Te zdjęcia różni tylko... zjedzony posiłek. Blogerka normalizuje sposób, w jaki zmieniają się nasze ciała

Brzuchy zmieniają kształt i objętość - i to jest okej.
Te zdjęcia różni tylko... zjedzony posiłek. Blogerka normalizuje sposób, w jaki zmieniają się nasze ciała
Fot. TikTok.com (@claraandherself)
31.05.2021

Patrząc na fotografie modelek z Instagrama wielu osobom trudno nie popaść w kompleksy, zwłaszcza na widok pośladków bez śladu cellulitu czy rozstępów i idealnie płaskich brzuchów. Niektórzy wręcz przechodzą na drastyczną dietę i zaczynają katować się ćwiczeniami, aby wypracować podobny wygląd. Nie zdają sobie sprawy z tego, że w rzeczywistości płaski brzuch raczej się miewa, a nie ma na stałe - dotyczy to nawet szczuplutkich i wysportowanych dziewczyn.   

Zobacz również: „Właśnie dlatego nie powinnyście porównywać się z modelkami”. Oto skrzętnie ukrywane kulisy ich pracy

W zalewie perfekcyjnych obrazków zapominamy o tym, że prawdziwe ciała wcale nie są idealne. Podlegają prawom biologii i naturalnym procesomPrzykład? Po jedzeniu nasze brzuchy nieco zmieniają kształt i nabierają objętości, ale nie zobaczymy tego na zdjęciach publikowanych przez influencerki. Z paroma wyjątkami, o których warto mówić. 

Jednym z takich wyjątków jest Clara Guillem. Ostatnio o blogerce zrobiło się głośno za sprawą serii filmików, na których pozuje w tych samych stylizacjach przed i po jedzeniu. Tym samym influencerka normalizuje to, co powinno być normalne z natury, czyli wzdęcia, których doświadcza zdecydowana większość populacji.  

Clara Guillem pozuje przed i po jedzeniu. Normalizuje wzdęty brzuch

Clara zaczęła zamieszczać na TikToku serię filmików zatytułowanych “outfits before and after eating”, czyli stylizacje/ciuchy przed i po jedzeniu. Teoretycznie nie powinno to być nic wyjątkowego, ale w świecie gloryfikującym sztuczne ideały pokazywanie ciała takim, jakie jest naprawdę wywołało wielką sensację. Każdy z filmików Clary został wyświetlony ponad 5 mln razy. 

Sama influencerka tak skomentowała swoją działalność: 

W mediach wzdęcia często są postrzegane jako coś negatywnego, ponieważ fatfobia jest głęboko zakorzeniona w naszym społeczeństwie. W rzeczywistości fakt, że twoje ciało zwiększa objętość nie powinien mieć żadnych negatywnych konotacji, bez względu na rozmiar, jaki nosisz 

- mówiła Clara w rozmowie z portalem buzzfeed.com. Dodała, że jej celem było “rozpoczęcie pozytywnej konwersacji na temat zmian, przez jakie przechodzą nasze ciała kiedy jemy”. 

Influencerka zdradziła też, że w przeszłości cierpiała na zaburzenia odżywiania, a pokazywanie ciała po spożyciu posiłku było jednym z jej największych lęków. 

Chorowałam na anoreksję, która była utrwalana myślą, że jeśli zjem coś przed wyjściem na jakiś event, zrobieniem sobie zdjęcia albo założeniem bikini, będę wyglądać na wzdętą. W rzeczywistości każdego dnia miał miejsce jakiś “event”, przez co moje symptomy tylko postępowały. Minęło dużo czasu, zanim zaczęłam szanować moje ciało, a dopiero później zyskałam pewność siebie.  

Zobaczcie, jak Clara przełamuje tabu związane z naturalnym wyglądem ciała. Co sądzicie o jej projekcie? 

Polecane wideo

Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke
Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 5) 08.06.2021 21:47
To po co tyle żreć ?! Ja po normalnej porcji jedzenia nie mam takiego brzucha wydętego jak ona, a ona musi się opychać, bo niemożliwe, żeby aż tak ją wydęło.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2021 23:29
Akurat tak duże wzdęcia nie są normą. Albo je za dużo albo coś, co jej organizmowi nie służy. Ogólnie po jedzeniu takie coś nie powinno występować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2021 18:21
Pomijając to, że i bez posiłku każdy człowiek jest w stanie zrobić sobie takie dwa zdjęcia w przeciągu minuty. Jeśli rzeczywiście by ją tak wzdymalo po jedzeniu, to nie. Nie jest to cos ok i coś normalnego. To zespół jelita drażliwego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2021 16:59
Na jednym zdjęciu plecy proste na drugim się garbi to daje trochę taki efekt
odpowiedz
monka (Ocena: 1) 31.05.2021 13:18
To trochę musiała się nawpierdalać. Już nie przesadzajmy. To normalne, że po zjedzeniu brzuch jest większy, ale nie róbmy takich ekstremów.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie