Jak depilować ręce?

Chcesz usunąć owłosienie ze swoich rąk? Poznaj najskuteczniejsze metody depilacji tej części ciała.
Jak depilować ręce?
Fot. Unsplash
25.02.2020

Depilacja rąk, jak każdego innego fragmentu ciała, to kwestia indywidualna. Jeśli nie chcesz golić nóg, okolic intymnych, czy pach – po prostu tego nie robisz, a rosnący trend na naturalność udowadnia, że kobiety coraz chętniej przeciwstawiają się terrorowi depilacji.

Jeśli Ty lubisz jednak modę na gładkie ciało i usuwasz włoski dosłownie zewsząd, być może zainteresuje cię kwestia depilacji rąk. Pamiętaj jednak, by nie decydować się na ten krok, jeśli twoje przedramiona są pokryte jasnym meszkiem. Takie owłosienie jest prawie niewidoczne, a po depilacji istnieje ryzyko, że włosy odrosną ciemniejsze i grubsze.

Polecamy także: Twierdzi, że ma idealne ciało. To najbardziej pożądana figura w 2020 roku

Jakie są metody depilacji rąk?

Włosy z rąk można usunąć na kilka różnych sposobów. Oto najpopularniejsze z nich.

Maszynka do golenia rąk

Przed rozpoczęciem golenia zmiękcz skórę ciepłą wodą i żelem pod prysznic. Odczekaj kilka minut i przystąp do dzieła. Nie przesuwaj wielokrotnie maszynki po tym samym fragmencie skóry. Wydepilowane ręce polej letnim strumieniem wody i delikatnie osusz ręcznikiem – nie pocieraj! Na koniec wetrzyj w nie łagodzący balsam. Maszynkę zmieniaj co 2-3 golenia. Inaczej stępione ostrza będą drażnić skórę.

Krem do depilacji rąk

Kremy depilujące powodują rozpuszczenie się łodygi włosa, nie niszcząc niestety jego korzenia. Zawierają substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia, dzięki czemu skóra po zabiegu jest miękka oraz gładka. Przestrzegaj instrukcji producenta dołączonej do kosmetyku i nie przedłużaj czasu działania preparatu na skórze. Przed depilacją nowym kremem, warto wcześniej zrobić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, na nadgarstku.

Depilacja rąk woskiem

Mamy dobrą wiadomość - depilacja rąk woskiem jest mniej bolesna niż depilacja nóg. Polega na usuwaniu włosków wraz z cebulkami, zimnym lub ciepłym woskiem. Po zabiegu włoski odrastają wolniej i są słabsze. Niestety, metoda ta czasami powoduje zapalenie mieszków włosowych w postaci czerwonych krostek.

Depilator elektryczny do golenia rąk

Wyrywa włoski wraz z cebulkami, a odrastają one słabsze i jaśniejsze. Metoda bardzo skuteczna, ale i bolesna. Na szczęście, z każdą kolejną depilacją zabieg boli mniej, a już na pewno, jeśli masz wprawę w dziedzinie nóg.

Usuwanie owłosienia: Elektroliza

Ta metoda wykorzystuje działanie prądu elektrycznego, który częściowo lub całkowicie niszczy mieszek włosowy. Elektroliza jest czasochłonna i kosztowna, ponieważ jedno wkłucie igły unicestwia tylko jeden włosek. Po zabiegu powstaje strupek, który znika po kilku dniach. By osiągnąć zadowalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć. Przeciwwskazaniami do elektrolizy są: choroby tarczycy, rozrusznik serca, ciąża.

Depilacja laserowa rąk

Najlepiej przeprowadzać ją u doświadczonego dermatologa. Przy pierwszej depilacji laserowej zniszczeniu ulegają tylko włosy w fazie wzrostu, więc zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra, tym lepszy oraz szybszy efekt depilacji. Poddanej działaniu lasera skóry nie można wystawiać na promienie słoneczne.

Fot. Unsplash

Jak depilować ręce? Triki i wskazówki

- Aby sprawić skórze ulgę po zabiegu, przyłóż do niej kostki lodu owinięte w bawełnianą chusteczkę.

- Przed depilacją woskiem posyp skórę talkiem. Dzięki temu, do plastra przykleją się tylko włoski, a skóra nie będzie ulegała podrażnieniom.

- Pamiętaj, aby codziennie smarować skórę rąk balsamem nawilżającym. Dzięki temu opóźnisz odrastanie włosków.

- Wyjątkowo wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę rąk powinno się depilować łagodnymi preparatami.

- Jeśli masz rzadkie i ciemne włoski na rękach, najpierw możesz spróbować je rozjaśnić, np. przy pomocy specjalnego rozjaśniacza. Niestety ten nie poradzi sobie z bardzo ciemnym owłosieniem.

Polecamy także: Nowy hit Instagrama: Urocze naklejki na pryszcze, dzięki którym krostki znikają w jeden dzień

Polecane wideo

Najbardziej rozchwytywana dziewczyna na Instagramie. Podrywają ją największe gwiazdy
Najbardziej rozchwytywana dziewczyna na Instagramie. Podrywają ją największe gwiazdy - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Liliana1990 (Ocena: 5) 12.03.2020 12:09
Niestety mam długie i dość gęste włosy na rękach i od zawsze były one moim kompleksem. Niedawno postanowiłam coś z tym w końcu zrobić i zaczęłam zabiegi depilacji laserowej. Nie był on nieprzyjemny, a takie opinie słyszałam. Zrobiłam trzy zabiegi i włosków już jest mniej, więc jestem dobrej myśli, że całkowicie się ich pozbędę. Jak ktoś się nadal zastanawia i nie wie czy warto, ja polecam laser depil expert 2020 bo z innymi nie mam doświadczenia.
odpowiedz
Patrycja (Ocena: 5) 27.02.2020 21:42
Ręce należy depilować delikatnie i dlatego ja korzystałam z opcji laserowej i uważam, że efekty są świetne. Depilacja jest bardzo skuteczna i efekty utrzymują się stosunkowo długo. Wykonywałam ją w Krakowie w Ego Med Spa. Mają nowoczesne urządzenia do depilacji, które nie niszczą skóry. Po zabiegu nie miałam żadnych podrażnień, polecam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2020 21:52
Zasadnicze pytanie, po ..uj depilować ręce jak ktoś ma jasne włoski, których praktycznie nie widać ?! Na nogach to zrozumiałe bo są zazwyczaj czarne i sterczące (np. u mnie) a na rękach są blade, leżące i ,,zlewają,, się z kolorem skóry, także nie ma potrzeby ich depilować.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie