Liposukcja – którą metodę wybrać?

Sprawdź, jak pokonać niechciany tłuszczyk!
Liposukcja – którą metodę wybrać?
04.01.2022

Czy zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne zawsze wystarczą, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Niestety, niektóre obszary ciała są szczególnie problematyczne i nie da się lub wyjątkowo trudno jest je opracować przy pomocy standardowych sposobów. Z pomocą przychodzą specjaliści z Bieńkowscy Clinic i wyjaśniają, jaką metodę liposukcji wybrać – nutacyjną liposukcję infradźwiękową N.I.L. czy może liposukcję laserową? Sprawdź i wybierz najlepszą dla siebie!

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – czym właściwie jest?

„Liposukcja infradźwiękowa” – brzmi kosmicznie, prawda? Nic dziwnego, jest to bowiem bardzo innowacyjna metoda, która idealnie odpowiada na potrzeby współczesnego pędzącego świata. Pozwala bowiem w bardzo krótkim czasie osiągnąć wyjątkowe i przy tym trwałe efekty. Bazuje na tzw. „ruchu nutacyjnym”, który jest unikalnym ruchem 3D –  pracująca w ten sposób kaniula odsysająca tłuszcz umożliwia bardzo delikatne działanie, bezpieczne dla okolicznych tkanek. Co więcej, gdy ruch odbywa się we wspomniany tu sposób (w trzech kierunkach), zachowana zostaje wyjątkowa gładkość leczonych obszarów. To zaś eliminuje ryzyko powstawania różnego rodzaju nierówności, które są niepożądanym skutkiem innych tego typu zabiegów. Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Zabieg jest niezwykle szybki – wraz ze znieczuleniem trwa około 2 godziny, dzięki czemu organizm nie jest po nim nadmiernie zmęczony, co od razu wpływa na tempo regeneracji oraz zmniejsza ryzyko ewentualnych krwiaków czy innych powikłań.
  • Jest bezpieczny – poza wspomnianymi właściwościami ruchu nutacyjnego, który sam w sobie zwiększa bezpieczeństwo, należy też podkreślić, że metoda N.I.L. oddziałuje tylko na tkankę tłuszczową. Gdy urządzenie spotka na swojej drodze inny rodzaj tkanek, automatycznie ulega wyłączeniu i nie naraża ich na jakiekolwiek uszkodzenia.
  • A co ze skutecznością? Ruch nutacyjny sprawia, że kontakt aktywnej powierzchni kaniuli z tłuszczem jest aż o 300% większy, co pozwala odessać o 200% tkanki tłuszczowej więcej!

Endolaser CELLULAZE – laserowa liposukcja i terapia cellulitu

Jeśli zaś chodzi o liposukcję laserową, jednym z najbardziej innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań technologicznych jest w tej kategorii endolaser CELLULAZE® w BieńkowscyClinic w Bydgoszczy. Pracuje na bazie wysoce swoistej dla tkanki tłuszczowej fali – 1440nm, a do tego wykorzystuje transmisję promieniowania w technologii Sidelase 3D. Wszystko to sprawia, że jest w stanie precyzyjnie oddziaływać na 3 kluczowe przyczyny cellulitu:

  • włókniste przegrody łącznotkankowe – to właśnie one odpowiadają za występowanie „dołeczków w skórze”. Endolaser je przecina, wyrównując zagłębienia;
  • obrzęki tkanki tłuszczowej – trwale je likwiduje, łagodząc uwypuklenia,
  • wiotkość skóry – pobudza proces produkcji nowego kolagenu, który jest kluczowym białkiem dla jędrności, gęstości i elastyczności skóry.

To właśnie redukcja cellulitu jest kluczowym zadaniem stawianym przed CELLULAZE®, ale znakomicie sprawdza się on także w zakresie redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, dlatego też śmiało można nazwać ten zabieg właśnie liposukcją laserową.

Co ważne, możliwe jest połączenie obu opisanych tu terapii – CELLULAZE® oraz N.I.L.®. Sprawdzi się to przede wszystkim u osób, które mają zarówno problem z cellulitem, jak i sporą ilością nadmiarowej tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabiegi powinny być dokładnie dopasowane do potrzeb oraz specyfiki konkretnego organizmu – specjaliści Bieńkowscy Clinic podkreślają, jak ważne są w tym kontekście konsultacje wstępne. To właśnie wtedy można „uszyć terapię na miarę”, wybierając taki rodzaj liposukcji (lub innego zabiegu), który będzie w danej sytuacji najbardziej optymalną propozycją.

Holistyczna troska o siebie

Jeśli chodzi o liposukcję, warto pamiętać, że nie jest to zabieg „odchudzający”. Pozwala zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej, wymodelować sylwetkę czy nadać określonym obszarom ciała właściwych oraz pożądanych proporcji. Nie zastąpi jednak generalnej troski o formę, czyli regularnej aktywności fizycznej, zbilansowanej diety, wypijania odpowiedniej ilości płynów (minimum 2-2,7 l dziennie), zdrowego snu (po 7-9 godzin) oraz ograniczenia stresu. To one są podstawą i – co ważne – są także kluczem do uzyskania jak najlepszych efektów liposukcji oraz jak najdłuższego ich utrzymania.

Zastanawiasz się, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza? Skontaktuj się ze specjalistami Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie i zadaj nurtujące Cię pytania: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Julia (Ocena: 5) 26.04.2022 09:16
No ja dlatego zdecydowanie bardziej wolę się poruszać trochę i dołożyć do tego kosmetyki gdzie jest kofeina. Pomaga spalać zarówno komórki tłuszczowe jak i walkę z cellulitem wodnym. Z kremów to jest Onshea, no i bardziej typowo peeling kawowy. Ale tak jak mówisz Aniela nawet jak się zabieg wybierze to te same rzeczy powinno się równolegle stosować
odpowiedz
Aniela (Ocena: 5) 28.03.2022 10:06
Tak naprawdę to samo co mówisz Gośćka jest konkluzją tego artykułu, bo autor też zwraca na te same rzeczy uwagę. Liposukcja to zabieg odchudzający, a to logiczne, że nie jest to na stałe. Dodatkowo nie zawsze ten cellulit jest wynikiem samej nadwagi. Czasami jest to cellulit wodny i tutaj również dobrze byłoby wspomóc się kosmetykami jakimiś
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2022 22:20
Ja się muszę z tad wydostać i to szybko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2022 22:20
Aqurius jak już kolejne pieniądze odłożysz na poprzadkowanir papierów to potem jak będzie przerwa to będziesz mogła dalej remontować
odpowiedz
Koru (Ocena: 5) 21.02.2022 09:57
Zdecydowanie tak. Można wydać dużo, bardzo dużo pieniędzy, a finalnie efekty mogą być bardzo krótko trwałe. Dlatego jak dla mnie walkę z cellulitem powinno się rozpocząć w domu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie