Kosmetyczne triki. Czym jest gua sha i dlaczego warto go stosować?

Orientalny automasaż wykonany kamieniem gua sha potrafi zdziałać niemałe cuda.
Kosmetyczne triki. Czym jest gua sha i dlaczego warto go stosować?
Fot. Unsplash/iStock
07.04.2022

Tajemniczy orientalny termin gua sha coraz częściej dobiega do naszych uszu. Cóż to takiego? Otóż gua sha nazywa się niewielkich rozmiarów płaską kamienną płytkę posiadającą charakterystyczny owalny, lekko sercowaty kształt bądź masaż wykonywany za jej pomocą.

Owa przyjemnie gładkie akcesorium wykonane z kamienia o delikatnie chłodzących właściwościach, nie dość że atrakcyjnie wygląda i może stać się ozdobą toaletki, to jeszcze zbawiennie działa na wygląd skóry. Ponadto ten popularny kosmetyczny gadżet włączony do codziennej pielęgnacji ma działanie relaksacyjne. 

Zobacz także: Wazelina w służbie pięknu. Czym jest hitowy slugging?

Sekret chińskiej pielęgnacji

Mówi się, że gua sha jest następcą kultowego już jadeitowego rollera do twarzy, którego używanie  swego czasu  spopularyzowały Koreanki. Gua sha to akcesorium chińskie, którego - co ciekawe - używa się już od czasów starożytnych. Gua w języku chińskim oznacza pocieranie, sha natomiast czerwoną wysypkę. Pojawia się ona na skórze tuż po sesji gua sha, ale nie należy się nią przejmować, jako że na szczęście szybko znika. 

Co zyskujemy dzięki używaniu tego orientalnego masażera? Automasaż wykonywany płytką sprawia, że skóra zaczyna stawać się niebywale ujędrniona. Dzięki niemu spłycają się zmarszczki, twarz zostaje świetlnie dotleniona, a co więcej szybciej zaczynają ulatniać się z niej wszelkie toksyny. Technika pocierania twarzy i szyi gua sha powoduje też, że szybciej tworzą się nowe komórki, a więc jest to proces mający charakter odmładzający

Jak używać gua sha?

Ważne jest, aby przed użyciem płytki skóra była dokładnie oczyszczona, ale i nawilżona. Kremujemy ją tuż przed samym masażem, dzięki czemu gua sha osiągnie pożądany poślizg, a masaż stanie się przyjemnym odczuciem. 

Warto zaczynać masowanie od szyi, powoli przesuwać się do linii żuchwy, a potem zająć się twarzą. Zgodnie z chińską medycyną najlepiej najpierw rozmasować policzki, potem okolice oczu, następnie czoło i rejon przy nasadzie włosów. 

Zobacz także: Warto ich używać. Czego możesz się spodziewać po wegańskich kosmetykach?

Polecane wideo

Jak urządzić balkon? Najpiękniejsze wiosenne inspiracje
Jak urządzić balkon? Najpiękniejsze wiosenne inspiracje - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.71 / 5
gość (Ocena: 5) 07.05.2022 19:17
Nie wytrzymam tego roku ojciec jest uparty zawsze musi na swoim postawić ledwo się nie zestaw z tym kościołem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2022 19:16
Aqurius mam dość pomysłów ojca już mnie wkurzać zaczyna z tym kościołem tydzień temu byłam jutro nie muszę jechać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2022 19:00
Bo ja mam czas na wszystko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2022 18:59
Aqurius firany muszę wstawić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2022 18:59
A mi ojciec jak zwykle tyłek z kościołem zawraca aqurius nie denerwuj się trochę dalej się wiedzy policzysz i pojedziesz do tego kościoła
odpowiedz

Polecane dla Ciebie