Dlaczego na twarzy pojawiają się pryszcze? Oto kilka nieoczywistych powodów

Wiedziałaś?
Dlaczego na twarzy pojawiają się pryszcze? Oto kilka nieoczywistych powodów
Fot. Unsplash
23.12.2021

Skąd się biorą pryszcze? Większość z nas, udzielając odpowiedzi na to pytanie, wskaże złą dietę lub problemy natury hormonalnej. Czy to dobre przypuszczenia? Jak najbardziej, bo rzeczywiście te dwa powody najczęściej stoją za problemami, związanymi ze skórą. Warto jednak wiedzieć, że niedoskonałości potrafią wyskoczyć też z innych przyczyn. Najmniej znane zamieszczamy poniżej!

Przeczytaj też: Oliwa z oliwek na twarz - sprawdzamy, co rzeczywiście daje nam to rozwiązanie

Dlaczego wyskakują pryszcze? Oto kilka powodów, o których mogłaś nie mieć pojęcia

Jeśli twoja codzienna pielęgnacja przebiega w prawidłowy sposób, dieta jest naprawdę wzorcowa i badania okresowe w porządku, a na twarzy wciąż pojawiają się wypryski, sprawdź czy nie masz na sumieniu jednej z tych czynności. Każda z nich przybliża nas do niedoskonałości na buzi. Wystarczy, że przestaniesz ją robić, a cera powinna wrócić do normy. Jeśli nie, koniecznie zgłoś się do lekarza. Co więc powoduje pryszcze?

Maseczka! I tak, wiemy, nie możesz przestać jej nosić. Niemniej możesz zmieniać i prać ją regularnie. Pamiętaj, że gdy tylko stanie się ona wilgotna, natychmiast powinnaś założyć nową. Jeśli tego nie robisz, tworzysz środowisko, w którym bakterie, pot czy nadmiar sebum wysyłają zaproszenie dla wyprysków.

Poszewka! A raczej jej rzadka zmiana… czy wiesz, że na poduszce gromadzi się wiele drobnoustrojów? Te bakterie i grzyby przechodzą więc w ciągu nocy na twoją buzię. Okropne, ale prawdziwe…

Sen! Konkretniej rzecz ujmując – jego zbyt mała dawka. Niewystarczająca ilość nocnego relaksu oznacza, że ​​nasze ciało jest narażone na stale wysoki poziom kortyzolu, który może powodować właśnie wypryski. Zresztą tak samo dzieje się, gdy przechodzimy przez stresujące chwile. Hormony uwalniające kortyzol mogą w rzeczywistości wiązać się z gruczołami łojowymi.

Wyciskanie pryszczy! W taki sposób może i na chwilę pozbędziesz się nieproszonego gościa, ale jednocześnie dasz zielone światło kolejnym. Jak to możliwe? Wyciskając niedoskonałości w rzeczywistości rozprzestrzeniasz je po całej skórze.

Polecane wideo

Nie wierz w to, co pokazują na Instagramie. Ujawniono, jak influencerki wyglądają naprawdę
Nie wierz w to, co pokazują na Instagramie. Ujawniono, jak influencerki wyglądają naprawdę - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 18.01.2022 11:23
Aqurius stale trzeba latać że szmato i ścierać ja nie mam czasu muszę wracać do nauki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2022 11:23
Ten makaron trzeba zjeść
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2022 11:23
Aż się przeziębiłam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2022 11:22
Aqurius muszę się oszczędzać żeby nic mnie nie bolało bo ostatnio z zadaniami w kość mi się dało
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2022 21:02
Bo poklucil się z ojcem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie