Wyciskanie pryszczy może być niebezpieczne. Ona przekonała się o tym na własnej skórze

Nie warto! Za chwilę przekonasz się, dlaczego.
Wyciskanie pryszczy może być niebezpieczne. Ona przekonała się o tym na własnej skórze
Fot. Twitter (https://twitter.com/katiewright/)
05.05.2021

Która z nas nigdy nie wyciskała pryszczy? Niestety, to ogromny błąd. Mimo to krost i zaskórników pozbywa się w ten sposób wiele osób. Jeśli należysz do tej grupy, ku przestrodze przeczytaj historię pewnej 21-latki.

Polecamy także: Te dziewczyny mają najpiękniejsze twarze na świecie. Ranking 2021

Dlaczego nie wolno wyciskać pryszczy?

Katie Wright to 21-latka z Austin, o której zrobiło się głośno, gdy na Twitterze podzieliła się swoim przypadkiem. - Próbując pozbyć się dyskomfortu, chciała wycisnąć pryszcza, który znajdował się w okolicy jej brwi. W efekcie doprowadziła do ogromnego bólu, który nie pozwalał jej spać jeszcze przez wiele nocy – informuje serwis Zeberka.pl.

Kobieta dostała wysokiej gorączki. Powód? To, co mylnie wzięła za zwykłą krostkę, okazało się zapaleniem tkanki łącznej, wywoływanym przez gronkowce. - W ciężkich przypadkach takie zakażenie może doprowadzić do uszkodzenia organów, a nawet śmierci. Jeśli infekcja rozprzestrzenia się szybko, może skończyć się tragicznie, ale na szczęście kobieta trafiła do szpitala, gdzie przez cztery dni lekarze walczyli z zakażeniem – dodaje serwis.

Zdaniem 21-latki za jej przypadłość odpowiedzialne jest… zwykłe zaniedbanie. Katie bardzo rzadko myła bowiem pędzle, którymi na co dzień wykonywała makijaż.

- Pamiętajcie jak kluczowe jest dbanie o czystość szczotek i innych narzędzi do makijażu. Zachęcam wszystkich, aby podjęli dodatkowe kroki podczas codziennej rutyny pielęgnacji twarzy, aby uniknąć groźnego, bolesnego i potencjalnie zagrażającego życiu zakażenia – podsumowała.

Weźmiecie sobie jej radę do serca?

Polecane wideo

Martyna Kondratowicz z „Hotelu Paradise” pokazała stare zdjęcia. „Inny człowiek”
Martyna Kondratowicz z „Hotelu Paradise” pokazała stare zdjęcia. „Inny człowiek” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie