Czy codzienne noszenie stanika sportowego jest dobre dla piersi i zdrowia? Oto werdykt ekspertów

Jest niezaprzeczalnie wygodny, ale czy odpowiedni dla biustu?
Czy codzienne noszenie stanika sportowego jest dobre dla piersi i zdrowia? Oto werdykt ekspertów
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/771171136185510916 &pinterest.co.uk/pin/AavlJD2Xq_XWEihvKvD75kOFl1Pvx-IS4zvtmcyTxhjNbne9jEoiYuTdP5JNvqTLX8yRsSiMnWuuZM4VeqB-fIE)
19.03.2021

Pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze życie i sposób funkcjonowania. Te zmiany objęły także nasz sposób ubierania się. Niestety wyjścia do restauracji, barów czy kin albo klubów wciąż nie wchodzą w grę, dlatego na co dzień wielu z nas stawia na wygodne dresy. Piękne sukienki, szpilki, a nawet dżinsy muszą poczekać na lepsze czasy. 

Zobacz również: Od 20 marca lockdown w całym kraju!

W domu stawiamy przede wszystkim na wygodę, a w przypadku kobiet to często oznacza rezygnację z biustonosza. Każda posiadaczka biustu doskonale wie, że nawet najlepiej dobrany stanik mimo wszystko nie jest najwygodniejszym elementem garderoby. Teraz, gdy opuszczanie miejsca zamieszkania jest raczej niemożliwe, wiele kobiet rezygnuje z zakładania stanika i oferuje swoim piersiom totalną wolność albo o wiele większą wygodę niż zazwyczaj i zastępuje staniki z fiszbinami tymi sportowymi.  

Czy codzienne noszenie stanika sportowego to na pewno dobry pomysł i czy takie rozwiązanie nie zaszkodzi piersiom i zdrowiu? Eksperci wydali werdykt w tej sprawie. 

Czy codzienne noszenie stanika sportowego jest dobre dla piersi?Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/503981014553753451 & pinterest.co.uk/pin/195695546296741921) 

Czy codzienne noszenie stanika sportowego jest dobre dla piersi?

Kwestię codziennego noszenia biustonoszy sportowych poruszono na portalu realsimple.com. Zdaniem ekspertów, których cytuje serwis, takie staniki są niezaprzeczalnie wygodne, a także zapewniają piersiom odpowiednie podtrzymanie. 

Nasze piersi składają się z więzadeł i tkanki. Z czasem ruchy w górę i w dół przyczyniają się do rozciągania w tym miejscu. Większość kobiet chciałaby uniknąć obwisłego biustu, nie tylko z powodów estetycznych, ale także ze względu na komfort. To może być dość bolesne 

- przekonuje Jene Luciani Sena, brafitterka i autorka książki “The Bra Book”. 

Te słowa potwierdza chirurg plastyczny Paul Tutela. Jego zdaniem noszenie stanika (zarówno sportowego jak i zwykłego) jest w stanie zapobiec rozciąganiu się skóry. 

Jest jednak druga strona medalu. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że wiele biustonoszy sportowych jest zbyt ciasnych, co osłabia mięśnie pleców, powoduje ból ramion oraz pogarsza posturę. Co więcej, Luciani Sena dodaje, że zbyt obcisłe staniki uciskają system limfatyczny. Z kolei zdaniem dr Tuteli noszenie biustonosza sportowego dzień w dzień może przyczynić się do powstania problemów skórnych. 

Każda obcisła odzież, której się nie zdejmuje, może prowadzić do podrażnień, takich jak wysypka, a nawet infekcja grzybicza. Każdy stanik, który jest zbyt ciasny, może powodować podrażnienia skóry, więc zdecydowanie zalecam dobieranie biustonoszy w prawidłowym rozmiarze. 

Werdykt? Warto od czasu do czasu zapewnić swoim piersiom przerwę od noszenia ciasnego stanika sportowego. Zdaniem Luciany Seny można go zastąpić np. miękkim biustonoszem bez fiszbinów.  

Zastosujecie się do tych wskazówek? 

Zobacz również: Wyciągnięta bluzka i brak stanika. Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić swoim piersiom na kwarantannie

Polecane wideo

Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie
Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.03.2021 13:05
Ja nie zakładam stanika tylko do spania. Mam duży biust i nie wyobrażam sobie nie nosić stanika na co dzień, a uwielbiam sportowe, bo są wygodniejsze niż te ,,lejcowe,, i lepiej podtrzymują biust.
odpowiedz
Wicka (Ocena: 5) 20.03.2021 21:32
Jakiś czas temu przeszłam operację powiększania piersi, u jednego z najlepszych chirurgów plastycznych w naszym kraju, u dr Anny Olender. I pomimo tego, że moje piersi tak naprawdę wyglądają pięknie bez biustonosza, noszę - żeby dbać o skórę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2021 08:15
Dobre staniki sportowe nie są ciasne i podtrzymują piersi lepiej niż zwykłe.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 20.03.2021 00:28
Nie mam prawie wcale biustu. Nie noszę stanikow, bo są niewygodne. Zakładam jak już naprawdę muszę.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 19.03.2021 12:48
Przez całe życie tylko jeden jedyny dzień chodziłam w staniku. Nigdy więcej, precz z chomątami!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie