Rytuały pielęgnacyjne chińskich cesarzowych. Nikt nie był w stanie rozpoznać wieku z ich twarzy

Słynęły z promiennego wyglądu aż do późnej starości.
Rytuały pielęgnacyjne chińskich cesarzowych. Nikt nie był w stanie rozpoznać wieku z ich twarzy
Fot. Unsplash
02.05.2020
Zuzanna Niedzielska

Chińskie władczynie wierzyły, że piękno nie zależy jedynie od typu cery czy włosów, ale zaczyna się wewnątrz organizmu. Na twarzy wyraźnie widać jak pracuje wątroba, nerki czy żołądek oraz jak radzisz sobie z emocjami. Zmarszczki i wypryski są głęboko powiązane z ludzką psychiką i gdy doświadczamy dużo złości, gniewu czy zazdrości, to skóra automatycznie szybciej się starzeje. Nie bez powodu znane jest przysłowie, które głosi, że "złość piękności szkodzi". Tajemnice upływającego czasu kiedyś dostępne były jedynie władcom, a dziś możemy skorzystać z nich my.

Zobacz również: Szybki test, który ujawni Twój chronotyp snu. Rozwiązanie Cię zaskoczy

Medycyna, która czyta z twarzy

Medycyna chińska nie dzieli się na starzenie genetyczne czy hormonalne: czyta bezpośrednio z twarzy. Na tej podstawie dobiera odpowiednie zioła i suplementy. A teraz uważnie spójrz w lustro. Do której grupy się zaliczasz?

Starzenie jin

  • głębokie, poprzeczne zmarszczki na czole
  • kurze łapki w kącikach oczu
  • opuchnięte miejsca: powieki, kostki, palce

Te oznaki powoduje nadmiar wody w organizmie, czyli zaburzona praca nerek i układu limfatycznego. Tego typu starzenie jest też związane ze smutkiem, żalem, lękiem, wstydem i... nadmiernym krytycyzmem. Jeżeli narządy pracują leniwie, należy je rozbudzić ćwiczeniami fizycznymi. Chińskie ćwiczenia zdrowotne to np. chi kung.

Zobacz również: Wszyscy pytają Googla, czym jest ylang ylang. Ta roślina ma magiczne właściwości i dla ciała, i dla duszy

Przyda się też rozgrzewający pokarm jak ostre przyprawy (imbir, pieprz) i ciepła woda z miodem na czczo. Wielkie ukojenie przyniesie masaż całego ciała, a zwłaszcza punktu pomiędzy brwiami, który wycisza negatywne emocje. Sojusznikiem w wygładzaniu zmarszczek będzie akupresura.

Starzenie jang

  • jedna lub dwie pionowe zmarszczki między brwiami

Znalazłaś taką zmianę? W takim razie przyczyną może być obciążona wątroba, która nie daje sobie rady z oczyszczaniem organizmu z toksyn. Prawdopodobnie nie radzisz też sobie z emocjami, takimi jak: złość, zazdrość czy agresja. Łatwo wybuchasz czy tłumisz je w sobie - na Twoją urodę działają tak samo. Silny stres również widocznie postarza, bardziej niż zła dieta czy ultrafiolet. 

Zobacz również: Całowanie żyrafy i język węża, czyli najlepsze sposoby na pozbycie się podwójnego podbródka

Powinnaś przeprowadzić gruntowne oczyszczanie, zrezygnować z używek (kawa, papierosy, alkohol) i ograniczyć spożywanie soli. Warto na dwa tygodnie, a nawet miesiąc, zamiast mięsa wprowadzić do diety wyłącznie warzywa. Raz dziennie spożywaj napar z pokrzywy, najlepiej między 17 a 19.

Źródło: kobieta.onet.pl

Polecane wideo

Quarantine Nails. Ten piękny manicure zachwyca, ale też dodaje otuchy
Quarantine Nails. Ten piękny manicure zachwyca, ale też dodaje otuchy - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 21:03
gdybym miała czas na te rytuały.... jedyne co robię to krem nawilżający i tabletki medere anti aging tiny.pl/795h9 bardzo ładnie ujędrniają mi skórę, mam nadzieję że zmarszczki dzięki temu przyjdą późno ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2020 21:55
To tak jak ja.... :))
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2020 12:52
A co jak mam i poprzeczne i pionowe
odpowiedz

Polecane dla Ciebie