Ten wstrętny smog. Jak chronić skórę przed zanieczyszczonym powietrzem?

Smog katastrofalnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i urodę. W jaki sposób chronić przed nim skórę?
Ten wstrętny smog. Jak chronić skórę przed zanieczyszczonym powietrzem?
Fot. Unsplash
02.03.2022

Jeśli smog na dobre rozgościł się w mieście, błyskawicznie odczujemy to na własnej skórze. Otóż wskutek działania smogu cera staje się miejscami zaczerwieniona, sucha i szorstka. Dolegliwości trądzikowe się zaostrzają, a na wrażliwej skórze można nawet zauważyć pokrzywkę lub różnego rodzaju zmiany alergologiczne.

Jak poradzić sobie z tymi nieprzyjemnymi symptomami i pomóc skórze w walce ze smogiem?

Bezbronna skóra 

Dlaczego smog ma aż tak silny wpływ na skórę? Otóż niewidoczne gołym okiem mikrocząsteczki wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które krążą w powietrzu, bardzo szybko osadzają się na skórze. Nie, w żadnym razie nie czekają na to, aż wrócimy do domu i spokojnie umyjemy twarz żelem i oczyścimy tonikiem. Zdradliwy smog od razu dokonuje śmiałego ataku na płaszcz hydrolipidowy skóry.

Ekspresowo przenika przez wszystkie jej warstwy. Niestraszne mu są bariery, takie jak mieszki włosowe oraz gruczoły łojowe.

W rezultacie nasza skóra zaczyna być całkowicie bezbronna. Pozostawiona sama sobie i nie wspomagana odpowiednimi zabiegami, traci zdolność regeneracji. Poza wspomnianą szorstkością, czy zaczerwienieniem, skóra poddana działaniu smogu znacznie szybciej się starzeje.

Zobacz także: Domowe spa. Przygotowujemy kąpiel bogini

Smogowi na przekór. Jak dbać o cerę, gdy smog bierze miasto we władanie?

Jak pomóc skórze narażonej na działanie smogu?

Najskuteczniejszym orężem jest oczywiście unikanie zanieczyszczonego powietrza, jednakże luksus nienarażania się na nie jest dostępny jedynie dla nielicznych. W walce ze smogiem konieczne jest stosowanie specjalnego rodzaju kosmetyków. Powinny być zapewniać skórze zastrzyk antyoksydantów.

Antyoksydanty, czyli związki odpowiedzialne za prowadzenie batalii z wolnymi rodnikami w brawurowy sposób pomogą się nam uporać z nieprzyjemnymi efektami wywołanymi przez smog.

Gdy smog bierze miasto we władanie, koniecznie oczyszczajmy naszą cerę bardzo dokładnie. Każdego dnia złuszczajmy ją i nawilżajmy. Nie wychodźmy też z domu bez maski antysmogowej.

Zobacz także: Wazelinowanie cery - co to za zabieg i kto powinien go wypróbować

Polecane wideo

Dziewczyny pokochały ten genialny fason dżinsów. Nadaje sylwetce kształt klepsydry
Dziewczyny pokochały ten genialny fason dżinsów. Nadaje sylwetce kształt klepsydry - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie