7 trików, dzięki którym zapomnisz o wrastających włoskach

Wystarczy wprowadzić w życie kilka nawyków.
7 trików, dzięki którym zapomnisz o wrastających włoskach
fot. Unsplash (taylor hernandez)
06.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Wrastające włoski rosną pod skórą i potrafią być naprawdę denerwujące. Wiedzą o tym zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najgorzej, kiedy w takim miejscu zrobi się stan zapalny, który powoduje ból.

Zobacz również: Pielęgniarka zdradziła najlepszy sposób na depilację bikini. Jej filmik robi furorę na TikToku

Najczęściej pojawiają się na nogach, brodzie oraz pod pachami. Wystarczy jednak wprowadzić w życie kilka nawyków, aby raz na zawsze o nich zapomnieć. Portal brightside.me poleca 7 z nich.

Sposoby na wrastające włoski

Najpierw przygotuj skórę 

Przemyj skórę ciepłą wodą i dokładnie ją oczyść. Następnie nałóż krem lub piankę do golenia, która zmiękczy włoski i zapobiegnie ich wrastaniu. W tym wypadku sprawdzi się również ciepły ręcznik.

Nie usuwaj ich pęsetą 

Wiemy, że to kuszące, ale robiąc to tylko uszkodzisz proces gojenia. W najgorszym wypadku możesz nawet spowodować infekcję. Zamiast pęsety użyj ciepłego kompresu.

Wybierz właściwy kierunek

Jeśli nadal używasz maszynki, to zapewne zadajesz sobie pytanie, czy lepiej będzie depilować z włosem czy pod włos. Lepszy efekt uzyskasz, goląc pod włos, ale jeśli masz wrażliwą i delikatną skórę, lepiej zrobić to w przeciwnym kierunku.

Nie woskuj miejsc, w których rosną

Najlepsze co możesz zrobić, to po prostu omijać te obszary, na których włoski się wrastały. Jeśli nadal tam są, poczekaj, aż znikną i dopiero wtedy nałóż wosk. 

Rób regularny peeling

Bardzo ważny nawyk to robienie systematycznego peelingu skóry. Złuszczanie pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji i pozwala wchłonąć wartościowe składniki znajdujące się w kosmetykach. Usuwając regularnie martwy naskórek, pozwolisz włoskom wydostać się na powierzchnię. 

Nie naciągaj skóry

Owszem, napinanie skóry sprawdza się podczas golenia, ale tylko wtedy, jeśli nie jesteś właścicielką wrażliwej skóry. Rezygnując z tego nawyku zmniejszysz szansę na pojawienie się wrastających włosków.

Wybierz naturalność

Co powiesz na całkowitą rezygnację z depilacji? Influencerki coraz częściej promują na Instagramie ten trend, pokazując owłosione pachy czy nogi. Następnym razem zanim sięgniesz po depilator, zastanów się, czy robisz to dla kogoś, czy dla samej siebie. Nie wstydź się! Nawet Julia Roberts pokazała nieogolone pachy na czerwonym dywanie. 

Zobacz również: Dzika róża, śliwka, dynia czy gruszka? Genialne jesienne maseczki do zrobienia w domu

Polecane wideo

Jak szybko rosną włosy? Po 8 latach jej fryzura wygląda zupełnie inaczej
Jak szybko rosną włosy? Po 8 latach jej fryzura wygląda zupełnie inaczej - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie