7 szczegółów kobiecego wyglądu, na które faceci od razu zwracają uwagę

I wyciągają daleko idące wnioski.
7 szczegółów kobiecego wyglądu, na które faceci od razu zwracają uwagę
Fot. iStock
01.11.2020

Czasami zarzucamy facetom, że są wzrokowcami. W rzeczywistości my również kierujemy się urodą adoratora, bo tak działa ludzka psychika. Niektóre cechy wyglądu kojarzą nam się jak najbardziej pozytywne, a inne odbieramy jako sygnał ostrzegawczy. Wizualne dopasowanie to początek każdej znajomości.

Zobacz również: Po tym szczególe faceci rozpoznają idealną kandydatkę na żonę. Chodzi o rodzeństwo

Redakcja portalu thesun.co.uk przeanalizowała wyniki badań na ten temat i doszła do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że to nie tylko kwestia gustu. Mężczyźni spoglądając na nas, wyciągają daleko idące wnioski. Poszczególne części ciała kojarzą im się z konkretnymi cechami charakteru.

Co ciało mówi o Tobie?

niebieskie oczy

Co on o mnie myśli?

Twarz

Badacze ustalili, że im bardziej męskie są nasze rysy, tym większe szanse na stworzenie trwałego związku. Delikatna, niemal dziewczęca buzia utożsamiana jest z niestałością w uczuciach - oceniają panowie.

Brwi

Im gęstsze i grubsze, tym większe ryzyko, że masz w sobie coś z narcyza. Właścicielki takiego owłosienia nad oczami mają być przewrażliwione na swoim punkcie i spragnione nieustannej uwagi. To może być męczące.

Oczy

Im są jaśniejsze, tym lepszą jesteś kandydatką na matkę - wynika z badania. Mężczyźni czują, że właścicielki niebieskich lub zielonych oczu o wiele łatwiej znoszą ból porodu. Te z brązowymi i czarnymi mogą nie dać sobie rady.

Usta

Wyśmiewany powszechnie „dzióbek” ma podwójne znaczenie. Naturalnie jędrne i wydęte wargi kojarzą się mężczyznom z wrażliwością oraz empatią. Sztuczne wypełnienie ma z kolei świadczyć o samolubnej naturze.

Zobacz również: Faceci nie mogą oprzeć się kobietom, które mają tyle lat. Wtedy są najpiękniejsze

kobiece ciało

Brzuch

Odkładająca się na nim tkanka tłuszczowa wcale nie musi oznaczać zaniedbania. Według panów to częściej efekt stresującego życia. Na wielu zadziała niczym magnes, bo lubią się nami opiekować.

Biodra

Może zabrzmi to brutalnie, ale im szersze, tym większe szanse na skonsumowanie znajomości tu i teraz. Taka budowa ciała kojarzona jest ze spontanicznością i wyjątkowymi umiejętnościami łóżkowymi.

Pośladki

Krągła i jędrna pupa ma niemal takie samo znaczenie, co dyplom ukończenia studiów. Kształtne pośladki utożsamiane są z kobietą wyjątkowo inteligentną. A na dodatek zdrową, bo niepodatną na choroby.

Ile w tym prawdy? To już zupełnie inna sprawa. W tym przypadku liczy się wyłącznie pierwsze wrażenie.

Zobacz również: Badacze ustalili, po jakim szczególe wyglądu faceci rozpoznają najlepszą kandydatkę na żonę

Polecane wideo

Śliczne nastolatki twierdzą, że „dorosłość odebrała im urodę”. Pokazały zdjęcia
Śliczne nastolatki twierdzą, że „dorosłość odebrała im urodę”. Pokazały zdjęcia - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 20.03.2021 10:59
To czy dziewczyna ma gęste brwi to sprawa genetyki i nie ma na to przeciez wpływu. Co, ma je sobie zgolić i rysować cienkie kreski bo jeszcze jakiś obcy facet na ulicy by pomyślał ze jest narcystyczna BO TAKIMI OBDAROWAŁA JA NATURA. Albo im bardziej męska twarz tym lepiej? Ze co? XD Bo taki babo chłop to jest niby bardziej godny zaufania niż taka z twarzą adekwatną do jej płci? Poziom cringe’u wy*ebał skale xD Albo tylko kobiety z jasnymi oczami poradzą sobie z porodem a te z brązowymi to już nie. No tak, rzadko kiedy widuje się matkę z brązowymi oczami... niech ta strona zniknie błagam
odpowiedz
Graża (Ocena: 5) 02.11.2020 23:23
Po co studia jak ma się krągła, jędrną pupę 😂 brawo papilotku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2020 11:41
Mój ginekolog zauważyłam zawsze zwraca uwagę na pośladki, bardzo mnie zawsze wysuwa na fotelu i przy tym dotyka waginę też sobie upatrzył minutami się w nią wpatruje.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie