Kosmetyki do ciała — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wiele osób zaniedbuje pielęgnację całego ciała, skupiając się jedynie na twarzy, co jest ogromnym błędem.
Kosmetyki do ciała — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
29.03.2022

Są pewne obszary, które wymagają nieco mniej uwagi, jednak nie powinny być one pozostawione bez wykonywania choćby podstawowych zabiegów, takich jak: peeling, balsamowanie czy olejowanie naskórka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków do ciała? Podpowiadamy.

Kosmetyki do ciała a typ skóry

Kosmetyki do ciała należy dobierać do obszaru, który chcemy poddać pielęgnacji, a także typu naszej skóry. Wbrew pozorom tak samo jak w przypadku twarzy, gdzie wyróżnia się różne typy cery, tak samo w przypadku naskórka w innych partiach ciała mogą pojawić się pewne problemy i skłonności.

Często osoby, które na twarzy mają suchą skórę, zmagają się z nią na całym ciele. Wówczas jest ona szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Dlatego warto w jej pielęgnacji stosować regularne peelingi i kosmetyki silnie nawilżające, które w swoim składzie posiadają na przykład kwas hialuronowy, pantenol czy masło shea.  

Osoby, które zmagają się z alergiami lub ich skóra jest wrażliwa bądź naczynkowa powinny postawić na delikatne preparaty hipoalergiczne. Ich zadaniem jest regeneracja i nawilżenie naskórka. W takim przypadku wykonywanie silnych peelingów mechanicznych jest zabronione. Z kolei skóra normalna powinna być na całym ciele regularnie, raz w tygodniu złuszczana i codziennie nawilżana.

Kosmetyki do ciała a pora roku

Przy wyborze kosmetyków do ciała należy zwrócić uwagę również na czynniki atmosferyczne. Zimą zazwyczaj potrzebujemy silnego nawilżenia i regeneracji naskórka, ponieważ przebywamy w ogrzewanych, suchych pomieszczeniach.

Latem z kolei niezwykle istotne jest stosowanie preparatów, które chronią nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i powstawaniem wolnych rodników. Dlatego warto w pielęgnacji ciała stosować produkty posiadające filtry UV. Kosmetyki takie muszą być aplikowane zwłaszcza przed wyjściem z domu na wszystkie odsłonięte obszary.

Kosmetyki należy dobierać do fragmentu ciała

Wybór kosmetyków powinien być uzależniony także od fragmentu, który chcemy poddać pielęgnacji. Ciało rozpoczyna się od głowy, a kończy na stopach. Do każdej tej partii przeznaczone są inne produkty. Z tego powodu warto wybierać preparaty dedykowane o interesującym nas działaniu: nawilżającym, oczyszczającym, ujędrniającym czy wygładzającym.

Niezależnie od pielęgnowanego obszaru nasza skóra potrzebuje regularnego złuszczania martwego naskórka, czyli peelingów, a także solidnej dawki nawilżenia i odżywienia w postaci kremów lub balsamów. Niezwykle ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna.

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2022 09:52
Dla mnie skład jest najważniejszy. Nawet samoopalacze mają teraz dobre składy np. od Tanexpert gdzie 100% to naturalne DHA
odpowiedz

Polecane dla Ciebie