Całowanie żyrafy i język węża, czyli najlepsze sposoby na pozbycie się podwójnego podbródka

A do tego znacznie wyszczuplisz szyję!
Całowanie żyrafy i język węża, czyli najlepsze sposoby na pozbycie się podwójnego podbródka
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/633881716288426962//https://pl.pinterest.com/pin/73113193921786284/)
23.03.2020

To wyjątkowo uparte miejsce, które jest jeszcze trudniejsze do wymodelowania niż nogi, ramiona czy brzuch. Mowa o podbródku, który często nie wygląda dokładnie tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Nawet osoby, których nie dotyczą dodatkowe kilogramy często narzekają na kształt swojego podbródka i marzą o tym, aby był on ładniej zarysowany, a skóra w tym miejscu bardziej napięta, tak aby móc cieszyć się pięknym profilem. 

Zobacz również: Idealna twarz istnieje. Wyróżnia ją jeden charakterystyczny szczegół

Niestety, jak już wspomnieliśmy, jest to bardzo “uparte” miejsce, ale to wcale nie oznacza, że aby móc pochwalić się pięknym podbródkiem od razu trzeba kłaść się pod nóż chirurga plastycznego albo wydawać fortunę na inne zabiegi medycyny estetycznej. Wystarczy, że codziennie będziesz pamiętać o paru prostych ćwiczeniach, które możesz wykonać w domu albo w pracy - właściwie gdziekolwiek. Oto najlepsze ćwiczenia na podwójny podbródek i smukłą, szczupłą szyję. 

Podwójny podbródek - jak się go pozbyć? 

Całowanie żyrafy 

Wyobraź sobie, że chcesz dać buziaka żyrafie albo pocałować jakiegoś wysokiego mężczyznę. Unieś głowę i spójrz w sufit. Wysuń dolną szczękę i złóż usta do pocałunku (czyli zrób tzw. dzióbek). Jeśli wykonujesz to ćwiczenie poprawnie powinnaś poczuć silne napięcie mięśni szczęki. Utrzymaj tę pozycję przez ok. 5-10 sekund. 

Buldog 

Na pewno kojarzysz tę rasę psa i charakterystyczny wygląd pyska jego czworonożnych przedstawicieli. Buldogi wyglądają tak, jakby były wiecznie niezadowolone, a to z powodu specyficznie wysuniętej dolnej wargi. Aby wykonać to ćwiczenie, musisz naśladować wygląd pyska tego czworonoga. Wysuń dolną wargę i spróbuj ułożyć ją na górnej. Wytrzymaj w tej pozycji 5-10 sekund czują, jak twoje mięśnie żuchwy pracują. 

Podwójny podbródek - jak się go pozbyć? 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/834643743429075998//https://pl.pinterest.com/pin/452752568774073610)

Kulka lodów 

Otwórz usta i “zawiń” dolną linię warg wokół dolnej linii zębów. Teraz wyobraź sobie, że przy pomocy dolnej szczęki próbujesz nabrać kulkę lodów. Wykonaj ten ruch, a następnie zamknij usta, podnosząc głowę do góry. Powtórz to ćwiczenie minimum 5 razy. 

Język węża 

To ćwiczenie to nic innego jak twoja ulubiona zabawa z dzieciństwa, kiedy wraz z koleżankami próbowałaś przekonać się o tym, której z was uda się dotknąć końcem języka czubka własnego nosa. Zatem wysuń język tak daleko, jak jesteś w stanie i postaraj się dotknąć nim własny nos. Powtórz ćwiczenie 5 razy. 

Policzki chomika 

Nabierz do ust tyle powietrza, ile jesteś w stanie, aż twoje policzki staną się okrągłe jak u chomika. Zamknij usta i wypchnij policzki jeszcze bardziej. Następnie przyciśnij dłonie do policzków tak, aby poczuć napięcie w mięśniach. Wytrzymaj w ten sposób 3-5 sekund, a następnie wypuść powietrze i rozluźnij szczękę. 

Zobacz również: Jeśli masz na swoim ciele ten mały szczegół, jesteś szczęściarą. Nic tak nie kręci facetów!

Polecane wideo

Nie malują się, a faceci i tak do nich wzdychają. Taka twarz nie wymaga poprawek
Nie malują się, a faceci i tak do nich wzdychają. Taka twarz nie wymaga poprawek - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.03.2020 11:45
A ja lubię swoje 3 podbródki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie