Pielęgniarka zdradziła najlepszy sposób na depilację bikini. Jej filmik robi furorę na TikToku

„W naszej kulturze depilacja włosów łonowych jest powszechna, ale nikt nie mówi o tym, jak ją wykonywać”.
Pielęgniarka zdradziła najlepszy sposób na depilację bikini. Jej filmik robi furorę na TikToku
Fot. TikTok.com (@amodernmidwife)/Instagram.com (@ava_secrets)
02.11.2020

Jeśli chodzi o zdanie na temat depilacji okolic intymnych większość ludzi można podzielić na dwie grupy. Jedna przekonuje, że owłosienie w tych miejscach jest nieestetyczne i powinno być regularnie usuwane. Z kolei zdaniem drugiej grupy jest to jak najbardziej naturalna sprawa, a pozbywanie się włosków z miejsc intymnych jest podyktowane przede wszystkim tzw. kanonami piękna oraz próbami zawstydzania osób, które rezygnują z takiej depilacji. 

Zobacz również: „It's not about hair”. Kobiece owłosienie to normalna sprawa

Ostatecznie wszystko sprowadza się tylko do jednego – czy ty sama chcesz pozbyć się owłosienia z okolic intymnych czy też nie. To absolutnie indywidualna sprawa i nikt nie powinien być w związku z nią oceniany czy też zawstydzany.  

Warto dodać, że osoby, które decydują się na depilację bikini często zabierają się do niej niewłaściwie. A źle wykonana depilacja to m.in. ryzyko bolesnych podrażnień, a nawet infekcji. Doskonale wie o tym Heather Helton, pielęgniarka z 19-letnim stażem. W viralowym filmiku Heather wyjaśnia, jaki jest najlepszy sposób na dokładne i bezpieczne pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych. 

Sposób na depilację bikini maszynką bez podrażnień 

W rozmowie z mediami pielęgniarka wyjaśniła, że częścią jej pracy jest wykonywanie pacjentkom różnego rodzaju badań, m.in. cytologii.  

Często zdarza się, że kobiety przychodzą do mnie i mają w miejscach intymnych różne grudki. To prowadzi do takich pytań, jak: “Czy to opryszczka?”, albo: “Jak mogę uniknąć podrażnień skóry po goleniu?”. W naszej kulturze depilacja włosów łonowych jest powszechna, ale nikt nie mówi o tym jak ją wykonywać albo jak uniknąć problemów z nią związanych. 

W związku z tym Heather postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości i nagrać filmik, w którym wyjaśnia jak najlepiej pozbyć się niechcianych włosków (oczywiście tylko w sytuacji, gdy rzeczywiście są one niechciane). Obejrzycie go poniżej. 

@amodernmidwife

And finally, your healthcare provider doesn’t care if you shave or or not. ##shave ##shaveitoff ##cooch ##fyp

♬ original sound - Jasmine Carter

Pielęgniarka wyjaśniła ten proces także w rozmowie z mediami. Pierwszy krok to odpowiednie przygotowanie. 

Jeśli nigdy nie goliłaś wzgórka łonowego, przytnij włoski nożyczkami przed goleniem. Następnie weź ciepły prysznic – to sprawi, że włosy łonowe zmiękną, ponieważ są one grubsze niż inne włosy. Umyj się zwykłym, nieperfumowanym mydłem. To pozwoli usunąć brud i bakterie ze skóry. 

Kolejny krok to złuszczanie. 

To pomoże usunąć martwe komórki naskórka oraz sprawi, że golenie będzie dokładniejsze. Najlepszy jest najprostszy peeling o podstawowym składzie. 

Pora na nałożenie kremu do golenia. 

Zacznij depilację od krótkich pociągnięć żyletki w kierunku wzrostu włosów, opłukując ostrza po każdym pociągnięciu - żyletka zatkana włosami nie usunie odpowiedniej ilości włosków. Najlepsza będzie tu żyletka dla mężczyzn i pamiętaj, aby używać ostrego ostrza. Postaraj się zminimalizować liczbę pociągnięć w tym samym miejscu, ponieważ może to wywołać podrażnienia. 

Na koniec możesz delikatnie musnąć wydepilowane miejsca tonikiem z oczaru wirginijskiego, aby zapobiec podrażnieniom.  

Oczar wirginijski łagodzi stany zapalne. Uważaj jednak na zawartość alkoholu w używanym produkcie. Postaw na taki, którego zawartość alkoholu nie przekracza 14 proc. Jeżeli po goleniu zauważysz u siebie grudki, nałóż na podrażnione okolice cienką warstwę 1-procentowego kremu hydrokortyzonowego 

Skorzystacie z tych wskazówek jeśli zdecydujecie się na depilację bikini? 

Zobacz również: Koniec z terrorem depilacji. Modelki pokazują włosy łonowe w reklamie maszynki do golenia

Polecane wideo

Hodują bujne owłosienie i z dumą je prezentują. Przy okazji wspierają słuszną inicjatywę
Hodują bujne owłosienie i z dumą je prezentują. Przy okazji wspierają słuszną inicjatywę - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.11.2020 16:28
Peeling przed goleniem? No nie wiem, boje się, że to podrażni skórę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie