Kształt brwi, który od razu dodaje lat i... kilogramów

Twarz będzie wyglądać na krąglejszą i starszą niż w rzeczywistości.
Kształt brwi, który od razu dodaje lat i... kilogramów
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/54817320448538107/?nic_v2=1a4WbHldo/pinterest.co.uk/pin/29977153758188374/?nic_v2=1a4WbHldo)
28.09.2020

Brwi to jeden z tych elementów oprawy twarzy, który jest w stanie zmienić cały jej wygląd. Można stylizować je na wiele sposobów, a w zależności od używanych kosmetyków oraz efektu na jaki stawiamy brwi mogą nadać spojrzeniu charakteru, a także skutecznie przykuwać uwagę. 

Zobacz również: Fluffy brows to najbardziej pożądane brwi sezonu. Jak je wystylizować?

Trendy w stylizacji brwi zmieniały się na przestrzeni lat. Jeszcze nie tak dawno temu nikt z nas nie przypuszczał, że w modzie będą jak najbardziej naturalne, gęste, by nie powiedzieć krzaczaste brwiFluffy browsschoolboy brow, brwi na mydło - wszystkie te trendy bazują właśnie na maksymalnie zagęszczonych brwiach, a pęsety już dawno odeszły w zapomnienie.  

I trudno się dziwić, bo naturalne brwi bez śladu ingerencji tego typu przyrządów czy też wosku nadają twarzy młodzieńczego wyglądu. Ale istnieją też sytuacje, gdy brwi mogą optycznie nas postarzać. Dzieje się tak zwłaszcza w dwóch przypadkach. Jeden odnosi się do koloru brwi, a drugi – do ich kształtu. Jakich błędów w stylizacji brwi zdecydowanie powinnaś unikać jeśli nie chcesz, aby brwi dodały ci lat? 

Zbyt cienkie brwi optycznie postarzają twarz 

Pierwszym błędem w stylizacji brwi, który optycznie postarza twarz jest ich zbytnie przyciemnianie. Jak już zostało powiedziane, naturalne i gęste brwi nie wychodzą z mody i miliony dziewczyn stosują kosmetyki podkreślające te włoski, od zagęszczaczy do produktów, które nadają brwiom głębokiego koloru. Chcą uzyskać kontrast, który nada twarzy nieco dramatycznego, intrygującego spojrzenia. Jednak gdy brwi będą zbyt ciemne efekt będzie zupełnie inny. Zwłaszcza jeśli mowa o wyjątkowo jasnej karnacji i delikatnej urodzie. Wówczas zbyt ciemne brwi będą optycznie dodawać lat swoim właścicielkom.  

Mimo wszystko jest to błąd, który łatwo skorygować - wystarczy usunąć z brwi nadmiar kosmetyków. Zdecydowanie gorzej jest w sytuacji, gdy decydujemy się na drastyczną regulację brwi rodem z lat 00. Królowały wówczas maksymalnie cienkie brwi, a niektóre dziewczyny wręcz goliły swoje naturalne włoski, po czym dorysowywały sobie cieniutkie kreski nad powiekami. Patrząc na zdjęcia tak wystylizowanych brwi trudno oprzeć się wrażeniu, że ich właścicielki wyglądają na starsze niż są w rzeczywistości. To właśnie ultra cienkie brwi dodają nam lat i optycznie postarzają twarz. W dodatku sprawiają, że buzia wydaje się szersza i krąglejsza.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mornington Skin An Beauty (@zenyuskinandbeautymornington)

Pamiętaj, że niezależnie od tego jaki kształt brwi jest twoim zdaniem najlepszy, jeśli chodzi o ich stylizację powinnaś kierować się przede wszystkim jednym – umiarem. 

Zobacz również: 11 kobiet, które znalazły własny sposób na regulację brwi

Polecane wideo

Była gwiazda „Top Model” w popularnym programie randkowym. Jej wejście zwaliło uczestników z nóg
Była gwiazda „Top Model” w popularnym programie randkowym. Jej wejście zwaliło uczestników z nóg - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie