„Drugi podbródek”: 4 proste ćwiczenia, które pomogą Ci się go pozbyć

Ich nazwy nie bez powodu pochodzą ze świata zwierząt.
„Drugi podbródek”: 4 proste ćwiczenia, które pomogą Ci się go pozbyć
fot. iStock (Sophie Walster)
14.06.2020
Zuzanna Niedzielska

Ten wstydliwy problem dotyczy wielu z nas i niestety widzimy jego skutki na zdjęciach. Nie możemy przez cały czas kontrolować pozycji swojej szczęki, a jeśli ponad 8 godzin dziennie pochylamy się nad komputerem i smartfonem, drugi podbródek może okazać się jedynie kwestią czasu...

Zobacz również: Fenomenalna maseczka z kurkumy. Usuwa toksyny, trądzik, przebarwienia i zmarszczki

Drugi podbródek: skuteczne ćwiczenia

Nieustannie pochylone nad ekranami laptopów i telefonów, inwestujemy w swoją niepożądaną "drugą brodę". Jednak jest to też kwestia niewłaściwej pielęgnacji - podczas rytuałów upiększających często zapominamy o odpowiednim nawilżeniu skóry szyi i dekoltu, które są tak samo ważne jak twarz. Warto pobudzać ją aktywnym serum i emulsjami, które ochronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Należy też zadbać o odpowiednią ilość ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Niezbędne są ćwiczenia kręgosłupa, jeżeli większość czasu spędzasz przy biurku, a także trening szyi i żuchwy. Jak wysmuklić podbródek, aby znów wyglądać promiennie i młodo? Oto cztery łatwe ćwiczenia do wykonania samemu w domu. Same ich nazwy są rozbrajające!

Żuraw

To ćwiczenie o zabawnej nazwie pomoże Ci zmniejszyć i wygładzić bruzdy na szyi. Jak je wykonać? Rozejrzyj się, czy nikogo nie ma w pobliżu, a następnie wyciągnij mocno szyję do góry pod kątem 60 stopni, a potem wysuń żuchwę do przodu. Przytrzymaj 5 sekund. Powtórz ten ruch 20 razy.

Żyrafa

Teraz czas na kolejnego zwierzaka. Na czym polega żyrafa? Wyciągnij szyję tak wysoko, jak ona, wargami zrób dziubek i spróbuj sięgnąć ustami jak najwyżej – tak, jakbyś chciała pocałować wysokiego chłopaka. Napnij szyję i wytrzymaj w tej pozycji około 5 sekund. Następnie rozluźnij ciało. Powtórz to ćwiczenie jeszcze pięć razy.

Wąż

Ten trening przyniesie pożądane rezultaty, nawet jeśli nie potrafisz dotknąć językiem czubka nosa. Chodzi w nim przede wszystkim o wyciąganie języka do przodu i do góry – w ten sposób angażujesz mięśnie w okolicy niechcianego podbródka. Wykonaj to najdalej jak potrafisz. Powtórz to ćwiczenie 5 razy.

Chomik

Na czym polega chomik? Nabierz w usta powietrza i zatrzymaj je nadymając policzki (jak gryzoń magazynujący w nich zapasy). Nie wypuszczając go z ust, zacznij delikatnie naciskać na policzki dłońmi. Trenerzy wokalni nazywają ten trening "balonikiem", z powodu dźwięku, który może mu towarzyszyć. Choć możesz wyglądać zabawnie, wytrzymaj 3 sekundy. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Nie wstydź się, bo naprawdę warto!

Zobacz również: Jak pokochać swoje ciało? 5 pomocnych wskazówek

Źródło: kobieta.pl

Polecane wideo

„Bun lift” według gwiazd. Lifting twarzy za pomocą fryzury
„Bun lift” według gwiazd. Lifting twarzy za pomocą fryzury - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie