Poznaj największych wrogów swojej skóry

Są ukryci i na pozór nie powinni sprawiać kłopotów. Ich działanie może być jednak powodem wszystkich twoich problemów.
Poznaj największych wrogów swojej skóry
16.07.2008

Uważasz, że dbasz o swoją skórę, a ona nie wygląda tak, jakbyś pragnęła. Powodów może być kilka. Niektóre wydają się śmieszne, ale nie możesz ich lekceważyć:

  1. Za dużo kawy z mlekiem. Zawarte w krowim mleku naturalne hormony mogą być przyczyną trądziku na twojej skórze. Ich obecność może wywoływać zwiększenie produkcji substancji podobnych do testosteronu, co prowadzi do wydzielania tłuszczu przez skórę.
  2. Często przebywasz w otoczeniu ludzi palących. Dermatolodzy Clinique dowiedli, że dym wydychany przez palaczy jest bardziej szkodliwy dla skóry niż ten wciągany w płuca. W wydychanym powietrzu znajdują się duże ilości nikotyny, substancji smolistych, tlenku azotu i tlenku węgla. Po dotarciu do skóry wyzwalają wolne rodniki, które odpowiadają za zmarszczki. Po powrocie z baru pamiętaj o dokładnym wymyciu twarzy, ona jest najbardziej narażona na działanie dymu. Używaj kremu z antyoksydantami.
  3. Spędzasz dużo czasu przed komputerem albo z komórką przy uchu. Nie chodzi wcale o zgubne promieniowanie. Według badań doktora Howarda Murada ograniczenie kontaktów „twarzą w twarz” może spowodować stres kulturowy. Prowadzi to do zwiększenia wytwarzania tłuszczu, pogorszenia krążenia, utraty wody z komórek skóry. Jeśli masz szarą skórę i pojawiają się wypryski, już wiesz, dlaczego. Przestań spędzać w pracy większość swojego czasu. Staraj się przeznaczyć w tygodniu co najmniej kilka godzin na spotkania z przyjaciółmi. Dodatkowo zacznij się lepiej odżywiać, uzupełnij swoją dietę w owoce, warzywa i ryby.
  4. Chodzisz do przypadkowych kosmetyczek. Jesteś szczęśliwa, bo oszczędzasz kilkadziesiąt złotych, ale w ogólnym rozrachunku wizyta w byle jakim salonie może okazać się jeszcze bardziej kosztowna. Nie powinnaś oddawać swojej skóry pod opiekę kogoś niesprawdzonego i o wątpliwej reputacji. Brak sterylizacji narzędzi może wywołać infekcje albo schorzenia skórne, nieumiejętne posługiwanie się sprzętem może spowodować podrażnienia, poparzenia albo, co gorsza, rany i blizny. Nie ryzykuj, wchodząc do przypadkowej kosmetyczki prosto z ulicy, no chyba że lubisz sporty ekstremalne. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to tylko na najprostszych, nieskomplikowanych zabiegach. Pamiętaj, żeby przed cięższymi zabiegami skonsultować się z dermatologiem.
  5. Jesteś narażona na działanie światła zza szyby. Moda na przeszklone budynki niestety jest szkodliwa dla naszej skóry. Szyby zatrzymują promienie UVB, natomiast przepuszczają UVA, które mają o wiele bardziej szkodliwe działanie dla naszej skóry. Nawet idąc do pracy, posmaruj się filtrem, nieważne, że nie będziesz narażona na bezpośrednie działanie słońca. Latem, gdy wybierasz się w dłuższą podróż samochodem, też użyj kremu ochronnego na odkryte części ciała.

Polecane wideo

Komentarze (43)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2009 16:00
[quote="PrincessOlusia"]jestem na komputeże przez cały dzień xD masakra to co ja mam robić niepodchodzić do okna xD bo niewiem oco chodzi z tym oknem[/quote] Ty, Princess, zamiast siedziec przed komputerem, posiedz sobie nad słownikiem ortograficznym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2009 18:13
ciekawe o tym mleku ja mam wypryski a codziennie piję mleko muszę się przychamowac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2008 10:37
JUZ KIEDYS SLYSZALAM O MLEKU... NIE PIJE GO OD OK 2 TYGODNI I JAKBY MI SIE SKORA POPRAWILA.. ALE NIE WIEM CZY TO PRZEZ TO...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2008 15:35
jestem na komputeże przez cały dzień xD masakra to co ja mam robić niepodchodzić do okna xD bo niewiem oco chodzi z tym oknem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2008 15:02
a ja codziennie rano jem platki z mlekiem.... nawet nie wiedziałam, że to od tego moge mieć pryszcze.... :| szok :O
odpowiedz

Polecane dla Ciebie