Tatuaże na twarzy. Trend, którego kiedyś możesz żałować?

Coraz więcej ludzi decyduje się na robienie tatuaży na czole, kościach policzkowych, czy pod oczami. Czy robienie ich na twarzy to dobry pomysł?
Tatuaże na twarzy. Trend, którego kiedyś możesz żałować?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/68740699845/)
07.03.2022

Tatuowanie ciała już dawno przestało być rzeczą szokującą. Tatuaże są na całym świecie tak powszechne, że naprawdę mało komu przychodzi do głowy bulwersować się na ich widok. Jednym z wyjątków jest jednak kwestia ozdabiania tatuażami twarzy.

Zobacz także: Znaki zodiaku a tatuaże. Jaki wzór do Ciebie pasuje?

Tatuaże na twarzy - atrakcyjne, czy odpychające? 

Ludzie, na których twarzach pojawiają się od razu rzucające się w oczy tatuaże, nadal są przez niektórych postrzegani jako kuriozalne ciekawostki. Budzą w niektórych wielką ciekawość, czasem antypatię. Bezceremonialne przypatrywanie się im to jeden problem, kolejnym jest pozwalanie sobie na rzecz absolutnie niedopuszczalną, czyli na niewybredne komentarze. Nie raz zdarza się niestety, że padają pod ich adresem nawet i niecenzuralne sformułowania. Tak, tatuaże na twarzy potrafią gorszyć nawet, jeśli nie zawierają treści obrazoburczych

Dlaczego tak się dzieje? Otóż twarz to po prostu miejsce szczególne. Zdecydowanie się na wytatuowanie jej sporej części może w niektórych przypadkach kłócić się z wysyłanymi przez nas niewerbalnymi komunikatami. Mogą się też kojarzyć z przeszłością kryminalną lub więzienną. 

Tatuować twarz czy nie?

Musimy pamiętać, że decyzje podejmowane odnośnie tatuowania ciała mogą wpłynąć na nasze życie zawodowe. W niektórych branżach mogą być uznane za atut – podkreślić indywidualizm danej osoby, czy jej wyrafinowany artyzm. Jeśli marzy się nam tatuaż na twarzy, nie musimy się obawiać, na przykład, gdy wykonujemy jeden z zawodów kwalifikujących się do grupy twórczych.

Jeżeli jednak mamy w planie wybranie kariery prawniczej, lekarskiej, czy dyplomatycznej lub innej, której członkowie uznawani są za środowisko bardziej konserwatywne, lepiej odejdźmy od tego pomysłu. Może się bowiem okazać, że przez naszą nieco kontrowersyjną ozdobę wiele drzwi pozostanie dla nas zamkniętych.

Nie dyktujmy jednak nigdy innym, jakich mają dokonywać wyborów estetycznych. Tatuaże to indywidualna sprawa każdego z nas. Nie oceniajmy - akceptujmy. Pozwólmy każdemu być sobą.

Zobacz także: Planujesz kolorowy tatuaż? Mamy dla Ciebie bardzo złą informację

Polecane wideo

Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza?
Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie