Gładkie nogi na dłużej? Ten sposób jest NIEZAWODNY!

Może czas zastanowić się nad depilacją laserową?
Gładkie nogi na dłużej? Ten sposób jest NIEZAWODNY!
Fot. iStock
14.08.2019

Ciało bez zbędnych włosków pod pachami, na nogach, czy to w ogóle możliwe? Jakiej metody użyć, by bez zażenowania nosić sukienki na ramiączkach, krótkie szorty czy kostium kąpielowy? Jak przygotować się do lata? W naszych łazienkach wciąż znaleźć można maszynki do golenia i elektryczne depilatory. Wiele z nas wciąż poddaje się zabiegom z ich użyciem, ubolewając, że efekty nie chcą utrzymywać się dłużej. Dla wszystkich wymagających, zmęczonym częstym goleniem, zniechęconych ciągłymi podrażnieniami skóry rozwiązaniem jest depilacja laserowa. To metoda na trwałą gładkość bez podrażnień.

Golenie zbędnych włosków weszło już na stałe do naszego codziennego rytuału - pozbywamy się owłosienia z nóg, spod pach, okolic bikini, a nawet z twarzy czy ramion. Dziś włosy chcemy mieć już tylko na głowie, a każdy inny niesforny kosmyk zostanie na pewno usunięty. Radzimy sobie na wiele sposobów, choć niektóre z nich naprawdę nie należą do przyjemnych. Jednak kobieta jest w stanie wiele znieść, by wyglądać dobrze. Wiele sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia to metody „na chwilę”, a nie rozwiązanie na dłużej. Wymagają sporo czasu, bywają niedokładne, wywołują podrażnienia. Jest jednak sposób na trwałe pozbycie się zbędnych włosków – depilacja laserowa – skuteczna i przynosząca upragnione, trwałe efekty.

Dlaczego laser jest tak skuteczny?

Laser nie wyrywa włosków, nie skraca ich, nie przycina przy powierzchni skóry, ale trwale niszczy mieszki włosowe, co sprawia, że włos nie ma szans odrosnąć. To jest właśnie owa przewaga lasera nad innymi metodami usuwania owłosienia. Jest jednak jedna zasada, o której trzeba pamiętać, wybierając depilację laserową: aby przyniosła jak najlepsze efekty, potrzebnych jest kilka zabiegów, które trzeba przeprowadzić w określonych odstępach czasu. Jedna sesja nie zniszczy wszystkich włosków, bowiem znajdują się one w różnych fazach wzrostu (anagen, katagen i telogen). Laser pozwala rozprawić się z włoskami, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, nazywanej anagenem. Tylko wtedy impuls jest w stanie dotrzeć głęboko, aż do mieszka i zniszczyć włos bezpowrotnie. Kompleksowa epilacja musi więc obejmować kilka sesji, aby możliwe było usunięcie większości włosków.

Przygotowanie do depilacji i przeciwwskazania 

Depilacja laserowa wykonywana m.in. w Centrum DER-MED w Krakowie jest zabiegiem komfortowym i bezbolesnym, jednak aby do niej przystąpić, trzeba spełnić kilka warunków. Zabiegów laseroterapii nigdy nie przeprowadza się na skórze świeżo opalonej, dlatego przed planowaną depilacją trzeba zrezygnować z opalania, ale także stosowania samoopalaczy i kremów brązujących. Jeśli skóra jest opalona, trzeba odczekać, aż opalenizna nieco zejdzie. Przed zabiegiem należy ogolić skórę pod włos, używając maszynki do golenia. Skóra powinna być oczyszczona, nie należy także nakładać żadnych kosmetyków - kremów, balsamów itp. Do przeciwwskazań, które wykluczają z zabiegu depilacji laserowej należą:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • bliznowce,
  • aktywne infekcje grzybicze czy wirusowe.

O innych przeciwwskazaniach pacjenci zostają poinformowani podczas wstępnej konsultacji ze specjalistą. Zabiegu nie przeprowadza się np. u osób, które stosują niektóre leki, preparaty światłouczulające lub kosmetyki zawierające retinol, witaminę C czy kwasy owocowe (wystarczy jednak odstawić je miesiąc przed depilacją). Skóra nie może być podrażniona wykonanymi zabiegami - peelingami, depilacją mechaniczną, włoski nie mogą być wyrywane pęsetą. 

Zalety depilacji LightSheer Duet

Laser diodowy, jakim jest LightSheer Duet to nowoczesne urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie szybkiego, bezpiecznego i komfortowego zabiegu. Czas depilacji został maksymalnie skrócony, a wyposażenie urządzenia w dwie głowice pozwala na usuwanie owłosienie nawet z delikatnych i trudno dostępnych miejsc. Depilacja przeprowadzana jest także u osób z ciemną karnacją, skórą wrażliwą, skłonną do przebarwień czy pękających naczynek. Laserowe usuwanie włosków LightSheer Duet znosi ryzyko wrastania włosków, reakcji alergicznych, powstawania przebarwień czy podrażnień. Laser działa powierzchniowo, nie drażni delikatnej skóry i jest dla niej bezpieczny.

Depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich z was, które szukają skutecznej, bezpiecznej i bezbolesnej metody usuwania włosków. Dla tych, które chcą cieszyć się trwałymi efektami i nie martwić się ciągłym i szybkim odrastaniem włosków.

Po więcej informacji na temat depilacji laserowej wejdź na http://katowice.dermed.pl/pl.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Nailboutin manicure. Paznokcie inspirowane kultowymi szpilkami to hit tej wiosny
Nailboutin manicure. Paznokcie inspirowane kultowymi szpilkami to hit tej wiosny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie