„Zbyt piękna”, by pracować w tym zawodzie. 24-latka kieruje autobusem i kocha swoją pracę

Na jej widok pasażerowie przeżywają szok.
„Zbyt piękna”, by pracować w tym zawodzie. 24-latka kieruje autobusem i kocha swoją pracę
Fot. Instagram.com
19.02.2021

Krzywdzące stereotypy na temat płci są powtarzane po dziś dzień. Zaczynają się już od najmłodszych lat, gdy chłopcom przypisuje się kolor niebieski, a dziewczynkom – koniecznie różowy. Podział istnieje też w kwestii zabawek i gier. Chłopcom często mówi się, że nie powinni brać udział w “dziewczyńskich” zabawach, bo to “niemęskie”. Z kolei dziewczynki słyszą, że nie powinny bawić się w pewne gry zarezerwowane dla chłopców, bo “to nie wypada”. 

Zobacz również: „Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę

Pokłosie takiego wychowywania widzimy także w życiu dorosłym. Pewne zajęcia i zawody wciąż są utożsamiane tylko z mężczyznami, a inne – z kobietami. To potrafi skutecznie zamknąć wymarzoną ścieżkę kariery dla wielu osób, bez względu na płeć. Często potrzeba dużo samozaparcia aby postawić na swoim i realizować swoje pasje bez względu na opinię innych.  

Tak właśnie zrobiła Jodie Leigh Fox. 24-latka zawsze interesowała się motoryzacją i marzyła o tym, aby zostać profesjonalnym kierowcą. W końcu dopięła swego, ale do dziś notorycznie spotyka się z uwagami, że jest “zbyt piękna”, aby pracować w tym typowo “męskim” świecie. 

Jodie Leigh Fox jest zbyt piękna, by być kierowcą autobusu? 

Wcześniej Jodie pracowała jako opiekunka, ale w wieku 21 lat zobaczyła ogłoszenie o pracę w charakterze kierowcy miejskiego autobusu. Dziewczyna zgłosiła się na kurs i dziś jeździ nie tylko wielkimi autobusami piętrowymi, ale także autokarami, a nawet limuzynami. 

Kiedy zrezygnowałam z pracy opiekunki zrozumiałam, że zawsze intrygowały mnie autobusy. Zawsze siadałam blisko kierowcy i sama uwielbiałam prowadzić samochód. Postanowiłam zrealizować swoje marzenie 

- mówiła Jodie w rozmowie z mediami. 

24-latka opowiedziała też jak na jej widok za kierownicą reagują pasażerowie. 

Spotykam się z wieloma komentarzami - głównie ze strony mężczyzn. Kiedy wsiadają do autobusu reakcja zawsze jest taka sama. Mówią: “Jesteś taka piękna”, albo: “Jeszcze nigdy nie widziałem tak pięknego kierowcy autobusu”. Wiele osób powiedziało mi, że jestem zbyt ładna żeby kierować autobusem. Ale spotykam się też z miłymi komentarzami ze strony kobiet, które komplementują moje paznokcie albo włosy czy makijaż. 

Jodie wyznała też, że nie nawiązała zbyt wiele przyjaźni w pracy - głównie dlatego, że w jej zawodzie brak innych rówieśniczek. Jednak 24-latka kocha to, co robi i ma nadzieję, że będzie pracować za kółkiem aż do emerytury. 

Zobaczcie, jak wygląda życie Jodie za kierownicą autobusu. Podziwiacie jej pasję? 

Polecane wideo

Szykanowana z powodu wyglądu. Internauci twierdzą, że jest zbyt piękna
Szykanowana z powodu wyglądu. Internauci twierdzą, że jest zbyt piękna - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.02.2021 14:56
No cóż, skoro robi to co lubi i jeszcze jej za to płacą, to czemu nie. Bycie kierowcą autobusu łączy się z odwagą, bo nie wiadomo kogo się wozi, różni patole autobusami jeżdżą a nie wiadomo co takiemu przyjdzie do głowy jak będzie jechała z nim sama, do tego późnym wieczorem. Także laska jest odważna. Ja bym nie mogła być kierowcą autobusu, ani taryfy, ale mogłabym pracować jako kurier. To o wiele bezpieczniejsze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie