5 pytań o operacje plastyczne

To tylko dwa słowa, ale tak wiele pytań.
5 pytań o operacje plastyczne
10.07.2008

Operacje plastyczne. Dwa słowa budzące wiele emocji. Od nadziei po strach. Czy tak naprawdę jest się czego bać? A może powinniśmy być entuzjastami. Dotarliśmy do wywiadu z jednym z najlepszych chirurgów plastycznych świata. Dr. Donald Roland odpowiada na niektóre nurtujące pytania:

Jak wygląda kwestia znieczulenia podczas operacji plastycznych?

Dr. Donald Ronald: Uzależniamy to od rodzaju wykonywanego zabiegu. Przy liftingu za pomocą nici stosujemy miejscowe. Podobnie w przypadku korekty czoła, nosa (oczywiście jeśli nie mamy do czynienia z pełną korekcją). Natomiast przy zabiegach takich jak liposukcja, plastyka pośladków czy lifting ciała stosujemy znieczulenie ogólne.

Czy po operacjach plastycznych pozostają blizny i jak można im przeciwdziałać lub leczyć?

Dr. Donald Ronald: Po wszystkich zabiegach, w których nacinane lub wycinane są fragmenty skóry, pozostają blizny. Jednakże każdy doświadczony chirurg wie, jak je zminimalizować i jak przeprowadzić zabieg tak, żeby te blizny ukryć. Oczywiście po zabiegu stosuje się też specjalną terapię mającą na celu wyeliminować blizny.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu, np. korekcji nosa?

Dr. Donald Ronald: Najczęściej czas dochodzenia do siebie po zabiegu, w tym przypadku korekcji nosa to około 10 dni. Ale już przy powiększaniu ust są to dwa tygodnie, a po liftingu prawie miesiąc.

A czy jeżeli klientka byłaby niezadowolona po zabiegu, ma szansę na kolejną korekcję?

Dr. Donald Ronald: Oczywiście, jeśli klientka byłaby niezadowolona, można przemyśleć powtórną korekcję, ale trzeba do tej sprawy podchodzić bardzo ostrożnie. Żeby przypadkiem klientka po drugim zabiegu nie była bardziej niezadowolona, np. nos jest bardzo delikatny. Ale już ograniczony lifting twarzy może być wielokrotnie powtarzany. Botoks można robić co 4 miesiące.

Jak poznać, że jestem odpowiednią kandydatką do liposukcji?

Dr. Donald Ronald: Jeżeli posiada się odpowiednio zdrową skórę o dobrej karnacji, a warstwa tłuszczu jest miękka i "plastyczna". Najczęściej najlepiej usuwać tłuszcz z okolicy ramion, torsu, ud i karku. Odbywa się to za pomocą aparatu wyposażonego w cienkie rureczki. Koszt takiego zabiegu to około 7 tysięcy z brzucha, 5 tysięcy z pośladków i bioder, a z podbródka około 2 tysięcy. Niestety jak w przypadku każdej ingerencji chirurgicznej mogą wystąpić powikłania- należą do nich zator tłuszczowy, zakrzepy, obrzęki. Trwałość efektów operacji jest czasowa. Muszą być wzmacniane dietą i ćwiczeniami.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie