5 ważnych nawyków, które pozwolą Ci mieć miękkie i gładkie usta (przez cały czas!)

Niedługo inne kobiety zaczną pytać o Twój sekret.
5 ważnych nawyków, które pozwolą Ci mieć miękkie i gładkie usta (przez cały czas!)
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/80994493288133521, pl.pinterest.com/pin/340866265548382023)
03.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Nie tylko dłonie, ale również usta to ważna wizytówka każdej kobiety. Te odpowiednio zadbane nie tylko doskonale prezentują odcienie szminek, ale też potrafią oczarować podczas pocałunku.

Zobacz również: Lift bun to fryzura, która stała się hitem. Działa jak naturalny lifting

Przychodzi Ci na myśl jakaś sławna kobieta, a może dziewczyna z Twojego otoczenia, która ma hipnotyzujące usta? Niektóre z nas po prostu się z tym rodzą, ale na szczęście można odrobinę sobie pomóc, wprowadzając do życia kilka zdrowych nawyków. Niedługo to inni spytają o Twój sekret...

Gładkie i miękkie usta: poradnik

#1 Rzuć palenie!

Na początek sprostujmy: palenie w ogóle nie jest sexy, nawet, jeśli filmy wskazują inaczej. Nikt nie ma ochoty na pocałunek z tzw. "popielniczką", ale wybór należy do Ciebie. Wiemy, że czasy są stresujące, ale być może przekona Cię to, że papierosy są kosmicznie niezdrowe dla Twojej skóry, w tym ust. 

Jeśli przyjrzysz się uważnie ustom wieloletnich palaczek, szybko zauważysz, że są pomarszczone, opadnięte i z trudem utrzymują na sobie szminkę. Nie wspominając o kondycji fizycznej i wyglądzie włosów. Od razu poczujesz różnicę. 

#2 Wykonuj systematyczny peeling

Rzadko mówi się o tym, że usta czy skóra głowy potrzebują złuszczania i zadbania, tak samo jak nasza twarz czy pozostałe części ciała, które peelingujemy pod prysznicem. Na szczęście na rynku coraz częściej pojawiają się już produkty dedykowane właśnie ustom. 

Zwłaszcza zimą, gdy wiatr i mróz mocno je podrażniają, warto się o nie zatroszczyć i oprócz balsamowania pomadką, pozbyć łuszczącej się skóry. Możesz zrobić to nawet przy pomocy szczoteczki do zębów. Wtedy znów staną się przyjemne w dotyku i gładkie. Mmm.

#3 Nawilżaj przed użyciem szminki

Teraz nie masz ku temu zbyt wiele okazji, ale zanim nałożysz na usta swoją ulubioną szminkę, pamiętaj, aby nawilżyć skórę. To skutecznie zapobiegnie wysuszeniu warg, które spędzą pod wybranym odcieniem nawet kilka godzin. 

Na takiej powierzchni pomadka nie zapada się, ponieważ nawilżone usta są już pozbawione naturalnych szczelinek, które powodują przerywanie się koloru. Usta będą wyglądały na pełniejsze.

#4 Chroń je przed czynnikami zewnętrznymi

Wiele kobiet, które stosują świadomą pielęgnację, doskonale wie o tym, jak ważna jest ochrona cery przed działaniem promieni słonecznych. Usta również tego potrzebują! Jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, nie zapomnij o produktach z odpowiednim filtrem. 

To samo dotyczy niskich temperatur i wiatru, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zawsze przed wyjściem nawilżaj usta i noś pomadkę w kieszeni. W sytuacji podbramkowej możesz zostawić na wargach na noc miód

#5 Nie gryź!

No tak, cała pielęgnacja zda się na nic, jeśli nie skończymy ze szkodliwymi nawyki, takimi jak przygryzanie warg. Wiele z nas w stresujących sytuacjach zaczyna odruchowo obgryzać policzki od środka, albo znęcać się nad swoimi wargami, czasami nawet do krwi! Nie wygląda to fajnie i jest niebezpieczne, szczególnie kiedy nie mamy nad tym kontroli. 

To może być wyjątkowo kuszące, zwłaszcza, kiedy masz do "usunięcia" odstające skórki, ale miejmy nadzieję, że wykonując regularny peeling, będziesz miała do tego coraz mniej okazji. Najlepiej trzymaj zawsze blisko siebie pomadkę ochronną, która przypomni Ci, żeby nawilżyć usta, zamiast je zjadać...

Zobacz również: Wysmarowała całą twarz szminką. Efekt? Idealny makijaż!

Źródło: allwomenstalk

Polecane wideo

Najpierw wchodzą usta, a dopiero później cała reszta. Ich wargi za chwilę eksplodują
Najpierw wchodzą usta, a dopiero później cała reszta. Ich wargi za chwilę eksplodują - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.06.2022 20:54
Eswxswsss,wssz
odpowiedz

Polecane dla Ciebie