Genialny trik z TikToka na zmniejszenie opuchlizny twarzy. Poranne oznaki zmęczenia znikają bez śladu

Rozprawi się również z niechcianymi zmarszczkami.
Genialny trik z TikToka na zmniejszenie opuchlizny twarzy. Poranne oznaki zmęczenia znikają bez śladu
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/641622278151146900, pl.pinterest.com/pin/461548661814007024)
14.05.2021
Wiktoria Sobocińska

Każdego ranka przeżywasz ten sam koszmar? Mimo, że wcale nie wróciłaś wczoraj późno z imprezy, w końcu jest środek tygodnia, to w lustrzanym odbiciu dostrzegasz opuchniętą twarz i cienie pod oczami? Nie martw się, nawet modelki przez to przechodzą. Nie każdy jest rannym ptaszkiem, który natychmiast budzi się do życia i wystarczy mu opłukanie twarzy zimną wodą. 

Zobacz również: Poranna rutyna Julii Wieniawy. Co robi zawsze przed nałożeniem makijażu?

Warto mieć własne pomysły na to, jak skutecznie radzić sobie z poranną opuchlizną. Jedną z największych kopalni wiedzy na temat urodowych trików stał się ostatnio TikTok, gdzie pojawiła się genialna metoda na zatuszowanie oznak niewyspania, stresu, a nawet wiosennych alergii

Jak zmniejszyć poranną opuchliznę twarzy? 

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak zbawienny wpływ na naszą urodę ma masaż twarzy. Pozytywnie działa na ukrwienie, jędrność, a co za tym idzie młody i promienny wygląd skóry.

Można wykonywać go przy użyciu kwarcowego rollera, specjalnej płytki gua sha, zamrożonych baloników z wodą (tę poranną praktykę szczególnie poleca Joanna Przetakiewicz), a nawet własnych dłoni i palców.

Tylko jak zrobić to poprawnie?

Trik z TikToka na zmęczone oczy

Jedna z TikTokerek podzieliła się swoją alternatywną metodą przypominającą zabieg akupresury, w której zamiast igieł wykorzystuje własne palce. Taka praktyka nie tylko pomaga zniwelować opuchliznę wokół oczu i sprawić, że będą wyglądały na mniej zmęczone, ale również rozprawi się z niechcianymi zmarszczkami. 

Przez 8 minut należy wykonywać delikatny masaż twarzy. Zaczynamy od umieszczenia kciuków na wewnętrznych kącikach brwi, następnie opuszkami uciskamy część nosa umiejscowioną pod tzw. "trzecim okiem". 

Później wykorzystując opuszki palców wskazujących masujemy kości policzkowe, a na koniec zgiętymi palcami rozmasowujemy brwi i strefy pod oczami.

Każdą czynność wykonujemy dokładnie 2 minuty. TikTokerka zapewnia, że po całym procesie nasze oczy staną się wyjątkowo zrelaksowane

Cierpliwości, to zajmie Ci jedynie 8 minut

- podsumowuje. 

Co więcej, na tym samym profilu możemy zaczerpnąć sporo wiedzy z tradycyjnej medycyny chińskiej oraz nauczyć się odczytywać dolegliwości ciała obserwując... swój własny język. 

Poniżej możesz przyjrzeć się, jak prawidłowo wykonać masaż.

@zoeyxinyigong

Be patient ❤️ It’s just 8 minutes. #tiktokpartner #learnontiktok #morningroutine #chinesemedicine #acupressure #selfmassage #eyehealth #tiredeyes

♬ original sound - Xinyi Gong

Zobacz również: TEST: Ile lat ma Twoja skóra?

Polecane wideo

Odważyły się na totalną metamorfozę fryzury. Ich twarz wygląda teraz zupełnie inaczej
Odważyły się na totalną metamorfozę fryzury. Ich twarz wygląda teraz zupełnie inaczej - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.05.2021 21:19
jak ma opuchnięte oczy lub twarz to znaczy że przegięłam i muszę skórze pomóc ;) najlepiej sprawdzają mi się do tego ekoampułki pat&rub, skoncentrowana dawka składników, która stawia skórę na nogi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie