Tej czynności nie możesz robić przed snem. Sprawia, że rano twarz jest opuchnięta

Właśnie to jest przyczyną worków pod oczami.
Tej czynności nie możesz robić przed snem. Sprawia, że rano twarz jest opuchnięta
Fot. Unsplash
16.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Wstajesz rano i znowu widzisz w lustrze swoją opuchniętą twarz? Na worki pod oczami i spuchnięte powieki nie pomagają już żadne preparaty, a Ty pewnie zastanawiasz się, jak możesz temu zapobiec. Przyczyna wcale nie musi mieć związku z nieprawidłową pielęgnacją cery.

Zanim sięgniesz po chłodne kamienie, maseczki w płachcie, płatki pod oczy i zaczniesz poważnie martwić się o swoje zdrowie, zastanów się, czy przypadkiem nie dotyczy Cię ten nawyk przed snem. Uchodzi za zdrowy, ale trzeba mieć świadomość jego negatywnych skutków.

Zobacz również: 8 powodów, dla których zdecydowanie WARTO spać nago

Czego nie robić przed snem?

Opuchlizna twarzy jest mocno powiązana z obrzękiem tkanek i zatrzymaniem wody w organizmie. Właśnie tych objawów możemy się spodziewać, kiedy nieprawidłowo nawadniamy nasze ciało.

O dziwo negatywne skutki pojawiają się zarówno, kiedy pijemy zbyt mało płynów (rekomendowana ilość to 2 litry wody dziennie), ale również wtedy, gdy robimy to za często, albo... o niewłaściwej porze.

Niepozorny nawyk, który zapewne wiele z nas wykonuje przed spaniem, może fatalnie wpłynąć na naszą cerę, mimo, że uchodzi za zdrową praktykę. Ma to znaczenie nie tylko w kwestii promiennego wyglądu, ale również naszego samopoczucia. Czego wystrzegać się minimum godzinę przed snem?

Zwalczanie opuchlizny: worki pod oczami

Jeśli do tej pory przy Twoim łóżku stała szklanka pełna wody, mamy złe wieści. Jeśli nerki nie odfiltrują nadmiaru płynu z organizmu, ten zacznie gromadzić się w tkankach i doprowadzi do porannej opuchlizny. Kilka łyków wody oczywiście nie będzie miało na to tak dużego wpływu. 

Do tego dochodzi kwestia nocnego podjadania. Późne spożywanie przekąsek bogatych w sól (zwłaszcza, kiedy w skupieniu oglądamy film w sypialni) nie dość, że przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, to również może powodować problemy związane z układem trawiennym.

Noc to czas, kiedy ciało powinno odpoczywać. Nasze narządy przechodzą wówczas na zwolnione obroty i Ty również powinnaś podejść do tego odpowiedzialnie, jeżeli rano nie chcesz obudzić się znowu opuchnięta i niewyspana.

Zobacz również: 5 szkodliwych nawyków przed snem. Robi je każda z nas, a niszczą i postarzają cerę

Polecane wideo

„Buzia 10/10”. Ta dziewczyna zachwyca wyjątkowymi rysami twarzy
„Buzia 10/10”. Ta dziewczyna zachwyca wyjątkowymi rysami twarzy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie