Są mniej lub bardziej widoczne, ale ma je chyba każdy. Ciemniejsza skóra pod oczami może być kwestią genów, stylu życia czy nieodpowiedniej pielęgnacji. Nie dodaje uroku i nic dziwnego, że robimy wszystko, aby pozbyć się nieestetycznych cieni. Starania jednak nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty.
Zobacz również: 10 trików, dzięki którym optycznie wysmuklisz twarz
Każdego dnia popełniamy nieświadomie sporo błędów, które mogą skutkować takim defektem. Zapominamy o tym, że na skórę działamy nie tylko zewnętrznie, ale także od środka. Równie istotne są stosowane kosmetyki, a także dieta.
Problem należy potraktować kompleksowo, więc warto wziąć sobie do serca wszystkie nasze rady.
#1 Spożywasz za dużo soli
Taka dieta nie tylko podwyższa ciśnienie krwi, ale powoduje także odkładanie wody w organizmie. W efekcie twarz może stać się opuchnięta, a to tylko potęguje negatywne wrażenie. Cienie pod oczami stają się bardziej widoczne.
#2 Jesteś zestresowana
W nerwowych sytuacjach układ krwionośny zaczyna działać nieco inaczej, niż zwykle. Krew pompowana jest do szybko bijącego serca, a twarz wyraźnie blednie. Nie jest tajemnicą, że im jaśniejsza karnacja, tym bardziej widoczne są cienie.
Zobacz również: 12 największych grzechów, które popełniamy aplikując podkład na twarz
#3 Używasz nieodpowiedniego korektora
Na zdrowy rozum - widocznie jest zbyt ciemny. W rzeczywistości problem może podkreślić także zbyt jasny kosmetyk, dlatego tak ważne jest określenie koloru karnacji. Korektor może mieć działanie rozjaśniające, ale bez przesady. Wtedy nie zakryje, ale podkreśli problem.
#4 Śpisz na brzuchu
Trudno zapanować nad przyzwyczajeniami, ale w tym przypadku naprawdę warto. Grawitacja nie działa wtedy na naszą korzyść, bo może doprowadzić do odkładania się wody właśnie w twarzy. Cera jest napuchnięta i podrażniona tarciem o poduszkę.
#5 Jesz za mało warzyw
Zwłaszcza tych zielonych, które są bogate w żelazo. Niedobór tego pierwiastka utrudnia przepływ tlenu i może negatywnie wpływać na wygląd. Właścicielki widocznych cieni pod oczami powinny zaprzyjaźnić się przede wszystkim ze szpinakiem
#6 Stosujesz kiepskiej jakości kosmetyki
Nie muszą być z najwyższej półki, ale warto sprawdzić ich trwałość. Być może cienie pod oczami to tylko efekt ich systematycznego opadania. Krusząca się maskara, kredka lub cień mogą spowodować ciemny osyp. Jeśli po zmyciu makijażu problem nie jest aż tak widoczny - coś jest na rzeczy.
#7 Nie używasz kremu pod oczy
Tego typu specyfiki działają w różny sposób, ale te z witaminą K mogą naprawdę pomóc. Dzięki niej żyłki wokół oczu są mniej widoczne, a to one odpowiadają zazwyczaj za efekt nieestetycznych cieni.
Zobacz również: 10 błędów, przez które możesz zapomnieć o spektakularnych rzęsach