarzy jest laseroterapia. Zanim jednak odbędziesz zabieg, musisz skonsultować się z dermatologiem, który zbada Twoją skórę i oceni, czy zabieg laserowy jest dla Ciebie odpowiedni.

Jaki laser na naczynka?

Istnieje kilka laserów na naczynka, które skutecznie likwidują „pajączki”. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia z serii Cutera, dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, od lat specjalizującej się w laserowym usuwaniu naczynek. Laser Cutera  Excel V+ to złoty standard w zamykaniu naczynek. Urządzenie to znalazło zastosowanie w leczeniu pojedynczych teleangiektazji, trądziku różowatego, rozlanego zaczerwienienia, naczyniaków i wielu innych zmian naczyniowych, a także zmarszczek i blizn potrądzikowych. Laser Genesis V dysponuje dwiema długościami fali (1064 nm i 532nm), których działanie umożliwia usuwanie naczynek na twarzy, a także przemodelowanie kolagenu w skórze, co skutkuje poprawą jej kondycji.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg zamykania naczynek laserem wykonywany jest przez lekarza. Procedura jest szybka i mało inwazyjna. Głowica urządzenia przesuwana jest delikatnie po skórze, towarzyszą temu pojedyncze błyski lasera, które celują w poszerzone naczynka krwionośne. Laserowe zamykanie naczynek jest praktycznie bezbolesne, odczuwalne jako wrażenie rozgrzania skóry. Laser na naczynka działa poprzez intensywne ogrzewanie krwi wewnątrz naczyń krwionośnych, co wywołuje lekki stan zapalny w naczynku i powoduje jego zamknięcie. Ostatecznie, w ciągu kilku tygodni, „pajączki” potraktowane laserem znikają.

Zamykanie naczynek laserem – efekty. Jak je utrzymać?

Już po pierwszym zabiegu popękane naczynka zostają wyraźnie zredukowane. Ponadto skóra odzyskuje jednolity koloryt, napięcie i gładkość. Optymalne rezultaty uzyskiwane są zwykle po serii 4-6 zabiegów. Dzięki laseroterapii możesz pożegnać się z rozszerzonymi naczynkami na dobre. Aby zapobiec powstawaniu „pajączków” i uniknąć kolejnych zabiegów zamykania naczynek, należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

 • stosuj kosmetyki do pielęgnacji skóry przeznaczone dla cery naczynkowej, najlepiej takie, które poleci Ci dermatolog lub kosmetolog;
 • stosuj kremy przeciwsłoneczne, gdy wychodzisz z domu i najlepiej zrezygnuj z opalania;
 • używaj delikatnych peelingów – zamiast mechanicznego złuszczania, zdecyduj się na odpowiedni dla cery naczynkowej peeling chemiczny kwasami lub peeling enzymatyczny;
 • myj twarz chłodną lub letnią wodą, zrezygnuj z bardzo gorących kąpieli, pryszniców i sauny;
 • wyklucz z diety ostre przyprawy i alkohol, ogranicz się do jednej filiżanki kawy dziennie.

Szukasz skutecznego sposobu na zamknięcie naczynek na twarzy? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy doradzą Ci w tej kwestii najlepiej.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Nikola (Ocena: 5) 04.07.2022 12:22
Ja mam naczynka takie pod oczami i wiem kiedy się one przebijają przez skórę, wiem jak na nie działać i na szczęscie laser potrzebny nie był nigdy
odpowiedz
Nutella (Ocena: 5) 14.06.2022 15:04
Miałam kiedyś na nosie małego "pajączka" przez kilka lat, później zniknął tylko najgorsze, że nie wiem co to spowodowało
odpowiedz

Polecane dla Ciebie