Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych

Piękne suknie zamieniła na szpitalny kitel.
Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych
Fot. Instagram.com (@missworldobserver/@bhasha05)
07.04.2020

O problemie, jakim jest brak personelu medycznego w szpitalach mówi się już od wielu lat. Ale dopiero teraz, w dobie pandemii koronawirusa z całą mocą widzimy, jak dramatyczna to sytuacja. W placówkach medycznych brakuje zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek, a w związku z wirusem COVID-19 chorych ciągle przybywa. Personel medyczny jest przepracowany, a system stoi na skraju wydolności. 

Zobacz również: Internauci zaatakowali młodą ratowniczkę medyczną. Poszło o to zdjęcie

Ale pandemia koronawirusa pokazała nam też, jak solidarni potrafimy być w tych trudnych czasach. Okazuje się, że wiele osób postanawia pomóc i wraca do zawieszonej przed laty praktyki lekarskiej czy pielęgniarskiej, aby odciążyć personel pracujący w szpitalach na stałe. Po swój stary stetoskop sięgnął już m.in. premier Irlandii, Leo Varadkar oraz irańska sztangistka, Popupak Basami. Teraz do tego grona dołączyła Miss Anglii 2019.  

24-letnia Bhasha Mukherjee właśnie powróciła do Wielkiej Brytanii z zagranicy, gdzie udzielała się charytatywnie. Miss Anglii planowała podróżować aż do sierpnia 2020 roku, ale podjęła decyzję, że wróci do ojczyzny, a także do pracy w szpitalu. W grudniu 2019 roku Bhasha zawiesiła karierę medyczną, ponieważ reprezentowała swój kraj na konkursie Miss World. Teraz 24-latka zgłosiła się do placówki medycznej Pilgrim Hospital i zaoferowała swoją gotowość do pomocyW rozmowie z mediami Miss Anglii powiedziała, że nie wyobrażała sobie postąpić inaczej wiedząc, że jej koledzy i koleżanki dzień w dzień ryzykują życie, walcząc o zdrowie chorych. 

Chciałam wrócić do domu i pójść prosto do pracy. Poczułam, że właśnie po to zdobyłam takie wykształcenie, oraz że na dobre i na złe jestem częścią tego sektora. 

Zobaczcie, jak Miss Anglii walczy z pandemią koronawirusem. Imponuje wam jej postawa? 

Polecane wideo

Najprzystojniejszy chirurg plastyczny na świecie. Ma 31 lat i tłum pacjentek
Najprzystojniejszy chirurg plastyczny na świecie. Ma 31 lat i tłum pacjentek - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie