Wiosenne przebudzenie. Jak dobudzić ciało i umysł po zimie?

Jak pozbyć się uczucia zimowej ociężałości? Doradzamy, co zrobić, by nareszcie poczuć się rześko i wiosennie.
Wiosenne przebudzenie. Jak dobudzić ciało i umysł po zimie?
Fot. Stock
03.03.2022

Wiosna już tuż tuż – to już pewnik, potwierdzony przez coraz bardziej okazałe dywany przebiśniegów, urokliwe pączki na drzewach i radosny, nareszcie donośny śpiew ptaków.

Co zrobić, żeby faktycznie poczuć przypływ wiosennej energii i ocucić swe pozimowe ciało i umysł?

Ciało w ruch - dzień spędzony w naturze

Nic nie pobudzi nas tak, jak ożywcza dawka ruchu, co więcej ruchu, jakiego zażyjemy na świeżym powietrzu. Odejść zza komputera, wybyć w naturę choćby na kilka przyjemnych godzin, zacząć się ruszać tak, aby nareszcie poczuć wszystkie swoje mięśnie – to doskonały plan, który błyskawicznie pozwoli pożegnać się nam z zimową apatią.

Dzień spędzony w naturze, gdzie będziemy oddychały pełną piersią i do woli podglądały, jakież to nowe zwiastuny wiosny pojawiają się w przestrzeni, da nam wielki zastrzyk energii. Poza zyskaniem niemałej witalności, na pewno doskonale się zrelaksujemy. Po powrocie do domu znacznie łatwiej będzie wypowiedzieć magiczne hasło – żegnaj zimo!

Zobacz także: Domowe spa. Przygotowujemy kąpiel bogini

Wiosenna aromaterapia 

Na przegnanie zimowej ospałości na sto procent pomoże nam też aromaterapia. Moc zapachów, jeśli oczywiście zadziała się odpowiednimi aromatami, może być wielka. Jakie olejki eteryczne wybrać? Oczywiście te, które najbardziej kojarzą się nam z wiosną! Niech wspaniały odurzający zapach wiosennych kwiatów wypełni nasz dom.

Florystyczne zakupy

Zanim świat ukaże się nam w najbujniejszej postaci, urządźmy sobie wiosenne przedbiegi we własnym domu. Wybierzmy się na florystyczne zakupy i zaaranżujmy we wnętrzach piękne kwiatowe dekoracje. Bukiety tulipanów, krokusów i żonkili, czy doniczki z kolorowymi hiacyntami nie dość, że poprawią nam humor, to upiększą też dom, nadając mu błogiej wiosennej atmosfery. Poza tym warto poczuć, jak wielką przyjemnością jest kupowanie kwiatów sobie samej.

Zobacz także: Magia codzienności. Rytuały, dzięki którym każdy nasz dzień będzie fantastyczny

Polecane wideo

Kanye West już ma nową dziewczynę. To sobowtórka Kim Kardashian
Kanye West już ma nową dziewczynę. To sobowtórka Kim Kardashian - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie