Baby face. Dlaczego 30-latki wyglądają dziś o wiele młodziej niż kiedyś?

Już wiemy, w czym tkwi ich sekret. Zagadka rozwiązana.
Baby face. Dlaczego 30-latki wyglądają dziś o wiele młodziej niż kiedyś?
Fot. pexels
25.08.2020
Zuzanna Niedzielska

Kiedyś 30-latki były postrzegane jako dojrzałe kobiety. Często miały już za sobą niejedną ciążę. Dzisiaj ta granica znacząco się przesuwa, a młode kobiety zamiast rodziny wybierają karierę i świadomie dbają o swój wygląd oraz potrzeby. Nowoczesna businesswoman sprawiła, że po dawnej 30-latce nie ma już śladu. Co najbardziej zmieniło się przez ten czas?

Zobacz również: Stulatkowie zdradzili przepis na długowieczność. Oto 5 złotych zasad

Jak wyglądać młodo w wieku 30 lat?

Postrzeganie wieku

Niegdyś 30 lat oznaczało koniec beztroskiego etapu w życiu. Pojawiały się oczekiwania, spora odpowiedzialność i... smutny finał piękna oraz szaleństwa. Dzisiaj nadal czujemy echo tamtych stereotypów, ale uległy one znaczącej zmianie. W tym wieku nadal możemy cieszyć się życiem i nie przejmujemy się zwykłą cyferką. Możemy wybrać karierę i czuć się z tym okej. Nie musimy wiecznie się poświęcać.

Inny styl

Kiedyś już 25-latkom zabraniało się nosić ubrania w krzykliwych, młodzieżowych odcieniach i wzorach. Uważano, że wraz z wiekiem trzeba wybrać bardziej stosowaną garderobę. Dziś 30-latki zakładają poszarpane dżinsy, neonowe koszulki i ekstrawaganckie kolczyki. Nie przejmują się opinią innych, ponieważ to ich wybór, jak chcą żyć. A sklepy oferują im różnorodny asortyment

Świadomość kosmetyków

Kiedy nasze mamy i babcie dorastały, nie mogły liczyć na wsparcie blogerek modowych ani siłę internetowych poradników. Wybór kosmetyków również był mocno ograniczony - nie było na rynku rozświetlaczy ani brokatów. Teraz mamy o wiele większą świadomość ich składu. Podejście do makijażu zmieniło się kompletnie, a co za tym idzie, kobiety malują się codziennie, a nie tylko na szczególne okazje. 

Zobacz również: Tybetański eliksir młodości. Cudowna mikstura, którą zrobisz w domu

Nowoczesne podejście do finansów

Nie dość, że mamy dzisiaj większą wiedzę na temat kosmetyków, to jeszcze sprzyja temu niezależność finansowa, która pozwala nam inwestować więcej w swój wygląd oraz potrzeby. Na rynku pojawia się coraz więcej sklepów, usług, siłowni. Większość kobiet w tym wieku ma już stałe źródło zarobków

Pewność siebie

Poprzednia generacja dążyła głównie do założenia rodziny. Kobieta częściej zajmowała się domem i dziećmi, a dziś wyraźne jest zjawisko emancypacji - młode mamy uczą się, jak pogodzić macierzyństwo z karierą, a wielozadaniowość i niezależność sprawiają, że są one bardziej pewne siebie, co podnosi ich atrakcyjność. Kobiety wiedzą też, że stereotypy kulturowe uległy zmianie i mogą swobodnie wyrażać siebie.

Troska o zdrowie

Kiedyś luksusowa wizyta u specjalisty była czymś trudno dostępnym. Dzisiaj wystarczy jeden telefon, a nawet wejście na stronę internetową czy aplikację, aby za chwilę znaleźć się w gabinecie lekarza i rozwiązać problem. Oferta jest naprawdę bogata. Do tego poszerzona wiedza na temat zdrowego stylu życia, odżywiania i dbania o siebie, sprawiają, że kobietom weszło to już w nawyk.

Zobacz również: Upiększa ciało i wspomaga odchudzanie. 7 skutecznych sposobów, aby każdego dnia pić więcej wody

Źródło: wiemy.to/brightside.me

Polecane wideo

Przestała się starzeć i z każdym dniem młodnieje. Jej sekret? Żywi się tylko... powietrzem
Przestała się starzeć i z każdym dniem młodnieje. Jej sekret? Żywi się tylko... powietrzem - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.08.2020 13:43
Kiedyś kobiety wyglądały staro bo co po niektóre w wieku 30 lat miały 10 letnie dziecko. Nie gadajcie że to nie postarza. Jak bym zobaczyła taką na ulicy uznała bym z góry że już ma swoje lata bo ma takiego dużego dzieciaka. Rodzenie dzieci w młodym wieku sprawia że po 30 można mieć nastolatka w domu co tym bardziej postarza. Jeszcze większą wiochą jest jak taka zostaje babcią bo 16 letniej córce się zachciało ruc.ać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 12:40
Ciąże,wychowywanie bachorów i bylejaka dieta,cały sekret.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 08:57
Medycyna estetyczna długie włosy fajne ciuchy kiedyś to po 30 co druga z krótkimi włosami i ciemnymi co postarza najbardziej..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 08:50
Dzisiaj nikt nie nosi babciowych fryzur jak 30 lat temu. To cały sekret
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 01:10
Szkoda tylko, że o kant tyłka to rozbić jak większość kobiet nawet przed 30 ma nadwagę. Makijaże, spa i sztuczne rzęsy, a dupa w rozmiarze minimum 42 o twarz ulana jak księżyc to niestety najczęstszy widok pseudo zadbanych nowoczesnych kobiet.
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie