Jak wybrać odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną? Podpowiadamy!

Zbliżające się lato, poza urlopem i przyjemnym spędzaniem czasu w ciepłe i słoneczne dni, to także konieczność przygotowania odpowiednich, letnich gadżetów.
Jak wybrać odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną? Podpowiadamy!
fot. istock.com
31.05.2022

Klapki, okulary przeciwsłoneczne, ręcznik plażowy czy parasol ochronny. I najważniejsze – krem z filtrem, gwarantujący prawidłową ochronę przeciwsłoneczną! Sprawdź, jak go wybrać, by zadbać o zdrowie i piękny wygląd swojej skóry.

Filtr przeciwsłoneczny – jak go wybrać?

Ekspozycja na słońce powoduje widoczne oznaki starzenia się skóry, a także pojawianie się kolejnych zmarszczek czy przebarwień. Dermatolodzy zalecają, aby o ochronę przeciwsłoneczną dbać cały rok. Minie jednak jeszcze sporo czasu zanim kremów z filtrem będziemy używać na co dzień, dlatego absolutnym minimum jest ich stosowanie chociaż w czasie wakacji.

Na półkach sklepowych dostępny jest ogromny wybór produktów z ochroną przeciwsłoneczną. Dermatolodzy zalecają, by wybierać spośród nich te, które chronią zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Dlaczego? Te pierwsze odpowiadają za przedwczesne starzenie się skóry, pojawianie się zmarszczek i plam starczych, a te drugie powodują oparzenia słoneczne, na które jesteśmy tak podatni latem.

Czym jest wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, ang. SPF?

To, jak działa wskaźnik SPF, najlepiej zobrazuje przykład. Jeśli sięgniemy po produkt z SPF 35 oznacza to tyle, że po jego zastosowaniu do ewentualnego poparzenia słonecznego dojdzie po 35-krotnie dłuższym czasie niż u osoby, która z niego nie skorzysta. Proste, prawda? Zaleca się stosowanie kremów z co najmniej SPF 30. Jednak to co najważniejsze, to systematyczność i codzienne, powtarzane w miarę potrzeby w ciągu dnia, aplikowanie kremu z filtrem na każdy odsłonięty obszar skóry. Szczególnie w czasie wakacji, podczas których królują krótkie szorty, odkryte ramiona czy też stroje kąpielowe.

Jeżeli planujesz spędzać dłuższy czas na świeżym powietrzu, nałóż krem z filtrem na całe ciało, na kilkanaście minut przed wyjściem z domu. Następnie nakładaj kolejne warstwy, minimum co dwie godziny. Ważne też, by czynność tę powtarzać także po każdym wyjściu z wody.

Poznaj serię Sunright® od marki Nu Skin®

Produkty z serii Sunright® sprawdzą się doskonale dla całej rodziny – nawet dla jej najmniejszych członków, czyli dzieci, które skończyły 6 miesiąc życia. Produkty z tej serii zapewniają ochronę przed promieniami UVA i UVB. Mają także wodoodporną, niepozostawiającą tłustej powłoki formułę, która działa kojąco i chroni skórę podczas przebywania na słońcu. Dzięki gładkiej konsystencji, łatwo się rozprowadzają, szybko się wchłaniają i mają piękny różowawy odcień. Za ich kolor odpowiadają karotenoidy zawarte w formule preparatu, te same, które nadają kolor marchewkom. W serii znaleźć można dwa filtry przeciwsłoneczne: Sunright® SPF 50 i Sunright® SPR 35, a w ich składzie:

  • Wyciąg z miechunki – wygładzający skórę narażoną na działanie promieni UV;
  • Aloes, bisabolol i pantenol – o działaniu nawilżającym i kojącym;
  • Glikol butylenowy – środek zapewniający odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry.

Dodatkowe wsparcie w ochronie

Podczas pielęgnacji przeciwsłonecznej skupiamy się głównie na naszym ciele. Tymczasem na szkodliwe działanie promieni słonecznych narażona jest także wrażliwa i delikatna skóra ust. Ratunkiem dla niej może być dostępna w serii pomadka Sunright® Lip Balm z SPF 15, która świetnie nawilża i wygładza usta. Dla pełnej ochrony powinniśmy jednak aplikować ją częściej niż filtr, ponieważ picie i jedzenie często usuwają produkt z ust.  

Jak stosować Sunright® SPF 50 i 35?

Nanieś równomierną warstwę na odsłonięte partie skóry, kilkanaście minut przed wyjściem na słońce lub do wody. Pamiętaj, by reaplikować produkt ponownie, w miarę regularnych odstępach czasu. Szczególnie po wyjściu z wody, wycieraniu ciała ręcznikiem lub wzmożonym wysiłku i związanym z nim poceniu się. Mimo sprzyjających warunków pogodowych, staraj się nie przebywać zbyt długo na słońcu, nawet po zastosowaniu preparatu do opalania.

Komentarze (26)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 11:42
Dostanie bo aqurius się cackac nie będzie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 11:41
I niech zbilzy się do jakiej kolwiek wywloki aqurius inną będę obserwować ojca to wtedy też będzie wracał pieszo jeszcze mocny ochrzan od aqurius
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 11:40
Aqurius jeszcze wesele zaproszenie potrzebne mi do kłopotu jak wypije ojciec będzie wracał pieszo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 08:06
Aqurius n razie innej samirze nie mów bo może się zdenerwować kim jest tamta kobieta inną siora jest inteligentna domyśliła się już w czesniej że tamte kobiety należą do naciągaczek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2022 08:03
Teraz ja ustalam warunki żmijka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie