Masz ten kolor oczu? Zazdrościmy. Badania pokazują, że zdaniem mężczyzn jesteś wyjątkowo atrakcyjna

Ich zdaniem ten kolor jest urzekający.
Masz ten kolor oczu? Zazdrościmy. Badania pokazują, że zdaniem mężczyzn jesteś wyjątkowo atrakcyjna
Fot. Unsplash
26.11.2021

Atrakcyjność i piękno dla każdego znaczy coś innego. Z tego powodu tak naprawdę dla żadnych z tych pojęć nie istnieje konkretna definicja. Cechy, które dla jednej osoby będą wyjątkowo atrakcyjne i pociągające, dla kogoś innego okażą się zupełnie niewarte uwagi.  

Zobacz również: Najrzadszy kolor oczu na świecie. Ma go niecały 1 procent ludzi

Mimo to wciąż przeprowadza się nowe badania, które mają na celu ustalić jakie cechy uchodzą powszechnie za najbardziej pożądane. Ostatnio eksperci postanowili zbadać czy istnieje związek między kolorem oczu, a atrakcyjnością. Okazuje się, że tak.  

Najpiękniejszy kolor oczu według mężczyzn 

Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/563231497148220004) & Unsplash.com

Najpiękniejszy kolor oczu według mężczyzn 

Takie badanie zostało przeprowadzone przez ekspertów z Lenstore, sklepu z soczewkami kontaktowymi. Stworzyli oni męskie i damskie profile w najpopularniejszych aplikacjach randkowych, takich jak Tinder, Bumble i Hinge. 

Poszczególne profile randkowiczów różniły się między sobą tylko kolorem oczu - inne aspekty pozostały niezmienione. Następnie eksperci zsumowali liczbę polubień otrzymanych przez każdy profil w zależności od barwy tęczówki. 

Okazało się, że zdaniem mężczyzn najbardziej atrakcyjne są kobiety o niebieskim kolorze oczu. Jak podaje serwis dailymail.co.uk, dalsze miejsca (pod względem liczby polubień) zajęły kandydatki o oczach w kolorze brązowym, zielonym, piwnym, czarnym i fiołkowym. (Nie jesteśmy pewni jak dokładnie prezentuje się ta ostatnia tęczówka, ale właśnie taka odpowiedź pojawiła się wśród najczęstszych odpowiedzi.) 

A jak to wygląda w przypadku pań? Kobiety za najbardziej pociągających uważają mężczyzn o piwnych oczach. W dalszej kolejności wskazywały na kolor fiołkowy, czarny, niebieski, brązowy i zielony. 

Dlaczego to właśnie te dwie barwy – niebieska i piwna – wzbudzają w nas największe emocje jeśli chodzi o płeć przeciwną? 

Homo sapiens, czyli nasi najwcześniejsi przodkowie, pochodzą z okolic równika w dzisiejszej Afryce Środkowej. Bliskość równika oznaczała ekspozycję na działanie bardzo intensywnych promieni UV. Zgodnie z doborem naturalnym osobniki z większym poziomem melaniny, a w efekcie z ciemniejszą skórą i oczami miały większe szanse na dłuższe życie. Większe szanse na przeżycie to większe szanse na prokreację i przekazanie tych ciemnych cech charakterystycznych potomstwu. To wzmocniło ciemniejszą skórę, włosy i oczy w puli genów 

- mówił o piwnych oczach dr Alexander Lapa, psychiatra z Ocean Recovery Centre w rozmowie z portalem dailymail.co.uk. 

A co z niebieską tęczówką? 

Czynniki kulturowe często dyktują zbiorową świadomość tego, co jest uważane za atrakcyjne. W przypadku kobiet zwyczajowo wysoko cenione były blond włosy i niebieskie oczy, co często podkreślano i przedstawiano w mediach. Choć wszyscy mamy swoje własne preferencje, często jesteśmy podatni na to, co społecznie jest uznawane za atrakcyjne. Niedawny wzrost popularności mediów społecznościowych tylko to utrwalił 

- wyjaśniał dr Lapa. 

A wam jaki kolor oczu podoba się najbardziej? 

Zobacz również: Najbardziej atrakcyjnych ludzi wyróżnia 7 cech. Ile z nich posiadasz?

Polecane wideo

Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie
Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie - zdjęcie 1
Komentarze (37)
Ocena: 4.97 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2022 07:59
Dobra idę do geburstagow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2022 07:58
W wolnym czasie jak wolny czas będę miała to się wykąpie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2022 07:58
Zgadza się na m jak bejbiko wstanie skóry to tu też aqurius możesz iść jeść fajnie tylko koka sobie zrobię dziś kucha będzie trzeba robić jutro sałatki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2022 07:57
Aqurius zapoznajesz się ze wszystkim do nauki masz jeszcze sporo jesteś młoda ale uczysz się dalej wiedzy ta miejscowość to na mity coś
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2022 21:30
Dowódcy niektórzy cię opuścili i ponad 200 ludności też
odpowiedz

Polecane dla Ciebie