6 sytuacji, w których maseczka węglowa może zaszkodzić Twojej skórze

Oto błędy, które popełniamy często i zupełnie nieświadomie.
6 sytuacji, w których maseczka węglowa może zaszkodzić Twojej skórze
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/753297475155663228/ & https://pl.pinterest.com/pin/740490363727773957/)
10.12.2020

To absolutny hit ostatnich lat. Czarne maseczki robią furorę na Instagramie, a także w naszych kosmetyczkach. Są nie tylko modne, ale podobno także niezwykle skuteczne. Aktywny węgiel ma oczyszczać skórę, wygładzać ją i zapobiegać powstawaniu niedoskonałości. Jednak pod kilkoma warunkami.

Zobacz również: Popularny kosmetyk pielęgnacyjny, którego wcale nie musisz używać. Niewiele daje

Bardzo wiele z nas robi to po prostu źle - twierdzi redakcja serwisu culturacolectiva.com. Sam zabieg nie wydaje się zbyt skomplikowany, ale tajemnica sukcesu tkwi w tym, jakiego specyfiku używamy i czy potrafimy się z nim obejść. Z tym różnie bywa, dlatego warto zaufać znawcom tematu.

Oto błędy, które popełniamy często i zupełnie nieświadomie.

brudne ręce

Maseczka węglowa - jak używać?

#1 Wybierasz nieodpowiedni produkt

Nie każda czarna maseczka ma w składzie aktywny węgiel. Producenci robią wiele, żeby sprzedać nam swój kosmetyk, ale lepiej nie ufaj mało znanym markom i zbyt niskiej cenie. W przeciwnym razie otrzymasz jedynie zabarwiony klej.

#2 Próbujesz zrobić własną maseczkę

W sieci aż roi się od tutoriali, dzięki którym mamy stworzyć tani i lepszy jakościowo kosmetyk. To jednak dość wątpliwe, bo większość z nich zakłada użycie… szkolnego kleju. Chyba nie musimy tłumaczyć, dlaczego jest to kiepski pomysł.

#3 Używasz jej zdecydowanie zbyt często

To produkt zaliczany raczej do agresywnych. Przede wszystkim z powodu formy - mocno przykleja się do twarzy i w czasie ściągania usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale także zewnętrzną warstwę naskórka. Raz na tydzień to absolutne maksimum. A lepiej jeszcze rzadziej.

Zobacz również: 5 modnych kosmetyków, których lepiej nie zbliżać do twarzy

maseczka węglowafot. iStock

#4 Po zabiegu nie oczyszczasz skóry

Maseczka węglowa ma działać aktywnie na cerę, ale robi to także w sposób mechaniczny. Efekt - podrażnienia, otwarte pory, naruszony naskórek. Na twarzy pozostaje sporo zanieczyszczeń, które mogą wywołać stan zapalny. Z tego powodu po każdym użyciu należy się dokładnie umyć i przetrzeć buzię tonikiem.

#5 Aplikujesz maskę na całą twarz

Eksperci sugerują, żeby używać ten produkt wyłącznie na najbardziej problematyczne części twarzy. Chodzi zwłaszcza o strefę T - czoło i okolice nosa. Nigdy pod oczy, a na policzkach także może zrobić więcej złego, niż dobrego.

#6 Ulegasz chwilowemu złudzeniu

Po zastosowaniu tego typu specyfiku cera wydaje się idealnie gładka. I rzeczywiście taka jest, bo mocno przylegająca do skóry maseczka zdziera jej zewnętrzną warstwę. Tą, którą nie bez powodu nazywana jest ochronną. W efekcie po kilku dniach możemy wyglądać nie lepiej, a gorzej.

Nadal lubisz ten kosmetyk?

Zobacz również: 10 drobnych szczegółów wyglądu, przez które wyglądasz niechlujnie

Polecane wideo

7 najlepszych kosmetyków na trądzik. Wydasz na nie mniej niż 20 złotych!
7 najlepszych kosmetyków na trądzik. Wydasz na nie mniej niż 20 złotych! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie