Urodowe SOS: Pękające naczynka

Jak poradzić sobie z pękającymi naczynkami?
Urodowe SOS: Pękające naczynka
Fot. iStock
05.05.2022

Nagminnie pękające na twarzy naczynka krwionośne potrafią skutecznie popsuć humor. Nierzadko wpędzają osoby posiadające tak zwaną skórę naczyniową w niemałe kompleksy i zaburzają ich samoakceptację. Czy istnieje sposób, aby zapobiec pękającym naczynkom i pozbyć się tych, które już mamy?

Zobacz także: Domowe spa. Jak zrobić idealną maseczkę oczyszczającą?

Walka z pajączkami

Nieestetyczne "pajączki" to problem, który dotyczy głównie bardzo delikatnej, cienkiej skóry ze skłonnością do podrażnień. To właśnie na niej najczęściej widać prześwitujące naczynia krwionośne. Ich pękanie wzmaga się, kiedy temperatura znacznie się obniża bądź jeśli osoba o cerze naczyniowej przeżywa w danym momencie bardzo stresujący etap. 

Główną przyczyną ich powstawania są uwarunkowania genetyczne. Z predyspozycji genetycznych wynika ponad osiemdziesiąt procent przypadków. Innymi przyczynami są również nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, czy zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Jak radzić sobie z pajączkami? Najskuteczniejszą metodą jest konsultacja z lekarzem i wykluczenie chorób, z jakimi mogą być związane. Jeśli okaże się, że to nasza genetyczna przypadłość, możemy zacząć usuwać je w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej, na przykład stosując metodę laserową.

Zacznijmy też stosować odpowiednie kosmetyki. Najlepiej, aby miały w składzie dużą ilość witaminy C oraz flawonoidów. Unikajmy słońca i nie korzystajmy z solarium.  Pomyślmy też o przyjmowaniu preparatów doustnych, które pomogą nam zapobiec poszerzaniu się kolejnych naczynek, na przykład diosminy. Regularnie zażywajmy witaminę C, PP oraz B2.

Zobacz także: 3 najgorsze pielęgnacyjne błędy. Nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo szkodzą skórze

Polecane wideo

Te okulary przeciwsłoneczne są teraz hitem. 10 doskonałych modeli
Te okulary przeciwsłoneczne są teraz hitem. 10 doskonałych modeli - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 05.05.2022 11:26
Świetna rada!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie