Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie

„Zachowują się, jakbym była tam tylko po to, aby im usługiwać”.
Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie
Fot. Facebook.com (www.facebook.com/autumn.arnder)
22.11.2021

Trudno w to uwierzyć, ale mnóstwo ludzi w dalszym ciągu uważa, że w przypadku kobiet piękno nie idzie w parze z inteligencją. Wychodzą z założenia, że posiadaczki ładnej buzi nie mają nic mądrego do powiedzenia, a kobiety o przeciętnej urodzie “nadrabiają” wiedzą i rozumem. Trudno o większą i bardziej seksistowską bzdurę.  

Zobacz również: „Zbyt piękna”, by pracować w tym zawodzie. 24-latka kieruje autobusem i kocha swoją pracę

Doskonale wie o tym niejaka Autumn Westfall. Piękna blondynka pracuje na budowie, ale z powodu aparycji koledzy po fachu nie traktują jej poważnie. 

Pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie 

Autumn Westfall jest menadżerką w firmie budowlanej, branży tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn. W nagraniach na TikToku zdradziła kulisy swojej pracy oraz opowiedziała o traktowaniu, z jakim się spotyka.  

Wbrew popularnej opinii głoszącej, że piękni ludzie mają w życiu łatwiej, w przypadku Autumn uroda utrudnia jej pracę. Kobieta skarży się na to, jak jest traktowana przez kolegów z firmy. 

To niegrzeczne, gdy ludzie są dla ciebie mili tylko i wyłącznie dlatego, że uważają cię za atrakcyjną. A jeśli zdobywasz posadę kierowniczą w przemyśle zdominowanym przez mężczyzn, możesz równie dobrze nosić tacę z kawą i przekąskami 

- mówiła Autumn na TikToku. 

Menadżerka jest zdania, że ponieważ dba o siebie i o swój wygląd, inni traktują ją z góry. 

Zgodnie z taką logiką jeśli masz ładną fryzurę, makijaż i ładny strój, nie możesz zajmować wysokiego stanowiska ani być inteligentna. Pracuję jako kierowniczka projektów budowlanych i nadzoruję prace wyceniane na wiele milionów dolarów. Nie jestem w stanie powiedzieć jak to jest, gdy moje e-maile są ignorowane, a ludzie zamiast do mnie zwracają się do moich współpracowników i zachowują się, jakbym była tam tylko po to, aby im usługiwać. 

W komentarzach pod nagraniami TikTokerki niektóre internautki dzieliły się podobnymi doświadczeniami. Jedna z kobiet powiedziała, że jest traktowana poważnie tylko wtedy, gdy zjawi się w pracy bez makijażu. Co na to Autumn? 

Układanie fryzury i robienie makijażu sprawia, że czuję się profesjonalnie, że dam radę wykonać pracę - i tak właśnie się dzieje. Mam dwie córki i gdy przyjdzie czas, w którym będą wybierać ścieżkę swojej kariery chcę, żeby nie musiały martwić się o to, że nie będą traktowane poważnie i profesjonalnie. 

Zobaczcie, jak wygląda praca Autumn na budowie. My podziwiamy jej determinację i trzymamy kciuki w walce z hejterami. 

Polecane wideo

Naukowcy okrzyknęli ją ideałem piękna. Ciało tej modelki ma doskonałe proporcje
Naukowcy okrzyknęli ją ideałem piękna. Ciało tej modelki ma doskonałe proporcje - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
artificial intelligence (Ocena: 5) 24.11.2021 11:47
znow za biorkiem ... to kest inteligencja ? zamiast nalozyc rekawice i zrobic cos dla ludzi i miec dume z tego ze robisz cos na serio a nie udajesz . Takich inteligentow juz znamy -cyganie ,wrozbici, naciagacze itp itp tez sa inteligentni tylko w zła strone
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2021 11:44
znow za biorkiem ... to kest inteligencja ? zamiast nalozyc rekawice i zrobic cos dla ludzi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2021 10:23
Tez nie traktuje poważnie ludzi zapatrzonych w siebie i w dodatku z instagramem. Dla mnie to pustostan umysłowy i wcale nie chodzi o urodę. Pokolenie narcyzów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2021 23:30
Mylicie sie. To jest kwestia waszego profesjonalizmu i pewnosci siebie. Uroda pomaga. Czasami wystarczy ladnie sie usmiechnac, zeby zdobyc szybciej cos, czego potrzebuje. I nie mowie o zadnym seksie, po prsotu o usmiechu, milym usposobieniu. Nie robcie z siebie slodkich idiotek, to bedziecie traktowane profesjonalnie i budujcie pewnosc siebie! Makijaz, ladne ulozone wlosy? Jasne! Ale stroj adekwatny do wykonywanego zawodu. Badzcie dobre w tym co robicie. Glupi ludzie? Byli sa i beda i beda zazdroscic innym, bez wzgledu na plec. Olewac takich, szkoda czasu. Robcie swoje i nie przejmujcie sie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2021 13:06
nie trzeba pracować w branży zdominowanej przez mężczyzn, żeby nie być traktowaną poważnie, bo między kobietami te ładniejsze i jeszcze do tego młodsze, też są traktowane jak głupsze, na każdym kroku musisz udowadniać, że masz wiedzę i umiejętności
odpowiedz

Polecane dla Ciebie