Odżywcze kremy na zimowe mrozy

Zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a w ogrzewanych pomieszczeniach otacza nas suche powietrze, cera narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Jak się o nią troszczyć w tym czasie?
Odżywcze kremy na zimowe mrozy
11.12.2009

Zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a w ogrzewanych pomieszczeniach otacza nas suche powietrze, cera narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Pielęgnacja skóry podczas zimowych miesięcy powinna skupiać się głównie na wzmacnianiu i podtrzymywaniu prawidłowej bariery ochronnej. OLAY Complete Zimowa Ochrona zapewni kobietom wszystko aby mogły w pełni cieszyć się zimą, bez konieczności martwienia się o wygląd i stan skóry.

Zima to szczególnie trudny okres dla naszej skóry. Chłodne powietrze nie zawiera prawie wilgoci, co sprawia, że cera jest szczególnie narażona na utratę  wilgotności. Także powietrze w ogrzewanych czy klimatyzowanych pomieszczeniach nie sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Różnica ciśnień pomiędzy powierzchnią skóry a suchym, ogrzanym powietrzem sprawiają, że woda jest wręcz „wyciągana” z wnętrza skóry. W rezultacie staje się szorstka, skłonna do podrażnień i uczuleń.

Kurczenie się  naczynek krwionośnych w niskiej temperaturze na zewnątrz i rozszerzanie w ogrzewanych pomieszczeniach powoduje ich pękanie i powstawanie pajączków. Ujemna temperatura może również spowodować „wędrówkę” naczynek do głębszych warstw skóry, w efekcie sprawiając, że cera staje się poszarzała i pozbawiona blasku.

„Ze względu na duże natężenie promieniowania UV, również zimą skóra potrzebuje ochrony przed szkodliwym działaniem słońca. Aby zapobiec procesom niszczenia skóry dermatolodzy zalecają stosowanie kremów z filtrem o współczynniku SPF15 przez cały rok, niezależnie od pogody czy pory roku” – mówi Aleksandra Artiuch, kosmetolog, główny ekspert marki OLAY.

Kobiety niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, pragną by ich cera była zdrowa, piękna i pełna blasku. Dlatego też pielęgnacja skóry podczas zimowych miesięcy powinna skupiać się przede wszystkim na wzmacnianiu oraz pomocy w zachowaniu prawidłowej bariery ochronnej. Dlatego też niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, które pomogą ją nawilżyć, odżywić i zregenerować, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę.

Typy Papilota:

OLAY COMPLETE ZIMOWA OCHRONA krem odżywczo–ochronny na dzień (27,99 zł) zawiera hydroperełki, które zapewniają długotrwałe nawilżenie. Witaminy B3, E i prowitamina B5 wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry. Odżywiając ją w widoczny sposób poprawiają kondycję cery. Complete Zimowa Ochrona zapewnia także szerokie spektrum ochrony przed promieniami UVA i UVB na poziomie SPF 15 – jest to poziom ochrony zalecany przez dermatologów w codziennej fotoprotekcji. Dodatkowo witamina E, znany antyoksydant, zwalcza działanie wolnych rodników, by zapobiec przedwczesnemu starzeniu się cery. Nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Doskonały dla cery suchej i normalnej.

‘W okresie zimowym, suche powietrze w ogrzewanej sypialni sprawia, że skóra traci odpowiedni poziom nawilżenia. Staje się sucha i szorstka. Dlatego też niezwykle istotna jest nocna pielęgnacja, która powinna spotęgować działanie kremu na dzień i zapewnić intensywne nawilżenie i regenerację.’ – mówi Aleksandra Artiuch, kosmetolog, główny ekspert marki OLAY.

OLAY COMPLETE ZIMOWA OCHRONA krem odżywczo–wzmacniający na noc (27,99 zł) wzmacnia naturalną barierę skóry i zatrzymuje substancje nawilżające wewnątrz skóry przez noc, pomagając jednocześnie uzupełnić te, które zostały utracone w ciągu dnia. Witaminy B3, E i prowitamina B5 zawarte w specjalnej formule, odżywiają skórę i poprawiają jej kondycję. OLAY Complete Zimowa Ochrona przygotowuje skórę na wyzwania następnego, mroźnego dnia. Doskonały dla cery suchej, normalnej i mieszanej.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Szminki matrioszki dla rusofilek Ta zima należy do rosyjskich księżniczek.

Makijaż sylwestrowy: Jak wymodelować nos, policzki, brodę?  Jeżeli zdążyłaś się już stęsknić za latem i czekoladową skórą, mamy na to sposób. Bronzery!

 

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2009 19:34
Słyszałam, że warto - więc trzeba przetestować ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2009 02:20
Ja muszę nakupic troche specyfików z filtrami, bo na Sylwestra lecę z esky. pl w Alpy, do Francji, a jak wiadomo słońce na stoku może nieźle przysmażyć;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2009 22:40
weszłam tu z nadzieją, że będzie jakiś przegląd kremów na zime :( a tu zwykła reklama jednej marki ehh ;|
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2009 17:47
czyzby kolejny anons? ;/ rozumiem, ze papilotowi brak srodkow na utrzymanie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2009 16:41
reklama ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie