Co ludzie myślą o wytatuowanych kobietach? „Ciągle słyszę, że kiedyś pożałuję swoich tatuaży”

Kobietom mniej się wybacza - twierdzi fanka trwałych wzorów na ciele.
Co ludzie myślą o wytatuowanych kobietach? „Ciągle słyszę, że kiedyś pożałuję swoich tatuaży”
źródło: Instagram (instagram.com/daydreamingbydaisy)
24.02.2020

Wydaje się, że w tej kwestii zapanowało upragnione równouprawnienie. Kiedy mamy ochotę na „dziarę” - po prostu ją sobie robimy. Wytatuowane kobiety widoczne są na każdym kroku. Nie musimy nikogo prosić o zgodę, ani się tłumaczyć. Co nie oznacza, że tego nie robimy, bo trwały wzór na damskim ciele wciąż wywołuje niezdrowe zainteresowanie.

Zobacz również: Osoby, które tatuują ciało, mają ze sobą duży problem? „Po tym rozpoznasz patologię”

Potwierdza to Daisy Jordan, publicystka portalu metro.co.uk, która lubi tego typu zdobienia. To nic, że pracuje w branży, w której wszelkie formy ekspresji są teoretycznie mile widziane. Nawet jako młoda dziennikarka wciąż musi odpowiadać na niedorzeczne pytania i zarzuty. Tylko dlatego, że jej skórę pokrywa tusz.

Jak twierdzi, w tej kwestii facetom wybacza się o wiele więcej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daisy J | Stylist + Writer (@daydreamingbydaisy)

Daisy od kilku lat słyszy niewybredne komentarze na swój temat. Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy na jej nadgarstku pojawił się pierwszy tatuaż. Dziś ma ich 5 i choć są to bardzo subtelne wzory - nadal czuje na sobie ludzkie spojrzenia i musi się tłumaczyć.

Mam nadzieję, że nie nie będziesz tego żałowała, kiedy skończysz 40 lat - tak mój brat skomentował wytatuowany bukiet kwiatów na moich plecach. Później ozdobiłam swoje przedramię, a wtedy przyjaciółka rodziny stwierdziła: nigdy nie umówiłabym się z kimś takim. Dla niej wytatuowana kobieta jest odpychająca, a moja mama tylko to potwierdziła. Od facetów słyszałam, że powinnam się wstydzić, bo wytatuowane dziewczyny są kiczowate

- wspomina. To dało jej do myślenia.

Zobacz również: LIST: „Radzę unikać wytatuowanych osób. Z nimi naprawdę jest coś nie tak”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daisy J | Stylist + Writer (@daydreamingbydaisy)

Przez te komentarze zaczęłam myśleć, czy faktycznie nie podjęłam złej decyzji. Czy kiedyś nie będę tego żałowała. Niezależnie od tego, czy słyszysz to od rodziny, czy nieznajomych - trudno mi zrozumieć, dlaczego każdy chce się na ten temat wypowiedzieć. Nikt otwarcie nie komentuje np. cudzej wagi, więc tatuaży też nie powinien

- twierdzi.

Publicystka przytacza wyniki badania, które wykazało, że wytatuowane kobiety są postrzegane przez płeć przeciwną jako mniej zmotywowane, szczere, inteligentne, hojne i atrakcyjne.

Jej zdaniem każda z nas ma prawo robić ze swoim ciałem wszystko, na co tylko mamy ochotę. Bez względu na to, czy chodzi o to, co jemy, jak się ubieramy albo co rysujemy na swoich ciałach. Na razie to jednak tylko teoria, bo wciąż jesteśmy piętnowane.

Ty też to zauważyłaś?

Zobacz również: Jakich tatuaży nie powinny robić kobiety? Tatuator wymienił wzory, których nie robią sobie „normalne dziewczyny”

Polecane wideo

Młoda mama broni tatuażu na swoim czole. Twierdzi, że dodaje jej sił
Młoda mama broni tatuażu na swoim czole. Twierdzi, że dodaje jej sił - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.02.2020 16:51
Czy u kobiety czy u faceta większość tatuaży wygląda z daleka jak znamię, wielki siniak albo pośmiertna plama opadowa. Reszta jest równie oryginalna jak ich właściciele.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.02.2020 16:51
Tatuaże są super
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.02.2020 10:43
Nie wiem gdzie ona mieszka ani jakimi ludźmi sie otacza ale jej współczuje :D Zrobiłam sobie tatuaż na urodziny i tylko raz usłyszałam od starego dziadka że będę kiedyś żałować a tak to każdy jest nim zachwycony i mówią jaki on piękny :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.02.2020 08:26
Do tatuaży u kobiet i mężczyzn mam takie samo podejście- podoba Ci się to rób. Mi się nie podobają to sobie nie robię. Czy ktoś będzie tego za pare lat żałować- to tylko i wyłącznie jego sprawa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie