Właściciele tego koloru oczu nie muszą rozwiązywać testu IQ. Według naukowców są najmądrzejsi

Potwierdzasz wnioski badaczy?
Właściciele tego koloru oczu nie muszą rozwiązywać testu IQ. Według naukowców są najmądrzejsi
Fot. Unsplash (Anika Huizinga)
24.12.2020

Na co wpływa kolor oczu? Zdrowy rozsądek podpowiada, że co najwyżej na fizyczną atrakcyjność. W innych kwestiach nie ma żadnego znaczenia i jest jedynie cechą fizyczną. Brązowe, niebieskie, zielone, szare - wszystkie zawdzięczamy genom, a trochę także przypadkowi.

Zobacz również: Najrzadszy kolor oczu na świecie. Ma go niecały 1 procent ludzi

Serwis podaj.to cytuje szwedzkich naukowców, którzy mają na ten temat nieco odmienne zdanie. Według nich odcień tęczówki wpływa nie tylko na wygląd, ale może być powiązany z charakterem człowieka, a nawet jego inteligencją.

Kto jest statystycznie najmądrzejszy, a czego można się spodziewać po pozostałych?

brązowe oczy

Ciemne oczy

Brązowe i niemal czarne to zasługa wysokiego poziomu melaniny w organizmie. Ta idzie w parze z dużą witalnością, a także szybszą pracą mózgu. Osoby takie z łatwością przyswajają informacje i potrafią je w praktyce wykorzystać. Świetnie sprawdzają się w roli liderów, bo wystarczy im krótki wypoczynek.

Piwne oczy

Dość rzadki i nieoczywisty kolor, który ma zwiastować równie niecodzienną osobowość. Z jednej strony ogromna wrażliwość, a z drugiej - przebojowość. Właściciele piwnych oczu rzadko zastanawiają się nad konsekwencjami swoich działań. Działają szybko i zazwyczaj ze świetnymi efektami.

Niebieskie oczy

Według popularnego stereotypu jasna tęczówka może wskazywać na nieco niższy poziom inteligencji, niż wskazuje statystyczna średnia. Tego badacze nie potwierdzają. Według nich może to wynikać z wrodzonej tendencji do chodzenia z głową w chmurach. Niebieskoocy są równie mądrzy, ale trochę mniej decyzyjni.

Zobacz również: Ranking najbardziej pożądanych kolorów oczu. Kolejność nie jest przypadkowa

zielone oczy

Szare oczy

Kolor ten ma symbolizować nieodgadniony charakter, który zmienia się płynnie przez całe życie. Do stałych cech można zaliczyć lojalność - właściciele szarych oczu łatwo przywiązują się do innych i są im wyjątkowo wierni. To także ogromna wytrzymałość. Świetnie radzą sobie w najtrudniejszych sytuacjach i są odporni na ból.

Zielone oczy

Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z najbardziej uwodzicielskim odcieniem. Zielonookich charakteryzuje wyjątkowy czar, któremu mało kto jest w stanie się oprzeć. Są z natury spokojni, ale kiedy ktoś ich spłoszy - nie ręczą za siebie i potrafią sprawić niespodziankę. Nie zawsze pozytywną.

Wszystko się zgadza? A może to bardziej wróżenie z fusów?

Zobacz również: Najrzadziej spotykanie połączenie koloru oczu i włosów. To zaledwie 0,17%

Polecane wideo

Ranking najbardziej pożądanych kolorów oczu. Kolejność nie jest przypadkowa
Ranking najbardziej pożądanych kolorów oczu. Kolejność nie jest przypadkowa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie