Dobry krem nawilżający – jak wybrać odpowiedni produkt?

Sprawdź, czy Twój kosmetyk ma wszystkie te cechy!
Dobry krem nawilżający – jak wybrać odpowiedni produkt?
fot. materiały prasowe
19.03.2021

Potrzeby każdej cery są nieco inne, ale niezależnie od tego, czy mamy skórę suchą, trądzikową czy wrażliwą – odpowiednie nawilżenie to absolutna podstawa pielęgnacji. Najważniejszym kosmetykiem, którego powinniśmy używać regularnie i każdego dnia, jest dobry krem nawilżający. Ale jak wybrać ten najlepszy?

Jakie są potrzeby naszej skóry?

Warto pamiętać, że nasza skóra może mieć bardzo różne potrzeby – czasami brakuje jej jędrności, innym razem pojawiają się na niej niedoskonałości albo też zmagamy się z przebarwieniami czy przesuszeniem. Kluczem do pięknej i zdrowej cery jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Czy jest to jednak osiągalne? Stosowane regularnie kosmetyki mają za zadanie nie tylko walczyć z konkretnym problemem, ale także chronić skórę, regenerować ją, wzmacniać i spowalniać procesy starzenia. 

Takie produkty jak dobry krem nawilżający, krem pod oczy czy serum powinny jak najszybciej dołączyć do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dobrze jest zaplanować krok po kroku, jakich substancji aktywnych potrzebuje nasza cera oraz w jaki sposób możemy je dostarczyć. Okazuje się, że dobrej jakości kosmetyki składają się przede wszystkim ze składników o zaskakującym działaniu. Nierzadko wystarczy już kilka lub kilkanaście aplikacji, aby zauważyć różnicę i zakochać się w tych produktach. 

Natomiast zawsze należy pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach, którymi dobrze jest kierować się podczas dobierania właściwej rutyny pielęgnacyjnej. Przede wszystkim, kluczowe jest oczyszczanie oraz nawilżanie. Są to jedne z dwóch najważniejszych filarów znanych nam bardzo dobrze z koreańskiej pielęgnacji, tak popularnej w ostatnich latach.

Oczyszczanie skóry – co wybrać?

Jeżeli chcemy, aby nasza cera wyglądała  doskonale, powinniśmy zawsze pamiętać o dokładnym jej oczyszczaniu. Tutaj sprawdzi się doskonale Mixa – Płyn micelarny. Produkt ten perfekcyjnie zmywa nie tylko makijaż, ale również wszelkie inne zanieczyszczenia (takie jak kurz czy nadmiar sebum). To bardzo ważny etap pielęgnacji, ponieważ w czasie dnia nakładamy na buzię wiele produktów (są to nie tylko kosmetyki kolorowe, ale także kremy czy sera). Na koniec dnia koniecznie musimy pozbyć się wszystkiego, aby zaaplikować kolejne pielęgnujące substancje. W ten sposób będą one mogły zadziałać we właściwy sposób. Właśnie o to dba również marka Mixa. Płyn micelarny znajdujący się w ofercie doskonale oczyszcza, ale jednocześnie nie powoduje podrażnień. 

Jak wybrać dobry krem nawilżający?

Jednak taki produkt, jaki oferuje marka Mixa (płyn micelarny), to tylko jeden z ważnych etapów rutyny pielęgnacyjnej. Każdego ranka powinniśmy zaaplikować także dobry krem nawilżający. Jak znaleźć ten najlepszy? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na konsystencję (czy nie jest zbyt ciężka i nie zatyka porów), skład (niech będzie bogaty w substancje dogłębnie nawadniające) oraz cenę, która jest adekwatna do deklarowanych właściwości. Te trzy czynniki powinny być dla nas podstawowymi kryteriami, którymi będziemy się kierować podczas zakupów. 

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie