„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę

Radzą jej, aby „do osiągnięcia sukcesu wykorzystała wygląd, a nie rozum”.
„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę
Fot. Instagram.com
31.01.2021

Trudno w to uwierzyć, ale mnóstwo ludzi w dalszym ciągu uważa, że w przypadku kobiet piękno nigdy nie idzie w parze z inteligencją. Wychodzą z założenia, że posiadaczki ładnej buzi nie mają nic mądrego do powiedzenia, a kobiety o przeciętnej urodzie “nadrabiają” wiedzą i rozumem. Trudno o większą i bardziej seksistowską bzdurę. 

Zobacz również: Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić

Mimo to wiele kobiet uważanych za atrakcyjne wciąż zmaga się z takim postrzeganiem. Jedną z nich jest dr Medina Culver. 30-parolatka notorycznie walczy z hejterami, którzy zarzucają jej, że jest zbyt piękna, aby być lekarzem i obala krzywdzące stereotypy na swoim profilu na Instagramie. 

Medina Culver jest zbyt ładna by być lekarzem? Lekarka walczy z hejtem

Dr Culver nagrała już kilka filmików, w których przytacza seksistowskie wypowiedzi hejterów pod swoim adresem, a następnie się z nimi rozprawia. Wielu internautów pisze, że lekarka “nie jest wystarczająco mądra”, albo radzą jej, aby “do osiągnięcia sukcesu wykorzystała wygląd, a nie rozum”. Dr Culver spotyka się też ze stwierdzeniami, że “jako kobieta powinna skupić się na założeniu rodziny i małżeństwie zanim zacznie robić karierę”. Lekarka jest też krytykowana za to, że pokazuje na Instagramie nie tylko zdjęcia w szpitalnym kitlu, ale także w bikini.  

Jednak dr Culver nic sobie nie robi z takich komentarzy i kontynuuje swoją pracę. Na przestrzeni ostatnich miesięcy stała się inspiracją dla wielu aspirujących lekarek i innych młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość z medycyną. Lekarkę obserwuje na Instagramie już prawie 46 tys. fanów. 

Co sądzicie o takich komentarzach pod adresem dr Culver? Zobaczcie, jak ambitna lekarka walczy z hejterami.  

Polecane wideo

Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych
Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 3.5 / 5
MADRY (Ocena: 1) 26.09.2021 21:22
NIE ZROBCIE Z LUDZMY JAJA.NIKT GLUPI NIE JEST
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2021 15:46
Przeciętnie wyglądająca kobieta przed 40.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2021 15:24
Tak jak myslalam. No niestety, ale lekarz, prawnik, czy inny czlowiek ktoremu chcemy zaufac, kiedy zamieszcza w sieci swoje zdjecia z imprez, z plazy w stroju plazowym, nie wypada profesjonalnie. Czy nam sie to podoba, czy nie. Jest wiele pieknych lekarek, prawniczek, ale one nie zamieszczaja zjdec w bikini w sieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 31.01.2021 09:30
Wiele ludzi to płaskie ameby. Nie są ani atrakcyjni, ani wykształceni, ani mądrzy. Ostatnio niestety rządzi niewykształcony plebs, a ci co wysiłkiem osiągają to, co plebs nie potrafi, są przez nich tłamszeni i wyszydzani.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie