9 niepozornych nawyków, które dzień po dniu rujnują nasz wygląd

Będzie coraz gorzej.
9 niepozornych nawyków, które dzień po dniu rujnują nasz wygląd
Fot. pexels (Thiago Matos)
04.11.2020

Dbanie o urodę to proces, który nigdy się nie kończy. Możesz stosować najlepsze kosmetyki i poddawać się najróżniejszym zabiegom, ale wystarczy chwila zapomnienia i cały czar pryska. To codzienne wybory oraz drobne nawyki wpływają na kondycję naszej skóry i ciała. Czasami wyjątkowo niekorzystnie.

Zobacz również: 10 drobnych szczegółów wyglądu, przez które wyglądasz niechlujnie

Potwierdzają to eksperci cytowani przez brightside.me, którzy wymienili kilka wyjątkowo zgubnych przyzwyczajeń. Dotyczą pielęgnacji, stylu życia czy stroju. Wszystkie bez wyjątku rujnują nasz wygląd. Powoli, najpierw niezauważalnie, ale niestety bardzo skutecznie i długofalowo.

Tego nie uda się cofnąć, więc lepiej wprowadź zmiany już teraz.

krem w słoiczku

Szkodliwe nawyki

#1 Nadmiar makijażu

Im grubsza warstwa, tym gorzej dla skóry. Przez zatkane pory cera nie może oddychać, przez co mocniej się poci i szybciej starzeje.

#2 Szampon przed odżywką

W tej kwestii nie słuchaj producentów. Fryzjerzy są zgodni, że lepiej odwrócić kolejność, aby włosy były w lepszej kondycji.

#3 Odsypianie w weekend

Zarywasz noc, a później odsypiasz przez pół dnia? To sposób na rozregulowanie wewnętrznego zegara, który wpływa na naszą kondycję i wygląd.

#4 Pielęgnacja w słoiczku

Kosmetolodzy są zgodni, że kremy w tego typu opakowaniu to zdecydowanie najmniej higieniczne wyjście. A na dodatek częsty dostęp powietrza osłabia ich działanie.

Zobacz również: Popularny kosmetyk pielęgnacyjny, którego wcale nie musisz używać. Niewiele daje

jeans

#5 Kosmetyczne przyzwyczajenia

Kiedy coś się sprawdzi, wtedy chcemy ciągle tego używać. To błąd, bo skóra szybko się przyzwyczaja, a z czasem także zmienia. Pielęgnacja musi być dostosowana do aktualnych potrzeb.

#6 Wyrywanie włosów z nosa

Niektórzy naprawdę to robią. Wyjątkowo bolesna metoda ma więcej wad - powstałe ranki mogą wywołać stan zapalny, a zupełny brak owłosienia sprawia, że wdychamy zanieczyszczone powietrze. Lepszy będzie trymer.

#7 Nawilżanie ust

Warto to robić, ale z umiarem. Nosząc balsam 24 godziny na dobę uniemożliwiasz skórze regenerację. Martwe komórki muszą wreszcie wyschnąć i odpaść.

#8 Noszenie japonek

Wydają się bardzo wygodne, zwłaszcza latem, ale nosząc je zmienia się postawa ciała. Efekt? Nie tylko koślawe palce, ale także ból kolan, pleców czy bioder.

#9 Bardzo obcisłe spodnie

Od czasu do czasu nie zaszkodzą, jednak noszone codziennie mogą negatywnie wpływać na mięśnie i przepływ krwi w kończynach. To prowadzi m.in. do żylaków.

Wiedziałaś o tym?

Zobacz również: 5 modnych kosmetyków, których lepiej nie zbliżać do twarzy

Polecane wideo

Szykanowana z powodu wyglądu. Internauci twierdzą, że jest zbyt piękna
Szykanowana z powodu wyglądu. Internauci twierdzą, że jest zbyt piękna - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.11.2020 11:15
Punkt nr 9 - a jak wytłumaczenie noszenie pończoch uciskowych w celu ochrony przed zakrzepami i żylakami ? :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie