Nic nie pociąga kobiet tak, jak ten mały szczegół w męskim wyglądzie. Chodzi o pewien zapomniany trend

„Znak dżentelmena” - zachwycają się internautki.
Nic nie pociąga kobiet tak, jak ten mały szczegół w męskim wyglądzie. Chodzi o pewien zapomniany trend
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/connellschain)
14.05.2020

Niedawno pisaliśmy o Paulu Mescalu, 24-letnim irlandzkim aktorze, który z dnia na dzień zyskał olbrzymią popularność dzięki głównej roli męskiej w serialu “Normal People”Mescal został okrzyknięty mianem nowego “Internet’s boyfriend”, czyli idealnego chłopaka, o którym marzą obecnie wszystkie internautki. 

Zobacz również: Zapomnijcie o wszystkich przystojniakach z Netflixa. Paul Mescal to nowy „Internet's boyfriend”, w którym nie sposób się nie zakochać

Ale serialowy Connell zachwyca nie tylko wyglądem i silną, a zarazem wrażliwą osobowością w serialu “Normal People”. Już po emisji pierwszego odcinka okazało się, że internautki zwróciły uwagę na jeden, z pozoru zupełnie nieistotny szczegół w jego stylizacjach. Tym, co najbardziej pociąga je w postaci granej przez Paula Mescala jest srebrny łańcuszek na szyi. Serialowy Connell nigdy się z nim nie rozstaje, a jako że w tej produkcji nie brakuje intymnych scen, widzowie mają wiele okazji do podziwiania go w całej okazałości.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“You tink I’m shy?” #connellschain 💦

Post udostępniony przez Connell Waldron’s Chain (@connellschain)

Srebrny łańcuszek Connella z serialu “Normal People”

Internautki zwariowały na punkcie łańcuszka Connella do tego stopnia, że jego biżuteria doczekała się własnego konta na Instagramie – na tę chwilę profil @connellschain obserwuje je ponad 85 tys. fanek fanów. Wyrazy zachwytu nad łańcuszkiem noszonym przez Paula Mescala można znaleźć też na Twitterze. 

Łańcuszek wokół szyi Connella w “Normal People” zasługuje swoją własną nominację do nagrody Emmy. 

Ile dałabym za to, żeby być srebrnym łańcuszkiem na szyi Connella. 

Łańcuszek Connella to wszystko, czego potrzebujemy. Znak dżentelmena. 

Obudziłam się dziś rano myśląc o łańcuszku Connella... 

Łańcuszek Connella to nowy “Internet’s boyfriend”. 

Kłamiesz, jeśli łańcuszek Connella z “Normal People” nie wywołuje u ciebie żadnych uczuć. 

Na fali tej olbrzymiej popularności wiele magazynów i serwisów internetowych zaczęło przygotowywać zestawienia podobnej męskiej biżuterii wraz z nazwami sklepów, w których można ją znaleźć. Męskie łańcuszki sprzedają się obecnie jak świeże bułeczki. Sklep Asos zanotował wzrost sprzedaży tej biżuterii aż o 130 proc.! Jak informuje serwis jewellerybox.co.uk, liczba wyszukiwań na frazę “męskie łańcuszki” wzrosła o 68 proc. 

Dlaczego męskie łańcuszki podobają się kobietom?

Na czywłaściwie polega fenomen męskich łańcuszków i jak go wyjaśnić? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że serialowy Connell wcale nie nosił go jako pierwszy. Ten trend święcił prawdziwe triumfy w latach 90. - wystarczy wspomnieć chociażby Leonardo DiCaprio w filmie “Romeo i Julia” z roku 1996. Potem był srebrny łańcuszek Heatha Ledgera w produkcji “Zakochana złośnica” z roku 1999, a 6 lat później wszystkie nastolatki wzdychały do Jake’a Gyllenhaala i jego nieśmiertelnika z filmu “Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej”. Teoretycznie nie jest to jednak nic nowego. Dlaczego zatem fanki serialu “Normal People” tracą głowę na punkcie tego męskiego akcesorium? 

W rozmowie z “The Guardian” kostiumografka serialu “Normal People” porównuje srebrny łańcuszek Connella z kultowym, białym t-shirtem Jamesa Deana, spopularyzowanym przez niego w filmie “Buntownik bez powodu” w roku 1955. Jej zdaniem obecnie obserwujemy bardzo podobne zjawisko. Ale to nie wszystko. Zdaniem terapeutki Annabelle Knight wszystko sprowadza się do męskiej szyi, którą wiele osób uważa za wyjątkowo atrakcyjną część ciała przede wszystkim ze względu na jej wrażliwość.  

To miejsce jest najbardziej wrażliwe i podatne na zranienie. Pozwolenie komuś dotknąć go w intymny sposób pokazuje pewien poziom zaufania, który jest uznawany za bardzo seksowny 

- tłumaczy ekspertka w rozmowie z mediami. Inni komentujący zwracają uwagę na kontrast pomiędzy muskularną sylwetką Paula Mescala, a delikatnym i subtelnym łańcuszkiem. To właśnie takie połączenie wywołuje w wielu fankach tak silne emocje. 

Eksperci wspominają jeszcze o jednym aspekcie, dla którego męskie łańcuszki są dla wielu kobiet tak pociągające. W wielu przypadkach, również w serialu “Normal People” podkreślają one podział klasowy między Connellem i Marianne (bohater grany przez Paula Mescala pochodzi ze skromnej rodziny, jego mama jest gospodynią w eleganckiej posiadłości Marianne). Zdaniem komentujących skromny, a wręcz tanio wyglądający męski łańcuszek od wielu lat uchodził w filmach za symbol “bad boya”, w którym zakochują się dziewczyny z tzw. dobrych domów.  

Kobiety - zwłaszcza młode - odczuwają pociąg do niegrzecznych chłopców. To ekscytacja związana z niepewnością i nieprzewidywalnością 

- komentuje Kate Taylor, ekspertka z zakresu związków i randkowania online. 

W artykule dla portalu Vice.com Annie Lord stwierdza natomiast, że Connell jest przedstawiony jako młody mężczyzna, który “prawdopodobnie pomaga staruszkom przejść przez ulicę, mimo że w pierwszym momencie są one przerażone, że je napadnie”. To właśnie to połączenie wyglądu szorstkiego bad boya z wrażliwą, opiekuńczą osobowością wzbudza w kobietach na całym świecie tak silne emocje. 

A wy co sądzicie na temat męskich łańcuszków? Podoba wam się wielki powrót tego trendu? 

Zobacz również: Jeszcze żaden serial nie mówił o intymności i pierwszym razie w taki sposób. „Normal People” już zrewolucjonizował telewizję

Polecane wideo

16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie?
16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 3.25 / 5
Mim (Ocena: 5) 15.02.2021 21:14
Chore wypowiedzi chorych dzieciaków .
odpowiedz
fruu (Ocena: 2) 17.05.2020 23:17
No to nie mam szans. Nie noszę żadnej biżuterii, a odkąd pojawiły się komórki to zrezygnowałem nawet z zegarka.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.05.2020 23:31
Nie podobają mi się żadne naszyjniki u mężczyzn
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2020 08:19
Może i wygląda to sexy. Ale! Im grubszy łańcuch tym większy kretyn
odpowiedz

Polecane dla Ciebie