Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać

„Każdego dnia dziękuję Bogu, że wciąż tu jestem i mogę dzielić się moją historią”.
Z powodu nosa przezywają ją „Pinokio”. Mimo nieudanej operacji nie zamierza się dłużej ukrywać
Fot. Instagram.com (@laudianefernandes_)
18.05.2021

Duży nos potrafi być źródłem kompleksów, zwłaszcza w czasach, gdy obserwujemy kult małych, zgrabnych i ekstremalnie wąskich nosków. Porównując się do modelek z Instagrama wiele kobiet decyduje się na operacje plastyczne, często nie zdając sobie sprawy z tego, że ich perfekcyjny wygląd jest efektem retuszu.  

Zobacz również: Dziewczyny pokazują swoje nosy. Ta spontaniczna akcja ma bardzo ważny cel

Czasami jednak korekta nosa jest podyktowana nie względami estetycznymi, a medycznymi. Tak było w przypadku Laudiane Fernandes. Z powodu choroby kobieta przeszła szereg zabiegów. Niestety w ich wyniku jej nos został zdeformowany, a ona sama stała się obiektem wyzwisk. Dziś Laudiane już nie ukrywa swojego nosa i po prostu cieszy się życiem mimo hejterów. 

Laudiane Fernandes ma zdeformowany nos. Mówią o niej „Pinokio”

Laudiane Fernandes pochodzi z Brazylii i ma 42 lata. Urodziła się z licznymi naczyniakami w okolicach nosa i oczu. Naczyniak jest łagodnym nowotworem wywodzącym się z układu naczyń krwionośnych lub limfatycznych. Z powodu schorzenia Laudiane od dzieciństwa zmagała się z silnymi krwotokami z nosa. Były tak poważne, że regularnie lądowała w szpitalu. 

Kobieta otrzymała odpowiednią diagnozę dopiero w wieku 16 lat. Przeszła osiem operacji, a jedną z nich było usunięcie naczyniaka z nosa. W tym celu lekarze musieli go naciąć i zupełnie zmienić jego kształt. Niestety u Laudiane rozwinęła się infekcja. Jej nos częściowo się zapadł, a lekarze musieli wykonać przeszczep skóry pochodzącej z wewnętrznej części policzka pacjentki.  

Operacja zakończyła się po pięciu godzinach. Chociaż cieszyłam się z tego, że mój nos w końcu jest cały, byłam smutna z powodu mojego wyglądu i blizn 

- wspominała Laudiane w rozmowie z mediami. 

Niestety rówieśnicy okazali się okrutni i zaczęli szydzić z nowego wyglądu Laudiane. 

Gdy wróciłam do szkoły, zaczęły się komentarze w stylu: “Jak tam, Pinokio?” albo: “Z tym nosem wyglądasz jak kosmitka”. Było to bardzo krzywdzące, a nieustanne wyzywanie odbiło się na moim zdrowiu psychicznym. 

Na szczęście dziś Laudiane jest całkowicie pogodzona ze swoim wyglądem i ma ważne przesłanie dla innych. 

W związku z moim schorzeniem wielokrotnie zdarzało się, że nie mogłam oddychać albo prawie się wykrwawiałam, ale każdego dnia dziękuję Bogu, że wciąż tu jestem i mogę dzielić się moją historią. 

Nie wstydzę się, ani nie czuję się gorsza od innych przez to, jak wyglądam. Wierzę, że moje schorzenie uczyniło mnie silniejszą i nie powstrzyma mnie przed spełnianiem marzeń. 

Laudiane jest inspiracją dla tysięcy osób - na Instagramie obserwuje ją już ponad 56 tys. fanów. Kobieta nie ukrywa swojego nosa, wręcz przeciwnie – celowo go eksponuje i udowadnia, że wygląd nigdy nie powinien mieć wpływu na nasze samopoczucie.  

O tym, jak inspirującą kobietą jest Laudiane możecie się przekonać zaglądając do naszej galerii 

Polecane wideo

Córka Heidi Klum ma już 17 lat. Jest przepiękna!
Córka Heidi Klum ma już 17 lat. Jest przepiękna! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Nidka (Ocena: 5) 20.05.2021 01:33
Ja też miałam problem z dużym, garbatym nosem. Ale w moim przypadku operacja przyniosła rewelacyjne efekty - robiłam ją u dr Anny Olender, w Żarkach Letnisko.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie