Medycyna estetyczna oferuje obecnie szereg zabiegów odmładzających i upiększających. Są one skuteczne, ale za to bardzo inwazyjne. Chirurgiczny lifting twarzy powinien być więc ostatecznością.
Jest mnóstwo innych sposobów (nawet prostych i domowych!) na to, aby widocznie odmłodzić cerę oraz poprawić jej elastyczność, a przy tym zwiększyć produkcję kolagenu w skórze.
Najpopularniejszym z nich jest z pewnością zabieg z użyciem lasera, ale równie dobrze możesz zainwestować w jadeitowy wałek do twarzy i od jutra zacząć przygodę z domowym automasażem twarzy (który przy okazji pobudza do pracy Twoje czakry, tak przynajmniej głosi chińska medycyna).
Zobacz również: Jak zachować młody wygląd skóry? 4 cudowne rady od dermatologów gwiazd
Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego skutecznie poprawia napięcie skóry. Jego zadaniem jest podnieść i naciągnąć skórę twarzy, udoskonalić jej owal i zredukować zmarszczki. Jest to jedna z najpopularniejszych metod liftingu. Dermabrazja laserowa zamyka rozszerzone naczynka oraz usuwa blizny i niedoskonałości pozostałe po trądziku. Laser w kontrolowanych warunkach aktywuje skórę do regeneracji. Choć efekty są widoczne już po pierwszej wizycie, zaleca się wykonanie serii od trzech do pięciu zabiegów.
Stosują go Kim Kardashian, Gisele Bundchen czy Joanna Krupa. Jego głównym celem jest pozbycie się zmarszczek. To świetna alternatywa dla osób, które obawiają się botoksu. Zabieg rewitalizuje skórę (zwłaszcza wokół oczu oraz na szyi), wygładza zmarszczki i niweluje blizny. Po trzech miesiącach komórki zaczynają produkować więcej kolagenu. Ten lifting nie należy jednak do najtańszych - jego cena waha się od 1000 do nawet 3000 złotych.
Tego typu lifting jest całkowicie bezpieczny. Ultradźwięki precyzyjnie modelują twarz, napinają skórę i likwidują wszelkie zwiotczenia, takie jak opadające powieki czy kąciki ust. Wystarczy jeden zabieg, aby zobaczyć różnicę. Drgania poprawiają urodę bez naruszania ciągłości tkanki. Regeneracja włókien kolagenowych sprawia, że twarz wygląda zdecydowanie młodziej.
Nazywana jest odmładzającą "kroplówką", ponieważ daje skórze najlepsze odżywienie. W zależności od potrzeby używa się preparatów z kwasem hialuronowym lub koktajli zawierających oprócz kwasu również witaminy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę czy glicerynę. Wersja bezigłowa wykorzystuje prąd o niewielkim nasileniu do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych.
Równie dobrze możesz użyć w tym celu jadeitowego rollera do twarzy i masować skórę 2-3 razy w tygodniu. Wkrótce zauważysz, że dzięki poprawie krążenia skóra stała się sprężysta, a zmarszczki zaczynają znikać.
Zobacz również: Roller do twarzy – jak go stosować? Warto inwestować w taki gadżet?