10 zaskakujących powodów, dlaczego masz wiecznie spierzchnięte usta

Błędy, które popełniasz zupełnie nieświadomie.
10 zaskakujących powodów, dlaczego masz wiecznie spierzchnięte usta
Fot. Unsplash
18.02.2020

Jesień i zima nie są zbyt łaskawe dla kondycji naszej skóry, paznokci czy włosów. Nagłe zmiany temperatury, włączone ogrzewanie, wiatr, deszcz, śnieg i niedobory słońca przynoszą opłakane skutki. W ruch idą wszelkiego rodzaju preparaty regenerujące oraz nawilżające, ale te zazwyczaj nie eliminują problemu. Co najwyżej go maskują.

Zobacz również: Domowy peeling do ust, który smakuje jak czekolada

Widać to wyraźnie na przykładzie ust. Te bardzo często stają się spierzchnięte, wysuszone, pękają, a w skrajnych przypadkach krwawią. Nawet jeśli nie rozstajemy się z pomadką ochronną, ta okazuje się zazwyczaj niewystarczająca. Po chwili znowu czujemy nieprzyjemną suchość i ściągnięcie.

Dlaczego? Bo pielęgnacja to nie wszystko, a źródłem kłopotów nie musi być wyłącznie niesprzyjająca aura. Każdego dnia nieświadomie popełniamy błędy, które nie są obojętne dla naszych warg.

#1 Oblizujesz usta

Robimy to zazwyczaj, kiedy czujemy nieprzyjemną suchość. Ale wcale sobie w ten sposób nie pomagamy. Ślina bardzo szybko wyparowuje, a w efekcie usta stają się jeszcze bardziej spierzchnięte.

#2 Często latasz

W samolocie można normalnie oddychać, ale to nie oznacza, że powietrze na pokładzie jest takie samo, jak poza nim. Zamknięta przestrzeń i specjalne filtry sprawiają, że traci swoją wilgotność, co nie pozostaje obojętne dla skóry.

#3 Malujesz usta

Spokojnie - wciąż możesz używać pomadki, ale zwróć uwagę na to, czy dany kosmetyk nie za bardzo wysusza wargi. Zawsze nawilż usta balsamem lub pomadką ochronną przed zaaplikowaniem szminki.

Zobacz również: 16-latka zdradziła, jak aplikuje samoopalacz. Internautki pokochały tę metodę

#4 Myjesz zęby

I bardzo dobrze, że to robisz, ale warto zwrócić uwagę na pastę. Niektóre tego typu specyfiki, zwłaszcza zwalczające kamień nazębny, mogą podrażniać wargi oraz je przesuszać. Spróbuj różnych i wybierz najlepszą.

#5 Używasz balsamu

Nie należy rezygnować z tego kroku pielęgnacji, ale należy wybrać odpowiedni kosmetyk. Ten powinien być delikatny dla skóry i faktycznie nawilżać. Pieczenie, swędzenie czy puchnięcie to niedopuszczalne efekty uboczne.

#6 Lubisz gorące kąpiele

Trudno o coś równie relaksującego, ale musisz pamiętać o jednym: wysoka temperatura wody skutecznie usuwa warstwę ochronną i nawilżającą ze skóry. Także ust. W efekcie te stają się suche, spierzchnięte i mogą swędzieć. Lepszy będzie letni prysznic.

#7 Nie zabezpieczasz się

Dermatolodzy od zawsze apelują, by ochronę przeciwsłoneczną stosować przez cały rok dostosowując jej moc do panujących warunków atmosferycznych. Dotyczy to także ust. Warto sięgać po pomadki z filtrem UV, bo słońce okazuje się bardzo zdradliwe.

#8 Oddychasz przez usta

Prawidłowo powinno wyglądać to trochę inaczej. Tak jak w czasie ćwiczenia jogi - głęboki wdech nosem i wydech przez usta. Czasami to jednak trudne, gdy w nosie jest jakaś przeszkoda. Warto regularnie stosować roztwór soli morskiej, aby udrożnić układ oddechowy.

#9 Przegrzewasz mieszkanie

W sezonie zimowym to dość powszechne zjawisko. Będąc w domu chcemy czuć się dobrze, a z tym kojarzy nam się wysoka temperatura. Efekty widoczne są jednak gołym okiem - włosy, paznokcie, a także skóra ulegają przesuszeniu.

#10 Bierzesz leki

Niektóre specyfiki mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry, co widoczne jest także na ustach. Jeśli problem jest wyjątkowo nasilony - warto porozmawiać z lekarzem. Być może istnieje inna substancja o takim samym działaniu, ale pozbawiona efektów ubocznych.

Na podstawie thehealthy.com

Zobacz również: 7 codziennych błędów, przez które Twoje paznokcie ciągle się łamią

Polecane wideo

Zaskakujące zastosowania balsamu do ust
Zaskakujące zastosowania balsamu do ust - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.02.2020 08:36
Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( [email protected] com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +234 810 410 2662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.. PN
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.02.2020 18:13
Aa ok
odpowiedz

Polecane dla Ciebie