Zdaniem lekarzy to właśnie te zabiegi medycyny estetycznej warto zrobić jesienią

Zebraliśmy kilka opinii ekspertów z różnych dziedzin chirurgii plastycznej.
Zdaniem lekarzy to właśnie te zabiegi medycyny estetycznej warto zrobić jesienią
fot. materiały prasowe
09.10.2020

Jesień to idealny moment, by skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Niższe temperatury i słabiej operujące słońce sprzyjają szybszej regeneracji w przypadku takich zabiegów modelujących wygląd twarzy jak zmiana kształtu ust oraz korekta nosa. Chłodniejsza aura sprzyja bardziej komfortowej regeneracji twarzy, a także i innych obszarów, które Polki w tym okresie roku chętnie poddają zmianom. Sprawdź, jakie zabiegi warto wykonać w tym czasie.

Piękne usta w 60 minut

Dr Marcin Jadczak z Mea Clinic zwraca uwagę:

„Większość pacjentów pragnących zmienić kształt ust narzeka głównie na wygląd górnej wargi. Lip Lift jest idealną odpowiedzią właśnie na ten problem. W jego trakcie skracam wysokość wargi górnej, co odbywa się poprzez jej nacięcie oraz plastykę prowadzącą do wywinięcia na zewnątrz czerwieni wargowej. Cały zabieg trwa około godziny i nie wymaga stosowania dodatkowych wypełniaczy. Na zakończenie zakładane są szwy, które zdejmujemy około tydzień po wykonaniu zabiegu. Co istotne, efekt uzyskany w trakcie Lip Lift jest nie tylko spektakularny, ale jednocześnie trwały, stąd jego rosnąca popularność. Mikrochirurgiczny lifting ust ma na celu przede wszystkim przywrócenie naturalnego i młodzieńczego kształtu warg. Dzięki temu świetnie wpisuje się w najnowsze trendy naturalnego wyglądu. W jego wyniku uzyskujemy trwałe i widoczne powiększenie warg, które odzyskują młodzieńczy i atrakcyjny wygląd. Zabieg to także sposób na wyrównanie ewentualnych asymetrii, jakie mogą cechować nasze wargi. Co również istotne, wykonujemy go raz w życiu, gdyż nie wymaga powtarzania. Zabieg jest szybki, praktycznie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może jedynie przez kilka dni odczuwać lekki dyskomfort w okolicy nosa, ponieważ właśnie tam przebiega szew pooperacyjny. Jest on naturalnie niewidoczny, dzięki czemu pacjent może cieszyć się wymarzonym wyglądem ust.”

Fot. materiały prasowe

Wargi idealne

O zabiegu Lip Lift mówią dr Magdalena Eberhard z kliniki Femmed i Dr Szczyt Charytynowicz:

Patrząc z profilu na usta młodej osoby, wyraźnie zobaczymy, że mają one kształt litery "J". Jednak z biegiem czasu tkanki ulegają zanikowi, który powoduje nieestetyczne wydłużenie oraz opadanie wargi. To właśnie ono prowadzi do zawinięcia czerwieni wargowej do wnętrza, a przez to do optycznego pomniejszenia ust. By nadać im pożądany wygląd, powstał zabieg Lip Lift. Dzięki niemu w godzinę przywrócimy naszym wargom w pełni naturalny, atrakcyjny wygląd. Nim zastosujemy wypełniacze, warto najpierw rozważyć właśnie tę procedurę, ponieważ w przeważającej liczbie przypadków przywraca ona pożądany wygląd górnej wargi przy zachowaniu bardzo naturalnego wyglądu. W jej trakcie lekarz usuwa nadmiar skóry poniżej nosa z podniesieniem ust ku górze i wywinięciem ich.”

Obok zabiegu lip lift ogromnym zainteresowaniem klientek cieszy się ginekologia estetyczna. W klinice Femmed za zabiegi z jej zakresu odpowiada dr Katarzyna Pietuch, która wyjaśnia, co dzięki nim zyskamy:

„Na życzenie pacjentki możemy wykonać zarówno korektę niedoskonałości miejsc intymnych, jak i poprawę, a nawet przywrócenie prawidłowego wyglądu i funkcji kobiecych narządów płciowych. W ten sposób szybko i skutecznie możemy wyeliminować dyskomfort, jaki wywołują problemy w obszarze miejsc intymnych, które najczęściej powstają w skutek zmian poporodowych lub uwarunkowań anatomicznych. Do najczęściej wybieranych procedur należą: plastyka warg sromowych, lifting pochwy, lifting krocza oraz nawilżanie miejsc intymnych i powiększanie punktu G. Co dodatkowo przemawia za takim zabiegiem? Krótki czas rekonwalescencji, który umożliwia pacjentce praktycznie od razu powrót do codziennego funkcjonowania.”

Fot. materiały prasowe

Nos jak nowy

„Skrzywienie przegrody nosowej wywołuje niedrożność nosa i utrudnia oddychanie. Zaradzić mu można operacyjnie” – mówi dr Arkadiusz Kasztelan z kliniki ZSGL-COR-LAR-MED i dodaje: „Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio godzinę. polega na nacięciu błony śluzowej przegrody w celu rekonstrukcji jej skrzywionych elementów chrzęstnych i kostnych by po wymodelowaniu była prosta. Następnie wstawiana jest w poprzednie miejsce, a całość zszywana jest rozpuszczalnymi szwami. Rzadko wymagane jest założenie opatrunku do nosa. Wbrew pozorom zabieg jest praktycznie bezbolesny. W przypadku poważniejszych deformacji przegrody lub niezadowolenia z kształtu nosa można zdecydować się na ingerencję również w jego kostną część. Pozwala ona nie tylko skorygować jego kształt i skrzywienia, ale również zmniejszyć nozdrza, zmienić kształt czubka nosa i oczywiście skorygować przegrodę nosową. Zabieg wymaga oddzielenia skóry nosa od konstrukcji chrzęstno-kostnej. Nacięcia prowadzone są w środku nosa lub również u jego podstawy. Rodzaj ciecia uzależniony jest od indywidualnych kwestii budowy nosa pacjenta. Kolejnym krokiem jest uformowanie przez lekarza pożądanego kształtu nosa i nałożenie na niego z powrotem skóry. Dzięki temu uzyskujemy nos, który prawidłowo funkcjonuje i jednocześnie współgra estetycznie z twarzą pacjenta. Rekonwalescencja po zabiegu zajmuje średnio ok 3-4 tygodnie. W tym okresie nie należy nosić na zoperowanym nosie okularów i należy uważać na jego potencjalne uszkodzenia np. w trakcie uprawniania sportów. Należy także pamiętać, że przez dwa miesiące od zabiegu nie należy opalać twarzy.”

Fot. materiały prasowe

 

Nasi eksperci:

Dr Magdalena Eberhardt – klinika Femmed / Fot. materiały prasowe

Dr Arkadiusz Kasztelan – klinika ZSGL-COR-LAR-MED / Fot. materiały prasowe

Dr Marcin Jadczak – Mea Clinic

Dr Katarzyna Pietuch – klinika Femmed / Fot. materiały prasowe

 

Materiał promocyjny

Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
tygrysek (Ocena: 5) 01.06.2021 15:45
Tak zdecydowanie jesienią,gdy wieczory są wcześniejsze a noce ciemniejsze a Ty preferujesz sex analny Twój partner będzie miał łatwiej odnaleźć dziurkę :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2020 14:07
Ja słyszałam że jesienią warto zrobić wybielanie odbytu.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.10.2020 15:02
Artykuł sponsorowany
odpowiedz

Polecane dla Ciebie