8 fatalnych nawyków, którymi fundujesz sobie zmarszczki i dodajesz lat

Robisz je każdego dnia i nawet nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji...
8 fatalnych nawyków, którymi fundujesz sobie zmarszczki i dodajesz lat
fot. iStock (Tinatin1)
25.08.2020
Wiktoria Sobocińska

Każda kobieta marzy o nieskazitelnej cerze pozbawionej niedoskonałości, która wygląda promiennie. Nasza buzia jest w końcu naszą wizytówką. Pragniesz długo zachować młodość, jednak wcale nie zdajesz sobie sprawy, że niektóre codziennie nawyki są prawdziwą zmorą dla Twojej cery. Czasami robimy coś w dobrej wierze, a tak naprawdę dodatkowo szkodzimy swojej urodzie. We wszystkim ważna jest świadomość oraz umiar. Poniższy poradnik sprawi, że już nigdy więcej nie popełnisz tych błędów. Na co warto zwrócić uwagę?

Zobacz również: Baby face. Dlaczego 30-latki wyglądają dziś o wiele młodziej niż kiedyś?

Jakie nawyki postarzają cerę?

#1 Spanie na brzuchu

W takim układzie ciała napinasz skórę twarzy oraz hamujesz krążenie krwi. Aby w nocy nie pozbawiać skóry twarzy tlenu, wybierz pozycję na plecach z niewielką poduszką pod szyją. W ten sposób dodatkowo zadbasz o gładkość swojej szyi.

#2 Palenie papierosów 

Nikotyna i inne szkodliwe substancje zawarte w papierosach wysuszają Twoją skórę, a nad ustami dodatkowo pojawiają się tzw. zmarszczki palacza.

#3 Przesadny makijaż

Kiedy nakładasz na twarz zbyt grubą warstwę makijażu, Twoja skóra nie oddycha, czasami nawet przez cały dzień. Pamiętaj, aby przed snem dokładnie go usunąć, a najlepiej przeznaczyć kilka dni na odpoczynek dla skóry i nie malować się wcale.

#4 Siedzenie na telefonie

Czas spędzony przed ekranem telefonu bądź komputera skutkuje pojawianiem się zmarszczek w okolicy szyi oraz podbródka. Nie wspominając o szkodliwym działaniu niebieskiego światła (dodatkowo możesz mieć później kłopot z zaśnięciem). Rzadko zastanawiamy się nad pozycją naszej brody, zwłaszcza gdy korzystamy ze smartfona w łóżku, tuż przed snem. Należy pamiętać o gimnastyce twarzy i masowaniu szyi. Przy biurku natomiast staraj się zachować odpowiedni kąt między szyją a linią podbródka.

#5 Gorące prysznice

Ciepła kąpiel, choć bardzo relaksuje, może powodować problemy ze skórą, w tym niechciane zmarszczki. Gorąca woda bowiem pozbawia skórę naturalnych tłuszczów, przez co obniża jej właściwości ochronne, a to powoduje jej przedwczesne starzenie. Najlepiej wyrób w sobie nawyk brania chłodnych pryszniców nad ranem! Zadziałają jak naturalny rutinoscorbin. 

#6 Zbyt częste mycie twarzy

Chcesz dobrze, a okazuje się, że możesz narazić skórę na przesuszenie, przez zakłócenie jej naturalnego pH, zwłaszcza, gdy używasz w tym celu toniku lub balsamu. A to, jak wiadomo, prosta droga do pojawienia się na twarzy zmarszczek. Dostosuj kosmetyki do swojego rodzaju cery i rób to maksymalnie raz dziennie, a peeling twarzy wykonuj nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

#7 Rzadka zmiana pościeli

Jesteś fanką jedzenia słodyczy w łóżku? Twoje włosy, resztki kosmetyków czy przekąsek zostają na kołdrze, przedostając się później na Twoją twarz. Dbaj o spanie w czystej, zmienionej pościeli, a poszewkę na poduszkę wymieniaj nawet co 2-3 dni.

#8 Ogrzewanie

Każdy z nas lubi przebywać w ciepłych miejscach, ale częste przesiadywanie obok kaloryferów negatywnie działa na naszą skórę i włosy. Centralne ogrzewanie do prawdziwa zmora dla cery. Aby zachować jej młody wygląd, używaj odpowiedniego kremu nawilżającego, pij dużo płynów i staraj się przebywać jak najdalej od grzejników. Taką kurację pozostaw sobie na wizytę w saunie.

Zobacz również: 5 szkodliwych nawyków przed snem. Robi je każda z nas, a niszczą i postarzają cerę

Źródło: kobietaxl.pl

Polecane wideo

28-latka chce mieć najbardziej symetryczną twarz na świecie. Jest blisko?
28-latka chce mieć najbardziej symetryczną twarz na świecie. Jest blisko? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 20:45
U mnie pomogło częstsze zmienianie poszewki na poduszkę. Wcześniej zmieniałam co tydzień, nawet dwa . Teraz co 2-3 dni. Do tego częstrze przemywanie telefonu, który dotyka naszą twarz podczas rozmowy przez niego. Poprawa ogromna.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 20:38
Siedzenie na telefonie to raczej na d.u.p.ę źle robi.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie