6 pytań, które powinnaś zadać tatuatorowi przed zrobieniem pierwszego tatuażu

Inaczej wymarzony wzór może okazać się błędem na całe życie.
6 pytań, które powinnaś zadać tatuatorowi przed zrobieniem pierwszego tatuażu
Fot. Pinterest.com (pinterest.com/pin/368310075767385126//pinterest.com/pin/680817668645784459/)
05.09.2020

Na tatuaże decyduje się coraz więcej osób. Dziś widok takich wzorów na ciele nikogo już nie dziwi ani nie szokuje. Tym bardziej, że tatuaże potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki. W dodatku to świetny sposób na wyrażenie siebie. Warto więc zdecydować się na wzór, który jest dla nas naprawdę ważny, i z którym identyfikujemy się w 100 proc. W przeciwnym wypadku możemy szybko pożałować wyprawy do salonu tatuażu. 

Zobacz również: Pokaż, gdzie masz tatuaż, a my powiemy Ci, co to o Tobie mówi

O czym należy pamiętać, zanim wybierzesz się zrobić sobie pierwszy tatuaż? Na jakie kwestie zwrócić uwagę aby upewnić się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a wyprawa do salonu tatuażu nie zakończy się jednym wielkim rozczarowaniem i nieodwracalnym błędem na całe życie? Oto pytania, które koniecznie powinnaś zadać tatuatorowi, zanim zarezerwujesz wizytę w salonie. 

Co musisz wiedzieć zanim zrobisz tatuaż?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tattoo Inkspiration 💙 (@igtattoogirls)

Czy mogę zobaczyć twoje poprzednie prace? 

Wielu artystów-tatuatorów ma swoje własne konta na Instagramie czy w innych mediach społecznościowych, gdzie pokazują swoje prace – warto zapoznać się z nimi przed umówieniem wizyty. Jeśli jednak nie znajdziesz danego artysty w Internecie, poproś o to, aby pokazał ci swoje portfolio w salonie. Dzięki temu ocenisz, czy jego estetyka jest czymś, co ci odpowiada. 

Jak oceniasz mój pomysł na tatuaż? 

Możesz być przekonana co do wzoru, który wybrałaś sobie na swój pierwszy tatuaż, ale mimo wszystko zawsze warto spytać o opinię profesjonalnego tatuatora. Może wyjaśnić, jak dany pomysł będzie prezentował się na skórze albo zaproponować poprawki czy udoskonalenia. Czasami naprawdę warto posłuchać takich sugestii. 

Gdzie powinnam zrobić sobie tatuaż? 

Profesjonalny i szczery artysta wyjaśni ci, w jakich miejscach tatuowanie będzie bardziej bolesne, a w których mniej. Doradzi też, gdzie twój wymarzony wzór będzie prezentował się najlepiej, albo w których miejscach pozostanie nieco ukryty.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tattoo Inkspiration 💙 (@igtattoogirls)

Jak tatuaż będzie się starzeć? 

Oczywiście żaden tatuator nie dysponuje kryształową kulą, ale mimo wszystko ma pewne pojęcie na temat tego, jak tatuaż może wyglądać za kilka, kilkanaście lat. Skóra i sylwetka każdego człowieka zmienia się z upływem lat – podobnie jak wzory z tuszu. Warto wiedzieć, czego można się spodziewać. 

Ile czasu to zajmie i ile będzie kosztować? 

Niektórzy artyści ustalają cenę na podstawie całego projektu, inni mają stawkę za godzinę. Poproś, aby tatuator ocenił, ile czasu zajmie wykonanie twojego wzoru oraz na jaki wydatek powinnaś się przygotować.  

Jak dbać o tatuaż? 

Tatuator podpowie, jak dbać o wytatuowane miejsce na ciele tuż po wykonaniu wzoru i jakich środków używać do pielęgnacji skóry. Może się zdarzyć, że będzie chciał za jakiś czas sam zobaczyć, jak goi się wytatuowane miejsce – wtedy konieczna będzie kolejna wizyta w salonie. 

Zobacz również: Chcesz zrobić tatuaż? Uważaj, w tych miejscach boli najbardziej

Polecane wideo

Jakie słowo wytatuować na ciele? 10 uroczych minitatuaży dla kobiet
Jakie słowo wytatuować na ciele? 10 uroczych minitatuaży dla kobiet - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie