26-latka pracuje jako murarka. Mówią jej, że przez to jest „nieatrakcyjna”

„Widzą kobietę i myślą, że jestem żałosna albo robię to dla atencji”.
26-latka pracuje jako murarka. Mówią jej, że przez to jest „nieatrakcyjna”
Fot. Instagram.com (@rattle_kings)
04.02.2022

Teoretycznie podział zawodów na “męskie” i “żeńskie” przestał istnieć już jakiś czas temu. Jednak wciąż pewne branże są bardziej zdominowane przez kobiety, a inne przez mężczyzn. Do tych ostatnich zaliczają się zwłaszcza zawody związane z ciężką pracą fizyczną. 

Zobacz również: Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie

Ale to wcale nie oznacza, że wszystkie kobiety stronią od tego typu zajęć. Doskonałym przykładem jest niejaka Darcie Richards, która pracuje jako murarka. W tym zdominowanym przez mężczyzn świecie często jest oceniana przez pryzmat płci i urody, a także spotyka się z niemiłymi i seksistowskimi komentarzami. 

Darcie Richards jest murarką. Walczy z seksizmem i inspiruje 

26-latka pochodzi z brytyjskiej miejscowości Old Buckenham, a jej pasją jest praca na budowie. W ramach codziennych obowiązków Darcie kładzie cegły, leje cement i posługuje się całym arsenałem narzędzi.  

Darcie relacjonuje swoją pracę w mediach społecznościowych - na Instagramie obserwuje ją już ponad 13 tys. osób, a na TikToku – 213 tys. Jej filmiki zostały polubione już ponad 6,6 mln razy.  

Niestety wśród komentujących nie brakuje hejterów. 26-latka otrzymuje wiadomości w stylu: “To najmniej atrakcyjna rzecz, jaką może robić kobieta”, albo: “Dlaczego ta s... kładzie cegły?”. Ale Darcie nic nie robi sobie z takich komentarzy. Co więcej, już stała się inspiracją dla tysięcy dziewczyn. 

Dziewczyny myślą, że to, czym się zajmuję jest niesamowite i też chcą to robić. Ale połowę moich obserwatorów stanowią mężczyźni, którzy cieszą się, że kobiety zaczynają wchodzić do ich branży. Na szczęście pozytywne komentarze przeważają nad tymi negatywnymi w setkach tysięcy.  

Ale czasami dostaję negatywne komentarze. Jeśli tak się dzieje, ich autorami zawsze są mężczyźni. Widzą kobietę i myślą, że jestem żałosna albo robię to dla atencji. Uważają, że nie jestem wystarczająco silna albo szybka. Jeden facet powiedział nawet, że jestem nieatrakcyjna. Gdy nagrałam filmik w odpowiedzi na jego komentarz otrzymałam wsparcie od 16 tys. dziewczyn 

- mówiła Darcie w rozmowie z portalem thesun.co.uk. 

Jak wygląda praca 26-latki na budowie? Dowiecie się tego z poniższej galerii. Naszym zdaniem Darcie jest niesamowicie inspirująca! 

Polecane wideo

Mówią o niej „Legalna blondynka”. Atrakcyjna studentka prawa musi wciąż udowadniać swoje IQ
Mówią o niej „Legalna blondynka”. Atrakcyjna studentka prawa musi wciąż udowadniać swoje IQ - zdjęcie 1
Komentarze (295)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.01.2023 19:40
Aqurius się nie daje mleka się potem napije
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2023 19:40
Przed tobą zacofana warszwiako jeszcze dużo roboty
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2023 19:40
Ja na twoim miejscu inna gowniato skończyłam aż 6 finsow 8 jadę dalej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2023 19:39
Była fotomodelki młoda guwiaro nie szukaj wrażeń bo możesz się w bagno w pakować lepiej wes się za robotę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.01.2023 21:24
Cyrki ale potem będą ich przesuwać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie