Po latach wstydu wyrzuciła golarkę. Owłosiona klatka piersiowa jest jej dumą

„Powiedziałam: dość. Przestałam się golić i postanowiłam być sobą”.
Po latach wstydu wyrzuciła golarkę. Owłosiona klatka piersiowa jest jej dumą
Fot. Instagram.com (@queen_esie)
22.02.2021

Przekaz, że piękna i zadbana kobieta to taka, która ma jak najmniej, a najlepiej zero owłosienia na ciele jest nam wpajany już od najmłodszych lat. Co więcej, przez bardzo długi czas nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy i przyjmujemy to za coś absolutnie naturalnego. A przecież to właśnie owłosienie na nogach, rękach, w okolicach intymnych i w innych częściach ciała jest naturalne, bo w taki sposób zostaliśmy zaprojektowani przez biologię - bez względu na płeć.  

Zobacz również: „It's not about hair”. Kobiece owłosienie to normalna sprawa

Jedni są bardziej owłosieni, a inni mniej. W dużym stopniu decydują o tym geny, a natury przecież nie sposób oszukać. Doskonale wie o tym Esther Calixte-Bea. Kobieta przez lata zmagała się z wstydem z powodu dość bujnego owłosienia na klatce piersiowej. W końcu jednak postanowiła przestać się depilować i po prostu być sobą, bez względu na komentarze innych. 

Esther Calixte-Bea pokazuje owłosioną klatkę piersiową 

Esther Calixte-Bea jest artystką i pochodzi z Montrealu w Kanadzie. W rozmowie z mediami wyznała, że przez długi czas nienawidziła owłosienia na klatce piersiowej do tego stopnia, że zachorowała na ciężką depresję. Jednak dwa lata temu Esther stwierdziła, że dłużej nie pozwoli aby jej przypadłość decydowała o jej poczuciu własnej wartości. Postanowiła pozbyć się wszystkich maszynek do golenia i golarek i zaakceptowała włosy na klatce piersiowej w całej okazałości.  

Nie ma medycznego wytłumaczenia dla tych włosów. Jestem po prostu naturalnie bardzo owłosioną kobietą. Ostatnio dowiedziałam się, że kobiety z rodziny mojego ojca również są dość owłosione i to zupełnie normalne 

- wyjaśniała Esther w rozmowie z mediami. 

Wywodzę się z plemienia We z Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce. W czasach mojej prababci kobiety były bardzo owłosione i uznawane za piękne. Zaakceptowanie mojego ciała oraz tego, kim jestem zajęło mi większość życia. Byłam już zmęczona kompleksami i poczuciem wstydu. Ukrywając włosy przed innymi czułam się, jakbym niosła wielki ciężar. Powiedziałam: dość. Przestałam się golić i postanowiłam być sobą. 

Dziś Esther wreszcie czuje się w pełni szczęśliwa i z dumą pokazuje swoją owłosioną klatkę piersiową m.in. na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 30 tys. fanów. Artystka trafiła też na okładkę brytyjskiego magazynu “Glamour”. 

W galerii poniżej obejrzycie zdjęcia pięknej i pewnej siebie EstherCo sądzicie o jej historii? 

Polecane wideo

Hodują bujne owłosienie i z dumą je prezentują. Przy okazji wspierają słuszną inicjatywę
Hodują bujne owłosienie i z dumą je prezentują. Przy okazji wspierają słuszną inicjatywę - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 23.02.2021 11:20
Fuj..to wygląda obleśnie, jak facet...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 22.02.2021 16:58
Owłosiony koczkodanejro. No co w tym dziwnego??
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2021 16:09
A wystarczyło pójść na elektroepilację. Ale długa droga z rozkoszną depresją i samoakceptacją w tle wydaje się zabawniejsza.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie